ناراحتی وزیر فرهنگ از نبود پشتیبان برای ترویج مسائل قرآنی

دولت مردمی محدودیتی در پشتیبانی از فعالیت‌های ترویجی و تبیینی حوزه قرآن و عترت ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه جامعه قرآنی به برکت انقلاب اسلامی و نهضت اسلامی امام خمینی (ره) جلوه ویژه ای پیدا کرده است، گفت: فعالان قرآنی در سراسر کشور بدانند دولت مردمی هیچ محدودیتی در حوزه پشتیبانی از فعالیت های ترویجی و تبیینی حوزه قرآن و عترت ندارد و از هر طرح سازنده ای در این حوزه حمایت خواهد کرد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه بیست و چهارم دی ماه در شصت و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی که در سالن اجتماعات وزارتخانه برگزار شد، گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید بنا دارد در معاونت قرآن و عترت وزارتخانه با اقدامات جهادی بخش عمده ای از مطالبات روی زمین مانده حوزه قرآن را محقق کند.

وی ادامه داد: امیدواریم در بازه زمانی تا پایان دوره نخست دولت مردمی به بسیاری از اهداف از پیش تعیین شده در حوزه قرآن و عترت دست پیدا کنیم.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه جامعه قرآنی به برکت نهضت اسلامی امام خمینی (ره) جلوه ویژه ای پیدا کرده است، گفت: فعالان قرآنی در سراسر کشور بدانند دولت مردمی هیچ محدودیتی در حوزه پشتیبانی از فعالیت های تبیینی، ترویجی حوزه قرآنی ندارد و از هر طرح سازنده ای در حوزه قرآن و عترت حمایت خواهد کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه مسائل حوزه قرآن نباید معطل بروکراسی اداری شود، تصریح کرد: گره های که بعضاً در خصوص بودجه حوزه قرآن و عترت به وجود می آید به هیچ عنوان در شأن فعالیت های قرآنی نیست و دولت مردمی به دنبال حل و فصل این موارد است.

رئیس کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نمایشگاه قرآن یکی از مهمترین ابزارهای ترویجی حوزه قرآن و عترت به شمار می رود که انشالله بزودی با حمایت رییس جمهور محترم شرایط همکاری دستگاه‌های مختلف برای برپایی باشکوه تر این نمایشگاه تسهیل شود.

اسماعیلی در پایان با بیان اینکه ترویج آموزه های قرآنی از مهمترین وظایف دولت دینی محسوب می‌شود، گفت: دولت مردمی برای اعتلای حوزه قرآن و عترت هم بهانه ای ندارد و به دنبال آن است که در این مسیر از ظرفیت بالای شخصیت ها، فعالان قرآنی و موسسات که مورد تکریم دولت مردمی است نهایت استفاده برده شود.

شصت و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی امروز شنبه بیست و چهارم دی ماه به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارتخانه و سایر اعضای این کمیسیون در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

۵۷۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1719099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =