رفع تصرف ۱۱۳ هزار مترمربع از اراضی خالصه جزیره قشم

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات منطقه آزاد قشم از رفع تصرف ۱۱۳ هزار مترمربع اراضی خالصه در جزیره قشم به ارزش یک هزار و ۲۴۲ میلیارد و ۵۱ میلیون ریال در ۲ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، مصطفی مازندرانی در گفت‌وگوی رسانه‌ای با اعلام این خبر گفت: طی ۲ ماه اخیر بیش از ۱۱۳ هزار مترمربع اراضی خالصه در ۲۰ نوبت در نقاط مختلف جزیره رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: روستاهای نقاشه، توریان، کووه‌ای، گیاهدان، سهیلی، شهر درگهان، دوراهی دیرستان – ضلع جنوبی اراضی فرودگاه، سایت شناورسازی و اراضی ضلع شرقی معدن سرسور از جمله نقاطی بودن که رفع تصرف اراضی و تخریب سازه‌های احداثی غیرمجاز در آن‌ها انجام شد.

مازندرانی تصریح کرد: این رفع تصرفات پس از طی مراحل قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذی ربط، به دستور کتبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم به مرحله اجرا درآمده است.

وی صیانت و حفاظت از اراضی ملی، دولتی و انفال را جزو اولویت های اصلی سازمان منطقه آزاد قشم برشمرد و افزود: این یگان در راستای مبارزه با زمین‌خواری در جزیره قشم براساس ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی و بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی ناظر بر احیای حقوق عامه، نسبت به هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی، دولتی و عرصه‌های طبیعی قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

48

کد خبر 1634800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =