داستان «خیابانگردی در لندن» از جایی آغاز می شود که نویسنده در اتاق خود نشسته و ناگهان درمی یابد برای نوشتن، مداد ندارد هر چند در جایی دیگر اذعان می کند که نداشتن مداد، تنها بهانه ای است برای اینکه او به خیابان برود و در آن پرسه بزند...

مجموعه داستان «خیابان گردی در لندن» نوشته ویرجینیا وولف با ترجمه خجسته کیهان از سوی انتشارات کتابسزلی تندیس در 84 صفحه با قیمت 1500 تومان روانه بازار نشر شد.

 

داستان «خیابانگردی در لندن» از جایی آغاز می شود که نویسنده در اتاق خود نشسته و ناگهان درمی یابد برای نوشتن، مداد ندارد. هر چند در جایی دیگر اذعان می کند که نداشتن مداد، تنها بهانه ای است برای اینکه او به خیابان برود و در آن پرسه بزند. او در میان این قدم زدنها، نگاهی دارد به انسانها، خیابانها، مغازه ها و هر چه در پیش رویش است و اینگونه از آن چیزی می نویسد که برایش تداعی می شود.

 

نویسنده در این اثر، با روایت قدم زدنهایش در خیابان، نشان می دهد که موضوعی چنین ساده، که شاید از نگاه افراد زیادی قابلیت تبدیل شدن به یک اثر داستانی را ندارد، چگونه می تواند مانند داستان و رمان، هنرمندانه و با روایتی داستانی نوشته شود.

 

به گفته مترجم این اثر، اغلب داستانهای وولف، متنی سنگین دارند که ممکن است مخاطب به راحتی نتواند با آن ارتباط برقرار کند، اما «خیابانگردی در لندن» اثری روان و ساده است و مخاطب به راحتی می تواند سبک نگارش وولف را در آن احساس کند.

 

آدلاین ویرجینیا استفن وولف در لندن به دنیا آمد. پدرش سر لسلی استفن نویسنده، منتقد و کوهنورد معروف بود. مادرش را وقتی سهساله بود از دست داد. ویرجینیا از کتابخانه غنی پدر بهره بسیاری برد و از جوانی دیدگاههای ادبی خود را که متمایل به شیوههای بدیع نویسندگانی چون جیمز جویس، هنری جیمز و مارسل پروست بود، در مطبوعات به چاپ میرساند.

 

وی در سال 1912 با لئونارد دوست قدیمی برادرش، ازدواج کرد. این نویسنده طی جنگهای جهانی اول و دوم بسیاری از دوستان خود را از دست داد که باعث افسردگی شدید او شد و در سال 1941 پس از پایان آخرین رمان خود، با جیبهای پر از سنگ خود را در رودخانه غرق کرد. او معتقد بود یک زن اگر می‌خواهد داستان بنویسد، باید پول و اتاقی از آن خود داشته باشد.

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

 

291/60

 

کد خبر 178592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =