۰ نفر
۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
خطر ورود مالاریا به کشور از مرزهای شرقی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در وبینار روز جهانی مالاریا، ورود بیماران از شرق کشور را تهدیدی جدی دانست و گفت: با همکاری درون و برون بخشی می‌توان به مهار بیماری‌ها و حفظ دستاوردهای مبارزه با بیماری‌ها امیدوار بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمال حیدری افزود: کشورهای همسایه شرقی ایران علاوه بر مالاریا درگیر بیماریهای دیگری نیز هستند و متاسفانه بیمارانی که از شرق وارد کشور می شوند در تمام کشور پراکنده شده و استان های غیرهمجوار با مرزهای شرقی را نیز درگیر بیماری می‌کنند.

وی با اشاره به این که برای مهار بیماری سرخک و تب دانگی نیز زحمات زیادی از سوی همکاران بهداشتی کشیده شد، بیان داشت: با توجه به تهدیداتی که از شرق کشور داریم درگیر موضوعات مختلفی از جمله بیماری مالاریا هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها در جهت دفع بیماری موفق باشیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون بهداشت با بیان این که خوشبختانه طی چهار سال اخیر شاهد انتقال محلی بیماری مالاریا در کشور نبوده ایم و در دو سال گذشته نیز فوت ناشی از مالاریا گزارش نشده است، گفت: با تلاش شبانه‌روزی و بی وقفه همکاران‌مان در سراسر کشور به ویژه استان های همجوار شاهد فصل جدیدی از مدیریت و مهار بیماری ها باشیم.

بیشتر بخوانید:

وعده حذف بیماری مالاریا در ایران؛ سال ۲۰۲۰

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1625176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =