۲ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
 واکنش سخنگوی فدراسیون به برکناری عزیزی خادم

عضو هیأت رئیسه و سخنگوی فدراسیون فوتبال نسبت به حکم محرومیت عزیزی خادم واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ احسان اصولی بعد از پایان جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ از اهالی رسانه به خاطر اطلاع‌رسانی تشکر می‌کنم. شما چندین ساعت است که اینجا معطل شده‌اید. جلسه هیأت رئیسه براساس مستندات مندرج در اساسنامه فدراسیون فوتبال و به صورت رسمی هم برگزار شد و موضوعات مختلفی در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوباتی هم این جلسه داشت.

وی ادامه داد: هواداران فوتبال دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی دارند اینکه برخی مسائل و حواشی مطرح شده در مورد فدراسیون فوتبال و ساختار آن تأثیر منفی بر امور فدراسیون فوتبال و تیم ملی بگذارد آن هم در سالی که جام جهانی را پیش‌رو داریم، اما می‌گویم کارهای اجرایی با قدرت در حال پیگیری و انجام است. می‌خواهم اطمینان خاطر به مردم عزیزمان بدهم که همه ما خادم فوتبال هستیم و برای خدمت و موفقیت فوتبال تلاش می‌کنیم و ان‌شاءالله به سرانجام برسد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: جلسه هیأت رئیسه در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه برگزار شد با یک وحدت رویه؛ مصوبات متعدد و متکثری در مورد موضوعات مختلف داشت. مصوباتی در مورد بحث صورت‌های مالی و بودجه مصوب انجام شد. بودجه خیلی مهم است سال مالی ما سی‌ و یکم تیرماه ۱۴۰۱ تمام می‌شود و باید بودجه مصوب داشته باشیم. جزئیات بودجه را باید در مجمع عمومی فدراسیون تصویب کنیم و بعد از آن جزئیات خدمت‌تان عرض می‌کنم. براساس اساسنامه بودجه توسط دبیرکل تنظیم می‌شود و توسط هیأت رئیسه بحث و تأییدیه اولیه آن انجام می شود و تأیید و تصویب نهایی بودجه با مجمع است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: وقتی بودجه به طور کامل مصوب شد آن را اطلاع‌رسانی می‌کنیم و از نحوه اداره آن مطلع باشند. در مورد بحث آماده‌سازی تیم‌های ملی‌مان صحبت کردیم. در حوزه‌های اداری و پرسنلی هم نکاتی بود که مطرح شد و مصوباتی اتفاق افتاد. به امید خدا کار دنبال خواهد شد. دغدغه تدارکات تیم ملی را همه ما داشتیم و داریم و براساس آن چندین نکته و مصوبه داشتیم. بحث البسه تیم ملی‌مان مطرح شد. پاکت‌ها بازگشایی شد و جلسه فنی هم نظرش را داد.

وی افزود: کمیسیون معاملات آن را نهایی خواهد کرد و گزارش آن به هیأت رئیسه داده شد و نظر هیأت رئیسه هم در این خصوص گرفته شد. در خصوص بازی تدارکاتی با کانادا و کم و کیف آن هم بحث شد و پیگیری‌هایی که بخش مرتبط فدراسیون در این باره دارد انجام می‌دهد تا بتوانیم یک بازی تدارکاتی دومی هم در کانادا در خردادماه داشته باشیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه تیم ملی قرار است با چه تیم دیگری بازی تدارکاتی داشته باشد، عنوان کرد:‌ یک روال عرفی بین تیم‌های ملی و سرمربیان مطرح است که اکنون آنها را مطرح نکنیم بهتر است. به محض نهایی شدن خدمت مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. اینکه این بازی دوم انجام می‌شود یا نمی‌شود اطلاع‌رسانی می‌کنیم. به زودی این مسئله برای ما مشخص خواهد شد در تلاش هستیم که دو بازی دوستانه در کانادا انجام شود.

اصولی با اشاره به فوتسال گفت: یک بحثی هم از فدراسیون فوتبال آرژانتین در فوتسال داشتیم که یک بازی دوستانه بین تیم ملی فوتسال آرژانتین با تیم ملی فوتسال کشورمان برگزار شود. تأکید می‌کنم تیم ملی فوتسال که احتمالاً در ۱۷-۱۹ تیرماه این بازی در بایونس آیرس آرژانتین برگزار شود. طرف آرژانتینی اعلام آمادگی کرد و پاسخ آن هم از طرف دبیرکل داده شود و در جلسه هیأت رئیسه مورد بحث قرار گرفته شد. که یک بازی تدارکاتی برای جام ملت‌های فوتسال آسیا در کویت داشته باشیم.

وی در مورد رأی کمیته اخلاق منبی بر محرومیت عزیزی خادم عنوان کرد: ما هم خبرش را شنیدیم و در سازمان اداری ما هم ابلاغ شده است. ارکان قضایی فدراسیون مستقل هستند و ما و دوستان هیچ مخالفتی در ارکان قضایی نداشتیم، نداریم و نخواهیم داشت و ما هم مطلع شده‌ایم از این رأی.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مجمع چگونه با این حکم برگزار می‌شود، گفت: این یک بحث حقوقی طولانی می‌طلیبد و از ابعاد مختلف موضوع مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اکنون یکی دو ساعت است که حکم کمیته اخلاق به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده است. این یک موضوع حقوقی است و از جوانب مختلف باید بررسی و نهایتاً در این مورد تصمیم‌گیری شود. بخشی از آن مربوط به رأی است که رکن قضایی صادر کرده و آیین‌نامه در این مورد خیلی شفاف است که می‌گوید ولو اینکه در کمیته اخلاق رأی صادر شود ولو اینکه تجدیدنظرخواهی انجام شود قابلیت اجرا دارد و این در رأی هم تصریح شده است و فرد محروم در هیچ رویداد فوتبالی نمی‌تواند شرکت کند اجازه دهید بحث حقوقی‌اش انجام شود.

اصولی در مورد اینکه آیا قرار است فردی به جای شهره موسوی که به صورت آنلاین در جلسات هیأت رئیسه شرکت می‌کند، انتخاب شود، اظهار داشت: حضور آنلاین در جلسات در اساسنامه پیش‌بینی شده است و برهمین اساس خانم موسوی در جلسات ما حضور دارند.

وی در مورد اینکه عزیزی خادم مدعی است هیأت رئیسه او را به صورت غیرقانونی برکنار کرده است، عنوان کرد: ما معتقدیم کاملاً طبق اساسنامه عمل کرده‌ایم. آن را هم به صورت کتبی با امضای رئیس فیفا و AFC دریافت کرده‌ایم. در نامه معروف ۲۳ فروردین‌ماه در بند یک آن آمده فرایند انتخاب و انتصاب میرشاد ماجدی را تأیید می‌کند و کاملاً براساس اساسنامه این اتفاق رخ داده است و شرایط مندرج در اساسنامه کاملاً لحاظ شده است به نوعی هم تبریک گفتند و هم تأیید کردند و هم در مراجع بالاتر که فیفا و AFC که اینفانتینو و شیخ سلمان تأیید شده است. ما هم مُرّ اساسنامه را در این فرایند رعایت کردیم.

اصولی در مورد اینکه برخی از اعضای هیأت رئیسه از مصوبات آن گله‌مندند و می‌گویند مصوبات در اختیار آنها قرار داده نمی‌شود، اظهار داشت: آن چیزی که ما انجام می‌دهیم دقیقاً براساس اساسنامه است و خدمت شما عرض کنم در اساسنامه اختیارات و موارد قانونی همه چیز مشخص است. هر وظیفه‌ای که آنجا بر ما تکلیف شده باشد عیناً عمل خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه در جلسه ۱۰ خرداد قرار است در مورد ریاست فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری شود یا نه، گفت:‌ عرض کردم این مسئله یک موضوع کاملاً حقوقی است و باید از ابعاد مختلف بررسی شود در این فرصت کوتاه در این مورد تصمیمی گرفته نشد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه بعد از انصراف میزبان جام باشگاه‌های آسیا باشگاه گیتی‌پسند و هیأت فوتبال اصفهان نامه‌ای به فدراسیون ارجاع دادند تا بتوانند میزبان این مسابقات باشند، و اینکه آیا این نامه به موقع ابلاغ شد و یا فرایندش به موقع انجام نشد، گفت: این نامه به کمیته فوتسال ارجاع نشد و در اختیار کمیته اجرای بوده است کسانی که در این مورد مسئولیت دارند باید پاسخ بدهند به نوعی ما در این ماجرا قرار نداشتیم. مکاتبات ما در کمیته فوتسال ارجاع نشده است.

اصولی در مورد جلسه هیأت رئیسه گفت: من مقداری زودتر از جلسه بیرون آمدم تا شما بیشتر به زحمت نیفتد. بخشی از جلسات دستورهای فردا و پس فردا هم امروز مطرح شد و براساس آیین‌نامه مصوب فدراسیون فوتبال درخواست کردند دستوری به دستور جلسات فردا و پس فردا اضافه شود که طبق آیین‌نامه این کار انجام شد و براساس اولویت‌بندی و اهمیت تصمیم‌گیری‌اش با سرپرست محترم فدراسیون فوتبال است که باشد یا نباشد.

وی در مورد اینکه تصور می‌کند محرومیت دو ساله که برای عزیزی خادم در نظر گرفته شده کم است یا کافی، عنوان کرد: ما هیچ دخالتی در بحث آرای قضایی نداریم. این ارکان مستقل هستند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه آیا این روند بازی‌های تدارکاتی را برای تیم ملی کافی می‌دانید زیرا قبلاً قرار بود چهار بازی در خرداد برگزار شود، گفت: بخش‌های مرتبط با بازی‌های تدارکاتی ملی در فدراسیون همه تلاش‌شان بر این است که با بیشترین تعداد و بهترین حالت و بهترین مکان تیم ملی بازی‌های تدارکاتی‌اش را انجام بدهد، اما در این خصوص عوامل و متغیرهایی در تصمیم‌گیری‌های تیم‌ها مؤثر است. ۵۰ درصد این مسئله ما هستیم ۵۰ درصد دیگرش تیم‌های دیگر هستند نهایت سعی و تلاش‌مان را می‌کنیم. ارکان اجرایی فدراسیون، شخص دبیرکل محترم و سرپرست محترم فدراسیون در تلاش هستند در مورد تیم ملی شخص آقای ماجدی پا به کار شده‌اند و پای کار ایستاده‌اند و خودشان هم پیگیری می‌کنند و گزارش‌ها را به هیأت رئیسه می‌دهند. گزارش‌هایی هم که به هیأت رئیسه می‌دهند امیدوارکننده است ان‌شاءالله بتوانیم انتظاراتی که به لحاظ فنی تیم ملی دارد را بتوانیم آماده کنیم.

اصولی در مورد هزینه‌های سفر به کانادا گفت: ما به عنوان هزینه رفت و برگشت یک بحث پرواز را داریم بقیه هزینه‌ها برعهده فدراسیون است. رقمی هم قرار است دریافت شود.

وی در مورد اینکه رقم دریافتی رقم خوبی برای فوتبال ایران است، گفت:‌ ان‌شاءالله.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه در رأی کمیته اخلاق خزانه‌دار و دبیرکل هم جریمه و محروم شده‌اند و آیا هیأت رئیسه از این اعضا هم شکایت کرده است، عنوان کرد: در خصوص فرایند ارکان قضایی فدراسیون فوتبال اصلاً من نباید توضیح بدهم. ما شکایتی نداشته‌ایم ارکان قضایی به این پرونده رسیدگی کرده و به این نتیجه‌ رسیده‌اند ما هم در این موضوع نه دخالتی داریم و همه چیز به صورت مستقل است.

اصولی در مورد اینکه مصوبه‌ای برای تأیید صلاحیت عزیزی خادم برای حضور در انتخابات داشته‌اند یا نه، گفت: من اطلاعی ندارم.

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1631528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
  0 0
  کلا عضو هیات رییسه تو جلسه احتمالا تو خواب بوده،
 • ع IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
  0 0
  آقای اصولی نمی خواهیم به جنابعالی‌توهین شود‌شما‌کجای‌الفبای‌فوتبال هستید‌که‌برای فوتبال کشور تصمیم‌میگیرید‌بروید‌کنار‌تا‌فوتبالی ها‌کار‌را‌در دست‌بگیرند‌تا‌وضعیت‌بدتر از این نشده