اطلاعیه توقف تألیف لغت‌نامه بزرگ پارسی جعلی از آب درآمد

دکتر زمردی رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا امروز با حضور در منزل استاد رسول شایسته مؤلف و سرپرست علمی لغت‌نامۀ بزرگ فارسی، با این استاد برجسته زبان و ادب پارسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران ، دیدار خانم دکتر زمردی رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی با استاد رسول شایسته در حالی صورت گرفت که طی دو روز گذشته اطلاعیه‌ای به نام «هیئت مؤلفان لغت‌نامه بزرگ فارسی» در برخی از سایت‌ها و فضای مجازی منتشر شده که در آن ادعایی مبنی بر توقف تألیف این لغت‌نامه تا اطلاع ثانوی مطرح شده‌است.

خانم دکتر زمردی در دیدار با استاد شایسته که به اتفاق اعضای بخش تألیف لغت‌نامه بزرگ فارسی صورت گرفت، درباره آنچه در این اطلاعیه منتشر شده است، جویا شد. استاد رسول شایسته با ابراز بی‌اطلاعی از این اطلاعیه، امضا ذیل هر گونه اطلاعیه‌ای را رد کرد.

رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، با تمجید از استاد رسول شایسته، ایشان را بزرگترین استاد لغت‌شناس کشورمان خواند و ابراز امیدواری کرد: «تألیف لغت‌نامه بزرگ پارسی با محوریت استاد حسن انوری، استاد رسول شایسته و استاد نجفی با سرعت و کیفیت بیشتری پیش برود.»

پس از این دیدار، خانم دکتر زمردی به همراه اعضای بخش تألیف لغت‌نامه بزرگ فارسی نزد استاد حسن انوری نیز حضور پیدا کردند و در حالی که ایشان در بستر بیماری هستند، آخرین وضعیت استاد انوری را جویا شدند.

بر اساس اظهار رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، روز ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ مراتب ابراز بی‌اطلاعی سایر اعضای هیأت تألیف لغت‌نامه بزرگ فارسی نسبت به آنچه که تحت عنوان «توقف فعالیت» این بخش در برخی سایت‌ها منتشر شده است، طی نامه‌ای مکتوب به استحضار رئیس دانشگاه تهران رسانده شده است.

۵۷۲۴۷

کد خبر 1662948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =