۲ نفر
۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
عبور از دیوارها شدنی است!/ عکس

گذر از دیوارها برای مدت طولانی موضوعی جذاب بود که تنها در حدود گمانه زنی مطرح می‌شد و درک ما از دنیای فیزیکی را به چالش می‌کشد. اخیراً توجه به پتنت US۲۰۰۶۰۰۱۴۱۲۵A۱ جلب شده‌است که ادعا می‌کند از یک سیستم آموزشی برای دستیابی به این توانایی خارق العاده رونمایی می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مبنای علمی گذر از میان دیوارها در قلمرو مکانیک کوانتومی نهفته‌است. در سطح اتمی، ماده عمدتاً از فضای خالی تشکیل شده‌است، با حرکت ذرات زیراتمی که توسط دوگانگی موج-ذره اداره می‌شود. یک نظریه پیشنهاد می‌کند که با دستکاری تابع موج ذرات، ممکن است بتوان از عدم قطعیت‌های ذاتی از طریق موانع جامد بهره برداری کرد.

بیشتر بخوانید:

رفتار عجیب یک خرس‌قطبی خبرساز شد/ فیلم

این ابرخودروی آئودی در ۱۰ثانیه وانت می‌شود!/ فیلم

ثبت اختراع US۲۰۰۶۰۰۱۴۱۲۵A۱ استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید را برای تعامل با ساختار اتمی یک فرد پیشنهاد می‌کند و نفوذ ماده را تسهیل می کند. در حالی که این پتنت فاقد فرمول‌های صریح ریاضی است، اما به اصول تونل زنی کوانتومی اشاره دارد که می توان آن را به صورت ریاضی با استفاده از معادله موج شرودینگر توصیف کرد.

در زمینه گذر از میان دیوارها، فرمالیسم ریاضی تونل زنی کوانتومی شامل محاسبه احتمال عبور یک ذره از یک مانع انرژی است. استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید، همانطور که در پتنت پیشنهاد شده است، با هدف دستکاری این احتمالات و افزایش احتمال نفوذ موفق از طریق اجسام جامد است.

عبور از دیوارها شدنی است!/ عکس

ثبت اختراع US۲۰۰۶۰۰۱۴۱۲۵A۱ نشان می‌دهد که ترکیب‌های خاصی از میدان‌های الکترومغناطیسی و فرکانس‌های شدید می‌تواند اعوجاج‌های مکانی موضعی ایجاد کند و فرد را قادر می‌سازد از میان موانع جامد حرکت کند. میدان های الکترومغناطیسی با قدرت و جهت مشخص می شوند، در حالی که فرکانس های شدید با فرکانس های نوسان طبیعی اجسام مطابقت دارند.

اگرچه این حق اختراع فرمول های صریحی را ارائه نمی‌دهد، مفهوم اساسی شامل کالیبراسیون دقیق میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید برای ایجاد تغییرات ساختاری در سطح اتمی است. هدف این کالیبراسیون غلبه بر نیروهای دافعه بین اتم‌ها، امکان تغییر موقت فواصل بین اتمی و تسهیل عبور ماده است.

عبور از دیوارها شدنی است!/ عکس

تحقیقات علمی بیشتر برای ایجاد تنظیمات میدان الکترومغناطیسی خاص و فرکانس‌های شدید که اعوجاج فضایی مورد نظر را ایجاد می‌کنند، مورد نیاز است. تحقیقات تجربی، آزمایش‌های دقیق و مدل‌سازی محاسباتی پیشرفته برای تأیید ادعاهای مطرح شده در پتنت و کشف اصول علمی اساسی ضروری هستند.

تحقیقات کتابخانه ملی پزشکی در مورد سیستم آموزشی راه رفتن از میان دیوارها، استفاده از میدان های الکترومغناطیسی و فرکانس های شدید را تایید می کند. مطالعات آن‌ها با در نظر گرفتن پتانسیل انحنای فضا-زمان محلی برای اجازه نفوذ ماده، به تأثیرات بالقوه این میدان‌ها بر برهمکنش‌های اتمی می‌پردازد.

در حالی که مقاله تحقیقاتی فرمول های خاصی را در رابطه با حق ثبت اختراع ارائه نمی کند، بر نیاز به تجزیه و تحلیل و آزمایش عمیق برای اعتبار مکانیزم های پیشنهادی تأکید می کند. این مقاله پیچیدگی موضوع را تصدیق می کند و خواستار همکاری بین رشته ای بین فیزیکدانان، مهندسان و زیست شناسان برای پیشبرد درک ما است.

منبع: HISTORY OF YESTERDAY

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1784153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =