درگیری قاچاقچیان مسلح با پلیس شهرستان‌های میناب و رودان/ یک شرور به هلاکت رسید

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از درگیری اشرار و قاچاقچیان مسلح با تکاوران پلیس شهرستان‌های میناب و رودان خبر داد و گفت: طی این درگیری با توان بالای عملیاتی مأموران، یک نفر از اشرار و قاچاقچیان مسلح که از عاملین شهادت شهید فراجا «حجت الله دشتبانی» در تیرماه 1398 نیز بوده است به هلاکت رسیده و ۲۰۰ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد. 

به گزارش خبرآنلاین، «سردار غلامرضاجعفری»،فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر میناب با اشرافیت بالای اطلاعاتی و رصد عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر از تصمیم اشرار و قاچاقچیان مبنی بر انتقال مواد مخدر بصورت مسلحانه از جنوب استان کرمان به سمت میناب مطلع و بلافاصله پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با همکاری مأموران انتظامی شهرستان رودان حین کنترل خودروهای عبوری واقع در محور "هشتبندی _ میناب "خودروی پژوپارس متعلق به عناصر این باند را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: مأموران بلافاصله دستور ایست را صادر کردند که راننده و سرنشین خودرو که مسلح بودند بدون توجه به دستور پلیس قصد متواری شدن را داشتند که با توجه به تنگ شدن عرصه اقدام به درگیری و تیراندازی مستقیم به سمت مأموران کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در این درگیری که به مدت یک ساعت بین مأموران و اشرار مسلح حامل مواد مخدر به طول انجامید، سرانجام تکاوران پلیس موفق شدند با هوشیاری کامل و اتخاذموضع و تاکتیک مناسب و برتری حجم آتش، یک نفر از اشرار مسلح که از عاملین شهادت شهید فراجا "حجت الله دشتبانی" در تیرماه 1398 نیز بوده است را به هلاکت رسانده و یک دستگاه خودرو پژو پارس را متوقف کنند. جعفری با اشاره به اینکه در بازرسی از خودرو و محل زمین گیر شدن قاچاقچیان مقدار ۲۰۰ کیلوگرم تریاک و یک قبضه سلاح جنگی کلاش و تعدادی خشاب و فشنگ جنگی کشف شد، اذعان داشت: سایر عناصر این باند که متواری شدند نیز شناسایی و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد. این مقام انتظامی استان اظهار داشت: در اجرای این مأموریت یک نفر از مأموران انتظامی شهرستان رودان طی درگیری با اشرار مورد اصابت گلوله قرار گرفت که بلافاصله جهت مداوا به بیمارستان منتقل و خوشبختانه حال عمومی وی رضایت بخش می باشد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر بدانند که با اشرافیت اطلاعاتی توان بالای عملیاتی پلیس دیگر جایی برای جولان دادن ندارند و پلیس جهت تأمین نظم وامنیت ، ایجاد آسایش و آرامش شهروندان از جان خود مایه گذاشته و بی امان با آنان مبارزه خواهد کرد.

کد خبر 1631725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =