۰ نفر
۱۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۳

در راستای اجرای سیاست دولت ایالات متحده مبنی بر برو‌سپاری پروازهای فضایی، مسولان شرکت بوئینگ قصد دارند با توسعه بازار کار خود به فضا، نخستین کشتی فضایی سرنشین‌دار خود را تا 2015 به فضا بفرستند.

محمود حاج‌زمان: بهترین پیشنهاد کاری که تاکنون شنیده‌اید چیست؟ هرچه باشد مطمئنا به پای این یکی نمی‌رسد: با کار کردن برای بوئینگ به فضا سفر کنید!

به گزارش پاپ ساینس، بخش هوافضای بوئینگ در نظر دارد تا در نخستین ماموریت سرنشین‌دار کشتی CST-100، کارمندان خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد. ظاهرا مصاحبه‌های بین‌المللی برای این شغل از هم‌اکنون آغاز شده، چرا که بوئینگ می‌خواهد فضانوردانش بتوانند به توسعه بیشتر کپسول فضایی این شرکت کمک کنند.

کشتی CST-100 با استفاده از یک موشک Atlas-V سه پرواز را در سال 2015 / 1394 به فضا انجام خواهد داد، که دو ماموریت نخست آن ماموریت‌های بی‌سرنشین خواهد بود. ماموریت اول آزمایش ارسال CST-100 به مدار، و ماموریت دوم آزمایش یک ماموریت ناتمام مداری خواهد بود. ماموریت دوم به منظور آزمایش قابلیت‌های خروج اضطراری از کپسول در صورت لزوم طراحی شده است.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، ماموریت سوم شامل دو سرنشین خواهد بود که در ایستگاه فضایی بین‌المللی پهلو خواهند گرفت. این پرواز راه را برای پروازهای عادی CST به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2016 / 1395 هموار خواهد کرد.

بوئینگ

شرکت بوئینگ تاکنون هیچ نامی را به صورت رسمی برای این وسیله خود اعلام نکرده است. CST مخفف عبارت حمل‌ونقل فضایی سرنشین‌دار است و عدد 100 نیز به مرز بین‌المللی مورد قبول برای فضا اشاره دارد.

موشک اطلس5 که بوئینگ از آ« استفاده خواهد کرد، همان موشکی است که ناسا برای ارسال فضاپیمای جونو به مشتری استفاده کرد. دلیل این تصمیم، موفقیت 100 درصدی این موشک در ماموریت‌های قبلی است و هیچ ارتباطی به این موضوع ندارد که بخشی از سهام شرکت سازنده موشک، United Launch Alliance، در مالکیت بوئینگ است.

بوئینگ کپسول فضایی خود را به عنوان بخشی از برنامه توسعه سفرهای تجاری سرنشین‌دار ناسا ساخته است، برنامه‌ای که هدف نهایی آن ایجاد تاکسی‌های فضایی خصوصی برای ارسال فضانوردان به فضا است، خصوصا الان که شاتل‌ها نیز بازنشسته شده‌اند.

اگر فکر می‌کنید که شرایط لازم را دارید، بهتر است که رزومه خود را برای بوئینگ ارسال کنید. شاید شما به عنوان یکی از فضانوردان این برنامه انتخاب شدید.

53275

کد خبر 167079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • sofia IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۱
    0 0
    i think it's perfect . i don't have any thing els to say