دارپا (آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته صنایع دفاع آمریکا)، ویدئوی آزمایش سرعت هواپیمای ما‌فوق فرا‌صوت HTV2 را منتشر کرد که چگونه به‌ناگاه بر فراز اقیانوس آرام منفجر شد.

ستاره سمائی: اولین- و احتمالا تنها- ویدئویی که از دومین پرواز آزمایشی شکست‌خورده فالکون مافوق فراصوت دارپا (HTV2) تهیه شده، رونمایی شد.

به گزارش گیزمگ، این فیلم که توسط یکی از اعضای گروه گرفته شده، با دوربین کوچکی تهیه شده؛ اولین دوربینی که به لحاظ دیداری می‌تواند ورود ابتدایی HTV را به اتمسفر دنبال کند. این فیلم نشان می‌دهد HTV2 در تاریخ 11 آگوست قبل از کاهش کنترل‌شده ارتفاع بر فراز اقیانوس آرام، با سرعت 20 ماخ (20 برابر سرعت صوت، معادل 24500کیلومتر بر ساعت) وارد جو زمین شده است.

البته اگر دارپا، هزینه تهیه یک لنز زوم درست و حسابی را متقبل می‌شد یا اجازه می‌داد چندین عکاس در محل حاضر شوند، تصاویر به مراتب بهتری ثبت می‌شد.

دارپا، در بخش دوم این ویدئو، فیلمی از مقایسه سرعت HTV2 و یک فروند C-5 و یک فروند F-18 را قرار داده است. سرعت فالکون 20ماخ، C-5 برابر 6ماخ و اف18 معادل 1.5 ماخ است و تعجبی هم ندارد که HTV2 در ابتدای حرکتش، به سرعت از هواپیمای دیگر دور می‌شود.

 

 

 

 

 

53276

کد خبر 170642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
  1 0
  0.6 ماخ, نه 6 ماخ
 • بدون نام IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
  1 0
  سی 5 سرعتش شش دهم ماخ است نه 6 ماخ