مروری بر حوادث ایران در دوشنبه 24 مرداد 1390

بسیجی دیگری مورد حمله اراذل و اوباش قرار گرفت/ضارب هنوز هم به راحتی در محل تردد می‌کند

فارس نوشت: یکی دیگر از بسیجیان روز جمعه گذشته در محله مهرآباد جنوبی بعد از تلاش برای منصرف کردن یک فرد شرور از عربده‌کشی، از سوی این فرد مورد حمله قرار گرفت.
غروب روز جمعه گذشته، باز هم یک آمر به معروف که قصد داشت از برهم زدن امنیت منطقه توسط یکی از اراذل و اوباش منطقه مهرآباد جنوبی جلوگیری کند، توسط این فرد شرور مورد حمله قرار گرفت و به شدت مجروح شد.
براساس اظهارات مطلعان، ماجرا از این قرار بوده است که «محمد.س» از بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهدا، نزدیک یک نانوایی در محله مهرآباد جنوبی متوجه قمه‌کشی و عربده‌کشی‌های فردی به نام "ف " که دارای مسائل غیراخلاقی است می‌شود که عابران را هراسان کرده بود.
این بسیجی برای منصرف کردن این فرد از اقدام خود با او صحبت می‌کند که با ناسزاهای پیاپی وی روبه‌رو می‌شود و وقتی می‌بیند نصیحت‌هایش نتیجه ندارد تصمیم به رفتن می‌گیرد که در همین لحظه توسط "ف " و از پشت مورد اصابت چاقو قرار می‌گیرد.
یکی از دوستان این بسیجی با بیان اینکه چاقو نزدیک قلب محمد فرو رفته است،‌ گفت: بعد از این حادثه مردم در تماس‌های متعدد از پلیس و اورژانس خواستار حضور در محل حادثه می‌شوند که اورژانس 25 دقیقه بعد در محل حاضر شد اما نیروهای پلیس اصلاً نیامدند.
این فرد گفت: پس از انتقال محمد به بیمارستان با وجود جراحت شدیدی که داشت، مسئولان بیمارستان پذیرش وی را منوط به واریز 800 هزار تومان کردند و حتی قبل از واریز پول کسی از پزشکان بالای سر او نیامد و از تزریق آمپول کزار به وی هم خودداری کردند.
وی ادامه داد: با وجود تمام تماس‌های مردمی با پلیس، هیچ اقدامی برای دستگیری این فرد صورت نگرفت و او یک روز بعد از حادثه، باز هم در همان محل شروع به عربده‌کشی کرد و نیروی انتظامی در پاسخ به تماس‌های مردمی، گفته که موضوع باید رسیدگی شود؛ ضارب هنوز هم به راحتی در محل تردد می‌کند.
این بسیجی در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های صبح مدعی شد: با این فرد شرور در یک محل زندگی می‌کنیم و او می‌دانست من عضو بسیج هستم. مردم زمان حادثه به علت ترسی که از او داشتند به کمک من نیامدند.

 

 

خودکشی روزانه حدود‌١٠نفر در کشور/مرگ‌٩٤٧نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر

ایسنا نوشت: رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: آمار دقیقی در مورد کودک آزاری وجود ندارد. 
دکتر احمد شجاعی روز دوشنبه با بیان اینکه آمار خودکشی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 4/9 درصد افزایش داشته است گفت: از سه ماهه نخست سال جاری 952 نفر در کشور خودکشی کرده‌اند که از این میان 274 نفر زن و 678 نفر مرد بوده‌اند.
وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال گذشته 870 نفر در کشور خودکشی کرده‌اند گفت: در سه ماهه نخست سالجاری آماری خودکشی 4/9 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: درسال 88 ، 3 هزار و 122 مورد خودکشی و در سال 89، 3 هزار و 649 مورد خودکشی به سازمان پزشکی قانونی گزارش شده است.
به گفته شجاعی آمار خودکشی 88 نسبت به سال 89 حدود 17 درصد رشد داشته است.
رییس سازمان پزشکی قانونی همچنین با بیان اینکه پزشکی قانونی تنها سازمان ارائه دهنده آمار واقعی است در مورد آمارهای ضد و نقیضی که در طول چند ماه اخیر از سوی برخی از سازمانها ارائه می‌شود گفت: براساس این مشکل تنها در هنگام ارائه آمار تصادفات بوده که براساس قانون ایمنی راه پزشکی قانونی تنها ارگان ارائه دهنده آمار متوفیان است.
وی با بیان اینکه برخی از سازمانها تنها عملکرد خود را پوشش می‌دهند گفت: این سازمان‌ها مطمئنا قصد و قرضی در ارائه آمارها ندارند و تنها آمار عملکرد خود را ارائه می‌دهند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از آنجایی که سازمان پزشکی قانونی تنها مرجع ارائه دهنده آمارها است آیا این سازمان قصد ندارد که از سازمانهای متخلف دیگر که نسبت به ارائه آمارهای متفاوت مبادرت می‌کنند شکایتی مطرح کند گفت: تذکراتی به دوستان داده شده است و شاهد آن هستیم که دوستان ما در سازمانهای دیگر این رویه را اصلاح کرده‌اند.
در سه ماهه نخست سال جاری 947 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند
وی ادامه داد: در سال 88 ، سه هزار و 798 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده و این رقم در حالیست که در سال 89 این رقم با کاهش 7/3 درصدی به رقم 3 هزار و 656 نفر رسید.
وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سالجاری این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته 942 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده و این در حالیست که در سه ماهه نخست سالجاری 947 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند.
سازمان پزشکی قانونی در رابطه با حمل جسد وظیفه‌ای ندارد
رییس سازمان پزشکی قانونی در ادامه سخنان خود با اشاره به حادثه جاده ماهشهر و وظیفه این سازمان در رابطه با حمل اجساد گفت: وظایف میان سازمانها کاملا تعریف شده و این سازمان در رابطه با حمل اجساد وظیفه‌ای ندارد.
وی با بیان اینکه حمل اجساد در داخل شهرها برعهده شهرداری است گفت: حمل اجساد متوفیان ناشی از حوادث در جاده‌ها جزو وظایف اورژانس است.
وی افزود: پزشکی قانونی در شهر تهران اقدام به جابه‌جایی و حمل اجساد متوفیان ناشی از حوادث می‌کند که این رویه درستی نبوده است.
تعیین آمار دقیق تجاوزات نیاز به پژوهش دارد
شجاعی در ادامه این نشست در خصوص آمار تجاوزات گفت: از نظر علمی فردی که به زور و بدون رضایت مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد در دسته تجاوز به عنف قرار می‌گیرد که تعیین دقیق آمار تجاوزات نیاز به بررسی کامل دارد.
وی با بیان اینکه موارد متعددی برای معاینه به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شود گفت: پزشکی قانونی تنها آمار معاینات انجام شده در این مورد را دارد و علت‌ها در این مورد دسته‌بندی شده نیست و تعیین آمار دقیق تجاوزات نیاز به کار پژوهشی در مورد احصای موارد تجاوز دارد.
به گفته وی ممکن است فردی به دلیل عدم تمکین مورد آزار همسر قرار گیرد و یا ممکن است فردی مورد تجاوز افراد غیر قرار گیرد که نمی‌توان این دو را در یک دسته قرار داد و باید کار پژوهشی در این مورد صورت گیرد.
آمار دقیقی در مورد کودک آزاری وجود ندارد
کودک پناهی ندارد و نمی‌تواند از والدین خود شکایت کند و خانواده‌ها نیز قطعا از خود شکایت نمی‌کنند
رییس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه از نظر علمی کودک آزاری به آزار دیدن کودک به وسیله بستگان و والدین و افرادی که در ارتباط نزدیک با کودک هستند اطلاق می‌شود گفت: برای تعیین آمار دقیق کودک آزاری باید شکایتی نسبت به آزردن این کودک مطرح شود و از آنجایی که کودک پناهی ندارد و نمی‌تواند از والدین خود شکایت کند و خانواده‌ها نیز قطعا از خود شکایت نمی‌کنند این مسائل مطرح نمی‌شود. 
وی با بیان اینکه در صورتی که کودک به دلیل حجم وسیع تنبیهات بدنی به مراکز درمانی منتقل شود مسوولان بیمارستان می‌توانند این مساله را به مقام قضایی و انتظامی منتقل کنند.
وی با بیان اینکه آمار دقیقی در مورد کودک آزاری نداریم گفت: رقم کودک آزاری آنچنان بزرگ نیست و مواردی که به پزشکی قانونی برای معاینه ارجاع داده شد مواردی است که رسانه‌ای شده است.
آمار دقیقی از اسیدپاشی هم نداریم
کاهش 18 درصدی مرگ و میر ناشی از استفاده از سلاح سرد
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه آمار دقیقی در خصوص اسیدپاشی در کشور از سوی سازمان پزشکی قانونی گفت: آمار دقیقی در مورد میزان اسید‌پاشی در کشور نداریم.
وی همچنین در ادامه با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری 232 نفر بر اثر سلاح سرد جان خود را از دست داده‌اند، گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته این رقم 284 نفر بوده است که در سال 90 میزان مرگ و میر ناشی از سلاح سرد نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد کاهش داشته است.
وی در ادامه افزود: در سه ماهه نخست سال جاری 552 نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست داده‌اند که این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل 575 نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست داده بودند.

 

 

دستگیری وکیل کلاهبردار میلیاردی در امارات

خبرگزاری مهر نوشت: همزمان با تلاش و پیگیری پلیس بین الملل ناجا، وکیلی که از موکلش بیش از یک و نیم میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، در کشور امارات شناسایی و دستگیر شد. 
در پی شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری یک و نیم میلیارد ریالی از وی توسط وکیلش، کارآگاهان تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری وی آغاز کردند.
در تحقیقات اولیه از سوی پلیس مشخص شد که این متهم مزبور که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد بین الملل می باشد و به وکالت مشغول می باشد پس از فروش اموال موکلش از کشور متواری شده است.
این گزارش حاکی است، پس از شکایت شاکی، با توجه به خروج متهم از کشور، موضوع از سوی مرجع قضایی به پلیس بین الملل ارجاع و و با اقدام به موقع پلیس بین الملل، نامبرده در کشور امارات ردیابی، شناسایی و دستگیر شد.در حال حاضر اقدامات اولیه به منظور استرداد متهم یاد شده با همکاری قوه قضائیه در حال انجام است و پس از ارسال مدارک استرداد و أخذ موافقت مرجع قضایی امارات، متهم به کشور بازگردانده خواهد شد.

 

دختر خیابانی زندگی‌ام را به نابودی کشاند


صبح روز گذشته در مجتمع قضایی محلاتی (خانواده 1) پرونده خانمی در حال رسیدگی بود که همسرش درخواست جدایی داده بود در حالی که خود او باعث ایجاد شرایط غیر قابل تحمل برای این زن شده بود.

م . الف درباره حضور خود در دادگاه خانواده اینطور گفت: هم سن هستیم و در سن 19 سالگی ازدواج کردیم و به لحاظ شرایط مالی در تمکن به سر می بردیم، درست از 7 سال قبل از ازدواج با همسرم دوست بودم و این زمان برمی گردد به دوران اول راهنمایی تا بعد از دیپلم، اما به هر تقدیر با هم ازدواج کردیم و زندگی بسیار خوب و مرفهی داشتیم.

وی ادامه داد: زندگی پر از نشاط و دوستی در 9 سال اول زندگیمان ادامه داشت تا زمانی که پای زنان خیابانی به خانه ما باز شد. این اتفاق 8 سال گذشته در پی آشنایی همسرم با یکی از این زنان آغاز شد که در نهایت منجر به ازدواج موقت او با این خانم و آغاز گرایش همسرم به اینگونه رفتارها. هر چند در این 8 سال با وجود حضور 2 همسر صیغه ای با مساله کنار آمده بودم و در کنار او زندگی می کردم، اما کمتر از 2 سال پیش در جریان ارتباط همسرم با دختر 20 ساله ای قرار گرفتم که از خانه فرار کرده بود و همسرم با هدف پناه دادن به او، این دختر را به منزل می آورد و در نتیجه ارتباط زیاد با این دختر، به شیشه گرایش پیدا کرد.

این زن در حالی که از ارائه درخواست طلاق به دادگاه خودداری کرده بود، گفت: الان یک سال و 8 ماه است که همسرم شیشه مصرف می کند و به دلیل افزایش روابط نامشروع و عدم وجود امنیت برای فرزندانم، 9 ماه است که از منزل خارج و در منزل پدرم سکونت دارم. با این وجود اصلا تمایلی به ارائه درخواست طلاق نداشتم و چون نمی خواستم حرمت همسرم در مقابل فرزندانم شکسته شود، براین اساس او ابتدا برای باز گرداندن من و در نهایت برای جدایی پا پیش گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای رفع مشکل به مشاوره و روانشناس مراجعه کرده‌اید، گفت: بله، اما روانشناس معتقد بود که همسرم به دلیل استفاده بیش از حد مواد مخدر صنعتی حالت پارانوئید پیدا کرده و بیرون آزار شده است.

م .الف در حالی که رضایت خاطری در وجود خود حس می کرد و لبخندی بر لب داشت، گفت: من خوشحالم که تمام تلاش خود را برای بازگرداندن همسرم به کار گرفتم ،اما در مدت اخیر به دلیل عدم تعادل روانی، بی خوابی و شکی که به همه چیز از جمله من داشت، به طوری که در کمد را باز می کرد و مدعی می شد کسی را در داخل کمد پنهان کرده ام و یا قبل از خروج از منزل از خانه فیلم برداری می کرد و مهم تر از همه، روابط نامشروعی که بسیار زیاد شده بود تا جایی که به داخل حریم خصوصی ما سرایت کرده بود، باعث شد من از منزل خارج شوم و سلامت و امنیت فرزندانم را تامین کنم.

وی درباره روند پرونده خود در دادگاه خانواده گفت: در حال حاضر در خواست نفقه خود و فرزندانم را داده ام و مهریه 250 سکه را خواهانم که دادگاه حکم به تقسیط مهریه داده بود، اما به دلیل آگاهی از تمکن مالی اعتراض زدم که این مساله در حال پیگیری است، با این حال حدود 10 روز گذشته همسرم درخواست طلاق داد و امروز برای رسیدگی به درخواست آخر همسرم در این دادگاه حضور دارم.

 

56282

کد خبر 167978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • میثم IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
  1 0
  چرا مسئولین اقدام جدیی با این بیمارستانای پول پرست نمیکنن..!؟!؟ لطفا شما به عنوان یه سایت معتبر با قدرت رسانه ای بالا به این موضوع با مفالات مختلف بها بدین تا اقایون و شاید خانومها (!!) به خودشون بیایند..! حتما چوب محکمی بالاسره این بیمارستانا نیست که همیشه این رفتار ازشون سر میزنه...
 • نظری IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  1 0
  به نظر من وقت آن رسیده که پلیس و قوه قضائیه در ارتباط با مسائل خلافهای آشکار و درگیریهای خیابانی - اراذل و اوباش - حمله به مامورین پلیس و مردم با آلات قتاله خیلی قاطع و سریع وارد عمل شود. این برخوردها میبایست سریع قاطع و برا باشد نباید اینقدر شاهد مسائل ایچنینی بود قطعا میدانم ما توان برخود با این ناهنجاریها را داریم. پس حرکت خود را شروع کرده واجازه خودنمائی به اراذل را ندهیم
 • بدون نام IR ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  0 0
  به خانم دستجردی سلام برسانید و بگید کمی مدیریت کند در خصوص این بیمارستان‌های نژادپرست که نژاد مورد قبولشان ثروتمندانند.
 • بدون نام IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  0 0
  هان اینجاست که میگن شماها نمیدونید مشکل کجاست مشکل ماهواره هاست!
 • بدون نام IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  0 0
  پلیس که بالا پشت بوم بوده. اورژانسم که مریض مینداخته تو بیابون