۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
3 بیمارستان در لرستان در دست ساخت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روند ساخت سه بیمارستان نیاش خرم آباد ، رازی کوهدشت و گهر دورود مطلوب است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،دکتر بهرام دلفان با تشریح ابعاد تامین سلامت مردم بر اساس شعار بهداشت جهانی "سلامت ما ، سلامت سیاره ، اظهار کرد : سلامت جامعه یک کار فرا بخشی و با مشارکت همه عوامل تاثیر گذار در آن تامین می شود.

وی افزود: در این زمینه نیاز به همکاری کلیه دستگاه های اجرایی و صنایع مرتبط با سلامت مردم می باشیم ، زیرا فقط ۲۵ درصد از سلامت جامعه در دست وزارت بهداشت است و ۷۵ درصد در اختیار عوامل تاثیر گذار در سلامت مردم است.

دلفان با اشاره به سلامت مردم جهان ، عنوان کرد : معضلاتی در جهان مانند بیماری کرونا وجود دارد که باعث نگرانی در سیار زیست انسان شده و در ایران همین گرد و خاک سبب تهدید سلامت مردم گردیده ، لذا بهداشت جهانی نسبت به سلامت مردم و سلامت سیاره زمین نگران بوده و ذهن مردم را نسبت به آن با انتخاب شعار امسال خود، حساس نمایند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص افزایش تخت های بیمارستانی نیز تصریح کرد : با پیگیری انجام شده توسط دانشگاه سه بیمارستان ، نیاش خرم آباد ، رازی کوهدشت و گهر دورود بعد از وقفه طولانی در روند ساخت آنها با اعتباراتی که در سفر ریاست جمهور به استان به آنها اختصاص یافته شروع شده است.

دکتر بهرام دلفان در پایان تصریح کرد : امیدواریم با افتتاح این سه بیمارستان و یک بیمارستان خصوصی در حال ساخت ، میانگین سرانه تخت در استان از میانگین کشوری بالاتر شود.

48

کد خبر 1631070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =