تشکیل دبیرخانه هفته بزرگداشت نظامی گنجوی در لرستان

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان: با توجه به ابلاغ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفته بزرگداشت نظامی گنجوی به صورت همزمان از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می شود

به گزارش خبرآنلاین لرستان، رضا نیازی در نخستین جلسه ستاد برگزاری هفته بزرگداشت نظامی گنجوی با تأکید بر عزم جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن بزرگداشت حکیم نظامی گفت: این شاعر پارسی‌گوی یکی از مفاخر و بزرگان ایران زمین است و این بزرگداشت در بیان بخشی از هویت فرهنگی ما نقش مؤثری خواهد داشت.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، ادامه داد: همراهی و مشارکت دستگاه‌های مختلف فرهنگی، دانشگاه‌ها، شهرداری‌ها و صدا و سیمای مرکز لرستان در معرفی این حکیم بسیار موثر است و با برنامه‌های مختلف خود می‌توانند گام‌های بلندی در راستای معرفی این شاعر بزرگ در استان بردارند.

وی افزود: توجه به این موضوع باید عمومی‌تر شود و در جامعه نمود بیشتری داشته باشد تا شعر و اندیشه‌های نظامی گنجوی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
معاون فرهنگی و رسانه  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس با تأکید بر اینکه بخش‌های مختلف ستاد بزرگداشت حکیم نظامی برنامه‌های خود را به دبیرخانه این ستاد اعلام کنند افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود استان همچون نظامی‌خوانی، نقد و بررسی کتاب‌ها منتشر شده در خصوص این شاعر بزرگ، معرفی تازه های نشر و برگزاری نشست‌های تخصصی از مهمترین برنامه های این هفته در استان خواهد بود.
نیازی در بخش دیگری از سخنان خود بر شناسایی و معرفی نظامی‌پژوهان لرستانی تأکید کرد و افزود: مطبوعات و رسانه‌ها در این حوزه می‌توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند.
گفتنی است، در این نشست اعضای حاضر نظرات و پیشنهادهای خود را در حوزه‌های ارائه داده و در پایان سیدمصطفی جهانبخت از کارکنان اداره کل به عنوان مسئول دبیرخانه ستاد استانی بزرگداشت انتخاب شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1602537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =