ایسنا نوشت:

روزنامه کویتی الدار با چاپ سندی، از حضور همه‌جانبه و همکاری منافقین با رژیم صدام در عملیات اشغال کویت در سال 1991 پرده برداشت. 

این روزنامه اعلام کرد به یکی از اسناد مراکز مطالعاتی آمریکا که پیرامون گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کنند دسترسی پیدا کرده که در آن سازمان جاسوسی آمریکا برای مشروعیت بخشیدن به فرقه منافقین و استفاده‌ بیشتر از توان تروریستی این فرقه، به سران این گروهک اعلام کرده نام خود را به صورت رسمی، به شورای ملی مقاومت تغییر دهد. 

در گزارش روزنامه الدار آمده است: این سازمان تروریستی ارتباط‌های گسترده‌ای با سازمان‌های تروریستی دیگر از جمله القاعده و نیز شخصیت‌های خلیجی و عراقی متهم به همکاری با تروریسم برقرار کرده است. 

در گزارش این روزنامه کویتی به برگزاری همایش‌ها و نشست‌های منافقین در اروپا و با اطلاع مقامات امنیتی کشورهای میزبان اشاره شده و از شرکت یکی از نمایندگان مجلس این کشور در یکی از این نشست‌ها به شدت انتقاد شده است. 

این روزنامه با رد نظر ولید طباطبایی،‌ نماینده مجلس کویت در خصوص عدم نقش آفرینی منافقین در حمله به کویت و همراهی با صدام در اشغال این کشور، با ارائه اسناد جدیدی اعلام کرد: منافقین در جریان اشغال کویت،‌ ضمن همراهی همه‌جانبه با نظامیان صدام، در باشگاه کاظمه، ساختمان شهرداری کویت در السالمیه و تعدادی از ساختمان‌های مشرف بر خیابان الخلیج که در یکی از آنها علی شیمیایی هم حضور داشت - به عنوان مقرهایی که نظامیان صدام به آنها داده بود - هماهنگی اطلاعاتی گسترده‌ای با نظامیان و مقامات امنیتی صدام داشتند، ضمن اینکه با ایجاد پست‌های ایست و بازرسی، به بازجویی شهروندان کویتی می‌پرداختند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، نویسنده این مطلب در روزنامه کویتی الدار در ادامه و برای اثبات صحت اسناد ارائه شده اعلام کرد: این اطلاعات را نیروهای مقاومت کویتی در اختیار دارند و طبیعی است که مقامات امنیتی هم این اطلاعات را که نشان دهنده و تأکید کننده بر حضور منافقین در کنار عناصر سازمان اطلاعاتی صدام است را تأیید می‌کنند. 

در ادامه سند افشاگری این روزنامه آمده است: عناصر اصلی منافقین در حمله به کویت، در هتلی و در نزدیکی میدان حَولّی حضور داشتند که این مکان مختص عناصر رسانه‌ای نیروهای اشغالگر بعثی بود که روزنامه الندا را از این مکان منتشر می‌کردند. 

این روزنامه در پایان تأکید کرد: پرونده‌های جنجالی بسیار حساسی را از همکاری برخی عناصر معلوم‌الحال با اشغالگران بعثی و منافقین و گروه ابوعباس،‌ به زودی منتشر خواهد کرد.

/2727

کد خبر 169941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =