عامل اختلاس مالی 100 میلیاردی در اصفهان دستگیر شده، پرونده دیگری از اختلاس هم در باشگاه ذوب آهن باز شده که ابعاد آن مشخص نیست

امید سلیمی بنی: اختلاس، این کلمه ای است که به جان بانکها و سایر نهادهای وابسته به دولت افتاده، حالا بعد از استان خوزستان و گیلان، خبر اختلاس میلیاردی دیگری از اصفهان به گوش می رسد، باز هم رقمها، نجومی اند، البته به پای فساد مالی 3 هزار میلیاردی نمی رسند، این بار فقط 100 میلیارد تومان اختلاس شده است.
دادستان عمومی و انقلاب این شهر امروز اعلام کرده یک اختلاس 100 میلیاردی در یک بانک اصفهانی کشف شده است. این بار هم رئیس یک شعبه، دستش در کار بوده و اختلاس کرده، حالا هم پشت میله هاست. انگار این بار، پلیس، زودتر از اختلاسگر جنبیده و او را گرفته، چون هفته گذشته، یکی دیگر از دادستانهای کشور اعلام کرده بود یک رئیس بانک، اختلاس یک میلیارد و سیصد میلیونی کرده و به خارج از کشور گریخته است.

دادستان اهواز از فرار کردن مدیر یکی از بانکهای ماهشهر خبر داده بود. همچنین هفته گذشته شهردار خرمشهر و یکی از اعضای شورای شهر آنجا به دلیل مسایل مالی بازداشت شده بود.
دادستان کل کشور هم چند هفته پیش از مدیرعامل بانک ملی خواسته بود از سفر کانادا برگردد و به اتهاماتش پاسخ دهد. مدیر عامل بانک ملی متهم است در اختلاس 3 هزار میلیاردی دست داشته، ولی به کانادا رفته و با هیچ کس حرف نمی زند، می گوید ناراحت شده که به او اتهام بسته اند.
ولی امروز دادستان اصفهان گفته مسئول شعبه ای که اختلاس کرده، دستگیر شده است. شاید به خاطر اینکه مسئول این بانک، ناشی بوده و پولها را مستقیم به حساب خود و خانواده اش می ریخته. انگار متهمان اصفهانی، به اندازه پلیس این شهر، زرنگ نبودند که گیر افتادند. انگار این مسئول شعبه، جرات بیشتری از اختلاسگران 3 هزار میلیاردی داشته اند که در بلبشوی عدم نظارت بر سیستم بانکی، از طریق ال.سی های تقلبی و پولشویی، این پولها را به جیب زده اند.
البته حبیبی، حرف نگران کننده دیگری هم زده، او گفته هنوز نمی دانیم مبلغ واقعی این اختلاس که در یکی از شهرستانهای اصفهان به وجود آمده، چقدر است، چون صورتحسابها در گردشهای مالی زیادی وارد و خارج شده اند. ولی حداقل 100 میلیارد تومان اختلاس در این بانک، ثابت شده است.
اختلاس در فوتبال اصفهان
حالا دیگر پای تیمهای فوتبال هم به ماجرای اختلاس کشیده شده است. انصاری، رئیس کل دادگستری اصفهان از اختلاس و فساد مالی در تیم فوتبال باشگاه ذوب آهن سخن گفته. مدیر عامل سابق و قائم مقام او و حسابدار تیم فوتبال ذوب آهن، پولها را به جیب زده اند، ولی باز هم در دام زرنگی پلیس اصفهان، افتاده اند.
غلامرضا انصاری از بازداشت این سه نفر خبر می دهد. به گفته او، مربی این باشگاه هم بازداشت شده و فعلا با قرار وثیقه 500 میلیونی از زندان آزاد شده، ولی بازداشت او ارتباطی به این پرونده ندارد.
منصور ابراهیم زاده به دلیل پرونده دیگری بازداشت و سپس با وثیقه آزاد شده، ولی معلوم نیست جرم او چه بود و چرا پایش به زندان دستگرد این شهر رسیده.
اینطور که پیداست هنوز دادگستری این استان نمی داند میزان اختلاسی که در تیم فوتبال ذوب آهن شده، چقدر است. مثل اختلاسی که در بانک اصفهانی شده و نمی دانند چقدر از پولهای مردم به حساب این و آن رفته.
چند هفته پیش هم یک کارمند بانک در اصفهان، با سرقت برگه چک و خالی کردن حساب دانشگاه هنر این شهر، 600 میلیون تومان به جیب زده بود که دستگیر شد. حالا مسئولان قضایی اصفهان می گویند تمام مجرمانی که در ارتباط با اختلاس گرفته اند، پرونده مستقلی از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی دارند.

45/233
 

کد خبر 177210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بدون نام IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  72 1
  چه خبره ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه؟!!!!!!!!وقتی از غیر متخصص به بهانه تعهد به جای تخصص در پستهای مختلف استفاده میشود نتیچش میشه همین!!هر دزدی با پوشیدن لباس تعهد به راحتی به غارت بیت المال میپردازد در صورتی که پوشیدن لباس تخصص کار هر دزدوشیادی نیست و اصولا انسان متخصص نیازی به دزدی ندارد چون نان تخصص خود را میخورد
 • بدون نام IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  33 14
  ماها بي عرضه ايم كه فكر ميكنيم صداقت و سلامت خوبه...
 • بدون نام IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  30 1
  به به! به به! چه گلی چه سنبلی!؟
 • بدون نام IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  20 1
  به به ، دیگه چه خبر ؟
 • بدون نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  41 12
  کش ندهید.
 • بدون نام IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  15 1
  حالا فهميديم چرا ذوب آهني ها اونجوري بازي كردند تاببازند
 • محمد IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  38 1
  رفیق خود من با مدرک دیپلم شده رئیس یکی از شعب موسسه مهر(شعبه هشتگرد).و یکی دیگه با مدرک کارشناس ارشد مدیریت بیکاره.وقتی شایسته سالاری از بین بره .آخر عاقبت کار همین میشود.دزدی،دروغ،ریا،....
 • بدون نام IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  23 1
  ای بابا تو این پنج شش سال کل پول نفت ایران بیش از ششصد میلیارد دلار بوده هرکس میتونه این عدد را فقط تصور کنه به من هم یگه لطفا. حالا صد میلیارد تومن یا سه هزار میلیارد تمن که به جایی بر نمی خوره!
 • بدون نام IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  33 0
  خبرآنلاین این خبرها دیگه عادی شده برید دنبال خبرهای هیجان انگیزتر. مثلا بگردید ببینید کسی تونسته دستگاه چاپ اسکناس بانک مرکزی رو بدزده یا نه؟
 • حمار الله معرعری IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  3 0
  من نمیدونم که چرا واقعیات به عنوان خبر انتخاب می شوند.خیلی عادی بود.اصلا شوکه نشدم.همین چند سال پیش گفتند که 1000 میلیارد دلار از اول انقلاب نفت فروخته شده اما فقط 50 درصد این مقدار واریز شده به خزانه.با این خبرها جوابمو گرفتم.راستی اون کامیونی که سال پیش تو ترکیه گرفتند و18 میلیارد دلار پول وطلا بود چه خبر.
 • بدون نام AU ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  1 0
  خیلی از موارد را هم ما میدانیم که شماها نمی دانید خدا شاهد است.....
 • بدون نام IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  3 0
  بابا این دزدها برای خورده پاها آبرو نگذاشتن! دیگه کسی روش نمیشه زیر 1 میلیارد بدزده پس تکلیف این همه افتابه دزد چنصد میلیونی چی میشه!!
 • بدون نام IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۶
  3 0
  دزدم و گله میبرم بانک ها رو یک جا میبرم
  • بدون نام IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۸
   1 0
   vaysa manam daram miyam
 • بدون نام IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  2 0
  من یه اقائی رومیشناسم که بعد از 10 سال دیپلمه بودن رفته دانشگاه علمی کاربردی فوق دیپلم حسابداری گرفته شده رئییس شعبه بانک سپه با پارتی اونوقت یه کارمندی که از ابتدا لیسانس امده و 20سال سابقه کارداره شده زیر دستش (ارسالی از ابهراستان زنجان)
 • پارسا IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  9 3
  به خدا قسم این پولافقط در بانکهای ایران موجوده فقط به یه کارمند ساده بانک که صندوقدار است نگاه کنید خونه صد میلیونی و ماشین زیر 16میلیون تومن سوار نمی شه این همه وام با سود کم عصرها میرن باجه و پول انچنانی می گیرن حقوق میلیونی مزایا شامل عیدی پاداش روز زن و روز مرد و هفته بانکداری و سالگرد تاسیس بانکشون خوش بحالشون اوناهم لیسانس دارن و ماهم لیسانس چند ساله بیکاریم و دنبال یه شغل و حقوقی که فقط دستمون تو جیب خودمون باشه از باباپول توجیبی نگیریم و شرمنده شون نباشیم این کجای عدالت است اونوقت بازم سیرنیستند و اختلاس می کنن
  • بدون نام IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۸
   2 1
   بهتره به جای تهمت زدن به کارکنان زحمت کش متصدی عقلت رابه کاربندازی وبفهمی یک کارمندساده نمی تونه این همه پول اختلاس کنه پشت تمام این اختلاس هاسیاسیون قراردارند
 • پارسا IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  3 3
  به خدا قسم این پولافقط در بانکهای ایران موجوده فقط به یه کارمند ساده بانک که صندوقدار است نگاه کنید خونه صد میلیونی و ماشین زیر 16میلیون تومن سوار نمی شه این همه وام با سود کم عصرها میرن باجه و پول انچنانی می گیرن حقوق میلیونی مزایا شامل عیدی پاداش روز زن و روز مرد و هفته بانکداری و سالگرد تاسیس بانکشون خوش بحالشون اوناهم لیسانس دارن و ماهم لیسانس چند ساله بیکاریم و دنبال یه شغل و حقوقی که فقط دستمون تو جیب خودمون باشه از باباپول توجیبی نگیریم و شرمنده شون نباشیم این کجای عدالت است اونوقت بازم سیرنیستند و اختلاس می کنن
 • بدون نام IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  6 0
  الحمدالله تو این موارد از همه دنیا سر هستیم. ادعامون هم به سایر کرات رسیده.
 • ناشناس IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  2 0
  هردم ازاين باغ بري مي رسد تازه ترازتازه تري ميرسد
 • بدون نام IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  2 0
  "خبرآنلاین نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند". من که توهینی تو نظرم ندیدم. خیلی ممنون که که انقدر به مخاطبتون احترام می ذارین.
 • بدون نام IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
  1 0
  اي كه ازدستت مي آيد كاري بكن قبل از آنكه از دستت نياييد هيچ كار ؟؟؟؟؟ اواخر سريال مختار را به خاطر بياوريد.
 • بدون نام US ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۲
  3 0
  اگر ما هم مثل چین وقتی کارمندی 10 هزار دلار رشوه گرفت و رفت بالای چوبه دار عمل می کردیم الان این همه فساد اقتصادی توی کشور نداشتیم.