تدوین سند چشم انداز فعالیت های فرهنگی هنری لرستان

دومین جلسه بررسی ظرفیت ها و کاستی های فرهنگی هنری استان به ریاست مدیر کل و با حضور معاونین هنری و فرهنگی، مسئول حراست، مسئول روابط عمومی، مسئول دفتر مدیریت و کارشناس سینمایی و سمعی بصری اداره کل در سالن جلسات شهید حیدریان برگزار گردید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در این جلسه گفت : نیاز است برنامه های اداره کل در حوزه های هنری، فرهنگی و رسانه ای را تدوین و در راستای تامین اعتبارات ویژه در قالب یک سند چشم انداز به وزارت و مسئولین استانی ارائه دهیم.
منصور احمدی با اشاره به برگزاری سمینار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مقام‌ عالی وزارت، معاونت های تخصصی و روسای سازمان های تابعه، مدیران کل ستادی و استانی طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه، گفت: جلسات برگزار شده طی دیروز و امروز، با هدف تدوین اولویت های فرهنگی و هنری استان در دولت سیزدهم و ارائه سند چشم انداز فعالیت های این حوزه در سمینار پیش روست.
وی ادامه داد: فراهم شدن تشکیل شورای تخصصی هنر در استان‌ها که لازمه ارتقاء فعالیت های هنری است از جمله موضوعات مهمی است که در دیدارهای آتی با مسئولین وزارتی به‌دنبال تحقق آن در استان خواهیم بود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان سپس تصریح کرد: فرهنگ و هنر لازم و ملزوم یکدیگر هستند اما در حوزه اجرا باید به صورت مجزا نگریسته شود و نباید یکی را فدای دیگری کرد.
احمدی در پایان سخنان خود، با تاکید بر لزوم توجه ویژه به تولید محتوای هنری با استفاده از ظرفیت های بومی، گفت: در این زمینه باید تلاش کنیم ضمن احصاء تمامی ظرفیت های استان، از توانمندی رشته های مختلف هنری در راستای توسعه استان بهره ببریم.
در این جلسه، حاضران به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص فعالیت های هنری، ظرفیت و آسیب ها پرداخته و اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه را تدوین نمودند.
کد خبر 1628099

برچسب‌ها