امام جمعه فرخشهر:حاج قاسم سلیمانی مقام سرباز را کامل درک کرده بود

امام جمعه فرخشهر گفت: دشمن با دروغ و شبهه پراکنی به جنگ قرآن، حجاب، دین، پیغمبر و پرچم آمده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان مراسم یادواره بزرگداشت یاد و خاطره ۸۰۰ سرباز شهید استان چهارمحال و بختیاری و تجلیل از خانواده شهدا و آزادگان و سربازان نمونه سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در مجتمع لاله شهرکرد برگزار شد.

امام جمعه فرخشهر در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرباز و ۸۰۰سرباز شهید استان چهارمحال و بختیاری؛ با اشاره به اهمیت جوانی و دوران سربازی، اظهار کرد: سردار دلها حاج قاسم سلیمانی مقام سرباز را کامل درک کرده بود، که نه از روی تعارف، بلکه از روی یک واقعیت وصیت کردند روی قبرم بنویسید سرباز.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد احمدی افزود: سربازی دوران تحول و تربیت و پایه ریزی یک زندگی در یک عمر طولانی است.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد متدین و شاخص را می شناسم که عامل موفقیت خود را دوران سربازی می دانند و می گویند هم دینداری و هم راه های موفقیت را از فرمانده دوران خدمت خود آموخته اند.

امام جمعه فرخشهر با گرامیداشت یاد و خاطره۸۰۰ شهید سرباز استان چهارمحال و بختیاری و ۶۰هزار سرباز شهید کشور، خاطرنشان کرد: روحیه قوی از شاخصه های سربازان دوران دفاع مقدس بود که شهید کیوان عرب یکی از این شهدای سرباز است و مصداق فرمایش مولا امیر المؤمنین هستند که فرمودند: سرباز نگهبان دین، پاسدار شرف و حرمت قانون است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: سرباز امانت خداست و عظمت سرباز شهید هزار برابر می شود و بالاتر از شهادت خیری متصور نیست؛ زیرا خدا خریدار شهید است و باید بدانیم که مرگ حتمی و قطعی است؛ اما شهادت انتخاب نوع مرگ است و با مرگ معمولی تفاوت دارد و کار حسینی و سیدالشهدایی است.

وی، در ادامه برخی از ویژگی های شهدا از جمله؛ زنده بودن آنها، بدون پرسش و جواب بودنشان در قبر، بدون حساب و کتاب در قیامت به جزء حق الناس، و عدم نیاز شهید به غسل و کفن را یادآوری کرد و گفت: امروز دشمن همه امکانات خود را به میدان آورده و هزاران دستگاه را با پشتیبانی فراوان بکار گرفته تا این جبهه شیطان باورهای مردم را عوض کند و غیر ارزشها را جایگزین ارزش ها نماید.

امام جمعه فرخشهر افزود: توطئه دشمن امروز این است که می خواهد از طریق فضای مجازی، محبت اهلبیت و حبّ سیدالشهدا را از قلوب جوانان ما خارج کند؛ اما همه دارایی و ثروت ما حبّ سیدالشدا و محبت اهلبیت است.

وی تصریح کرد: دشمن با دروغ و شبهه پراکنی به جنگ قرآن، حجاب، دین، پیغمبر و پرچم آمده است و کاری به فوت یک دختر ندارد، بلکه از فوت او خوشحال هم هست؛ اما خوشبختانه خیلی زود چهره خود را آشکار کرد.

وی، با بیان اینکه فتنه دشمن سنگین است و تجزیه ایران را در سردارد، اظهار کرد: مشکل ما برخی خواص و بعضی چهره ها و برخی فتنه گران و بعضی چهره های فسیل شده سیاسی و رسانه های زنجیره ای هستند که هرگاه بهایی، سلطنت طلب، داعشی، تجزیه طلب به میدان می آید، اینها طرفدار آنها می شوند؛ لذا مصرانه از مسئولین و قوه قضائیه می خواهیم با کسانی که در این میدانها امنیت مردم را تهدید می کنند برخورد نمایند.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی و دکلمه خوانی و سرود و تجلیل از خانواده شهدای سرباز، آزادگان سرباز و سربازان نمونه سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از دیگر بخش های این مراسم یادواره بود که با حضور سربازان در گلزار شهدای شهرکرد و گلباران قبور مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم پایان یافت.

کد خبر 1679384

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =