دومین مرحله طرح آموزش هنر برای همه در لرستان آغاز شد

معاون هنری، سینمایی و سمعی‌ بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: دومین مرحله طرح «آموزش هنر برای همه» ذیل فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی فرهنگی وزارت فرهنگ در سراسر استان آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سیدغلام‌رضا نعمت‌پور، معاون هنری، سینمایی و سمعی‌ بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این‌باره گفت: دومین مرحله طرح «آموزش هنر برای همه» با هدف گسترش عدالت آموزش‌های فرهنگی وهنری در سراسر کشور به ویژه در مناطق کمترتوسعه یافته و مرزی آغاز شده است و ثبت نام در این طرح تا 5 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح دارای اهداف مهمی در دو بخش کشف و پرورش استعدادهای هنری در سراسر استان و توسعه اقتصاد و کسب و کارهای فرهنگی و هنری است که با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و همکاری سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرارگاه مهارت‌آموزی ستادکل نیروهای مسلح، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، انجمن های فرهنگی و هنری و... اجرا می شود.

نعمت‌پور افزود: در اولین مرحله ثبت نام این طرح در لرستان، بیش از 1300 متقاضی در سامانه آموزش هنر ثبت نام کرده بودند که دوره های آموزشی آنها تا پایان شهریور ماه سال جاری برگزار و گواهی‌های شرکت در دوره برای هنرجویان صادر شده است.

وی با تاکید بر رایگان بودن این طرح اضافه کرد: در این مرحله 35 رشته هنری به صورت عمومی و برای هر استان با تأکید بر احیاء و تقویت هنرهای بومی و محلی بین 2 تا 5 رشته هنری خاص برای آموزش در نظر گرفته شده است.

معاون اداره کل ارشاد استان گفت: آموزش‌ های ارائه شده در این طرح با استفاده از ظرفیت استادان و مراکز آموزش‌های هنری برگزار می‌شود و کلاس ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته پس از پایان مهلت ثبت نام آغاز خواهند شد.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این طرح، به سامانه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری به نشانیhttp://amoozeshehonar.farhang.gov.ir/ (بخش آموزش هنر برای همه) و یا ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی محل سکونت خود مراجعه کنند.

46

کد خبر 1686341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =