ایبنا گزارش داد:

«میهمانی خداحافظی» نخستین اثر داستانی شیدا اعتماد، روانه بازار کتاب ایران شد. وی در این کتاب نگاهی تازه به موضوع مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور داشته است. این رمان نخستین اثر داستانی اعتماد است.

داستان «میهمانی خداحافظی» از نگاه راوی اول شخص روایت و به زبانی ساده و روزمره نوشته شده است.

نویسنده در این کتاب، مناسبات انسانی را در روابط و واکنش‌های میان شخصیت‌های داستان درباره موضوع مهاجرت و تاثیر آن مد نظر داشته است.

اعتماد درباره این کتاب گفت: شاید تا به حال اغلب به مسایل و موقعیت انسان‌هایی که مهاجرت می‌کنند، ‌نگاه شده است، ولی بخشی از محور این کتاب به انسان‌هایی که دوستان یا خویشاوندانشان مهاجرت می‌کنند، اختصاص یافته است.

بخشی از این کتاب این‌گونه نوشته شده است: «درست یادم نیست که چند وقت بعد از رفتنم بود که کشف کردم غریبی می‌کنم. شاید اولین باری که سعی کردم در مورد احساسم با دنیز صحبت کنم، بود. شاید آن روز که انگشترم را از جیبم درآوردم و بعد از ماه‌ها دستم را کشیدم روی ستاره‌ها و منتظر ماندم گرمایی که آرزو داشتم در دستم ظاهر شود و صدای جیرنگ خوردن دو انگشتر به هم را بشنوم، کشف کردم که دلم برای شنیدن صداهای آشنا تنگ شده. دلم برای ولو شدن روی کاناپه خانه پدری‌ام تنگ شده. برای فارسی حرف زدن..»

«میهمانی خداحافظی»، در شمارگان هزار و 100 نسخه از سوی انتشارات «هیلا و ققنوس» منتشر شده است. این کتاب 124 صفحه و قیمت آن سه‌هزار تومان است.

اعتماد، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه شهید بهشتی است. پیشتر به قلم وی داستان‌های کوتاهی در نشریات به چاپ رسیده است.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

6060

کد خبر 174697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سمانه نگاریان IR ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۱
    1 0
    من نوشته های خانم اعتماد رو توی مجلات همشهری خونده بودم، بسیار قلم زیبایی داره. حتما کتاب رو خواهم خرید. مرسی که معرفی کردید.