تابلو نقاشی اثر فورد مدوکس براون که تصور می‌شد از بین رفته پس از 115 سال کشف شده و به زودی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرآنلاین، تابلو نقاشی «ساعت فرشته مُقرب» آخرین بار سال 1896 بطور عمومی به نمایش درآمد و بعد از آن هم به فروش رفت. مدت‌ها متخصصان فکر می‌کردند این تابلو از بین رفته است و به همین دلیل نسخه بدلی آن از ارزشی دوچندان برخوردار شده بود.

حالا با پیدا شدن تابلو قرار شده است این اثر که از آثار مهم مدوکس براون است ماه آینده در گالری هنر منچستر به نمایش دربیاید.

جولین تروهرز، مدیر این گالری دو سال پیش این تابلو را در میان آثار یک مجموعه‌دار خصوصی پیدا کرد. مدوکس براون یکی از چهره‌های اصلی هنر پیش از رافائل محسوب می‌شود.

در نمایشگاه ماه آینده 140 اثر از این هنرمند به نمایش درمی‌آید که یکی از آنها «آخرین انگلیسی» نام دارد، این اثر مهم‌ترین و معروف‌ترین اثر مدوکس براون است و حتی عنوان این نقاشی وارد فرهنگ لغات مردم بریتانیا شده است.

متخصصان که دیگر فراموش کرده بودند چنین تابلویی وجود دارد زمانی که نسخه بدلی این تابلو را دیدند که از سوی دانته گابریل رُزه‌تی کشیده شده، دوباره به یاد آوردند مدوکس براون چنین تابلویی دارد.

رزه‌تی که نقاش بود پس از دیدن این تابلو چنان تحت تاثیر قرار گرفت که در نامه‌ای از مدوکس براون درخواست کرد معلم خصوصی او شود.

مدوکس براون هم پس از موافقت اولین مشق رزه‌تی را کشیدن نسخه‌ای از «ساعت فرشته مقرب» تعیین کرد. این نسخه در سال 2006 در حراجی در لندن به قیمت 100 هزار پوند به فروش رفت.

نسخه اصلی آخرین بار در نمایشگاه انجمن هنر و صنایع دستی در لندن سه سال پس از مرگ مدوکس بروان به نمایش درآمد و از آن موقع کسی آن را ندیده است.

دکتر کاریا بالشاو، رئیس گالری منچستر این نمایشگاه را تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای علاقه‌مندان هنر خواند.

این نمایشگاه با نام «فورد مدوکس براون: پیشکسوت دوران پیش از رافائل» از 24 سپتامبر تا 29 ژانویه 2012 پذیرای علاقه‌مندان است.

بی‌بی‌سی / 11 اوت / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

57241

کد خبر 167419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =