آقا تهرانی : برخورد با زن ایرانی باید اسلامی باشد

عصر ایران نوشت: آقا تهرانی گفت : حجاب یکی از دستورات الهی است. بسیاری از قواعدی که در اسلام داریم تبدیل به قانون شده است و باید با جدیت آنها را اجرایی کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد انتقادها از حضور گشت های ارشاد در خیابان ها گفت: بحث عفاف و حجاب قوانین و قواعدی دارد و دستگاه ها مسئولیت هایی دارند و باید به وظایفشان عمل کنند. یکی از دستگاه ها که در بحث عفاف و حجاب وظیفه دارد نیروی انتظامی است جالب است که حضور نیروی انتظامی آخرین مرحله اجرای قانون عفاف و حجاب است و ما نباید بیخودی چنین چیزی را گنده کنیم و بزنیم تو سر خودمان.

مرتضوی آقای تهرانی ضمن بیان این مطلب گفت: در اسلام حجاب یکی از دستورات الهی است. بسیاری از قواعدی که در اسلام داریم تبدیل به قانون شده است و باید با جدیت آنها را اجرایی کنیم این نیست که وقتی می گوییم حجاب داشته باشید یعنی دزدی در اداره بلامانع است هر چیزی جای خودش است یک بچه مسلمان باید به مسائل جامع نگاه کند باید از هر جهت اسلامیت نظام را عین جمهوریت آن حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: اینکه فقط بحث انتظامی را درموضوع عفاف و حجاب ببینم و آن را بزرگ کنیم درست نیست و حساسیت ایجاد می کند حجاب و عفاف مساله جامعی است و باید از جهات مختلف برای رعایت آن در جامعه همه خوب کار کنند. اینگونه نباشد که چون فلان دستگاه قانون را اجرایی نمی کند بقیه دستگاها هم نسبت به اجرای قانون احساس مسئولیت نکنند باید همه دستگاهها طبق ضوابط و قواعد به درستی عمل کند.

آقا تهرانی : برخورد با زن ایرانی باید اسلامی باشد

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که برخورد با زن ایرانی باید چگونه باشد گفت: باید با زن ایرانی برخورد اسلامی صورت گیرد .باید آن چیزی که اسلام در مورد شان زن توصیه کرده است‌ رعایت شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برخوردهای نیروی انتظامی با زنان در خیابان ها را درست می دانید، گفت: اینکه یک اتفاق را دست بگیریم و آن را بزرگ کنیم درست نیست بر فرض مثال نماینده ای در مجلس تذکر می دهد که در کشور نان نیست آیا واقعا نان نیست بله ممکن است شما نانوایی رفته باشید و شلوغ باشد دلیلی نمی شود که با یک مورد کشور را به دنیا اینگونه معرفی کنید. اینکه یک مورد برخورد نیروی انتظامی را تعمیم دهیم و بگوییم تمامی برخوردها مشکل دارد درست نیست.اما اگر هم موردی غلطی باشد باید اصلاح شود.

۲۱۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1651814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =