یک مجری دیگر هم از صداوسیما رفت/ وقتی مجریان بخاطر حال بد مردم می‌روند!

به بهانه خروج رضا جاودانی از تلویزیون نگاهی انداختیم به چند مجری که بخاطر وضعیت مردم دیگر حاضر به همکاری با صداوسیما نشدند.

مهسا بهادری: بخشی از گیر و گرفتاری تلویزیون در این سال‌ها مربوط به مجریان و خبرنگارانی بوده است که از ساختمان‌ جام جم رفته‌اند، یا به عبارتی کنار گذاشته شدند. تلویزیون ما نیز به تناوب از مجریانِ مطرح (ستاره) بهره‌مند بوده؛ کسانی مثل زنده یاد منوچهر نوذری، مهران مدیری، عادل فردوسی‌پور، فرزاد حسنی، رضا رشیدپور و ... . حالا اما آن‌ها به دلایلی جایی در تلویزیون ندارند که این خود یکی از عواملی است که باعث شده بگویند مخاطبان سیما ریزش داشته است.

افول ناگهانی ستاره‌های تلویزیونی در عرصه اجرا و گویندگی، حالا دیگر موضوعی غافلگیرکننده و دور از ذهن نیست؛ رویه‌ای است که در سال‌های اخیر بر اثر تکرار مکررات، قابل پیش‌بینی اما همچنان برای مخاطب و فعالان این حوزه پرسش برانگیز و آزاردهنده است. نمونه‌ اخیر این رفتن‌های غیرمنتظره رضا جاودانی بود که از صداوسیما جدا شد. در یک ماه اخیر برنامه گزارش ورزشی بدون حضور رضا جاودانی از شبکه سه پخش شده و به نظر می‌رسد در ادامه تغییرات صداوسیما، همکاری این مجری هم با تلویزیون به پایان رسیده است.

جاودانی در کنار مجریان و گزارشگرانی چون عادل فردوسی‌پور، جواد خیابانی و پیمان یوسفی یکی از قدیمی‌ترین مجزیان ورزشی تلویزیون بود که از سال ۱۳۷۶ با برنامه جنگ ورزش صداوسیما همکاری داشت و در برنامه‌های پربیننده‌ای چون گزارش ورزشی، دایره طلایی، یک جهان یک جام، بیست چارده، آنسوی نیمکت، آسیا ۲۰۱۵، جام پانزدهم و مردان آهنین مجری بود.

برنامه مردان آهنین با اجرای جاودانی یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون در ایام نوروز بود که علاقه‌مندان زیادی داشت و هنوز هم درباره آن صحبت می‌شود. جاودانی که وکالت خوانده در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم عضویت دارد.

او نسبت به این اتفاق هم واکنش نشان داده و گفته: « نمی‌توانستم نسبت به هموطنان بی‌تفاوت باشم، اوضاع اقتصادی مردم خوب نیست و رمقی برای تماشای برنامه‌های ما ندارند. قطع همکاری خودم را با شبکه سوم سیما و به‌کلی با تلویزیون اعلام کرده‌ام. ترجیح می‌دهم در این شرایط با صداوسیما همکاری نکنم.»

این گزارشگر قدیمی تلویزیون دلیل کناره گیری خود را نیز اینگونه توضیح داده: «اکثر دلایلم برای عدم همکاری با صدا و سیما شخصی است اما در شرایط فعلی یک انسان نمی‌ تواند نسبت به وضعیت زندگی هموطنانش نیز بی‌ تفاوت باشد. اوضاع اقتصادی مردم اصلاً خوب نیست و در این شرایط دیگر رمقی برای تماشای برنامه‌ های ما ندارند.»

او همچنین درباره نظر مدیران صدا و سیما درباره تصمیمش برای کناره گیری گفته: «مدیران تلویزیون و شبکه سه لطف داشتند و علاقمند بودند که من به تلویزیون بازگردم اما من فعلاً ترجیح می‌ دهم این همکاری ادامه پیدا نکند.»

یک مجری دیگر هم از صداوسیما رفت/ وقتی مجریان بخاطر حال بد مردم می‌روند!

نابسامانی که ادامه دارد!

برخی از افراد اما بنا بر سیاست‌های موجود تصمیم گرفتند که این کار را خودشان انجام دهند، به طور مثال ۱۷ دی بود که سعید اکبری، مجری و روزنامه‌نگار ورزشی که چند سالی در شبکه سه فعالیت و برنامه ورزشی صبحگاهی را اجرا می‌کرد، با انتشار پیامی در اینستاگرام از دلیل غیبتش در صداوسیما گفت.

سعید اکبری در این استوری اینستاگرامی نوشت: «دوستان عزیز سلام. خیلیا پرسیدن چرا دیگه شبکه سه نیستم. دلیل داشت: تصمیم گرفتم زیر بار حرف زور نرم و علیه ورزشکاران مملکتم صحبت نکنم. همیشه خودم رو نسبت به دوستی‌هام مسئول می‌دونم، بنابراین تصمیم گرفتم نوشته‌های پر از کینه و نفرت افراد ترسو رو تکرار نکنم؛ افرادی که جرات ندارن حتی تو پیج‌شون علیه کسی حرف بزنن ولی از مجریا می‌خوان حرفاشون رو تکرار کنن. امیدوارم یه روز تلویزیون ایران از این آدم‌ها خالی شه.»

از زمانی که مجریان مطرح از تلویزیون رخت بر بستند و جایشان را دادند به کسانی که بازیگر و استاد ارتباطات بودند و یا پنج برنامه را با هم در تلویزیون اجرا می‌کردند، به قول قدیمی‌ها برکت از تلویزیون رفت. به همین دلیل هم همیشه گفته شده که صداوسیما بیش از آن که در ساخت برنامه جدید و جذب مخاطب توانایی داشته باشد، در چهره‌سوزی و دفع مخاطب مهارت دارد. پیش از حذف «کتاب باز»سروش صحت، «دورهمی» مهران مدیری و «نود» عادل فردوسی‌پور، ایرج طهماسب و برنامه «کلاه قرمزی» حذف شدند. برنامه‌ای که مخاطبان، سالیان سال، نوروز خود را با آن سر می‌کردند تا چند سال پیش که ناگهان «کلاه قرمزی» دیگر روی آنتن نیامد و کسی هم خیلی دقیق متوجه علت اصلی ماجرا نشد و بعد هم این برنامه با شخصیت‌های تازه به شبکه نمایش‌خانگی منتقل شد و مخاطبان را با خود به آنجا برد.

بیشتر بخوانید:

مجری مورد حمایت شما به تلویزیون برگشت؛ صادقانه بگویید چقدر مخاطب داشت؟ / مخاطب چه تعریفی دارد که شما حاضر نیستید بنا به خواسته‌اش اقدام کنید

از سعید روستایی و آزاده صمدی تا افسانه بایگان؛ احکام صادره برای هنرمندان منصفانه است؟/ احکام صادره سیاسی است

رشیدپور و گلزار شوالیه‌های نجات دهنده صداوسیما؟/ تلویزیون چقدر مخاطب دارد؟

رضا رشیدپور و محمدرضا گلزار هم جزو مجریانی بودند که در دوره‌ای در تلویزیون حضور داشتند و درخشان هم عمل کردند اما ناگهان آن‌ها هم خط خوردند.

در حال حاضر انتقادهای وارد شده یکی و دوتا نیست، از حذف مجریان برتر تلویزیون تا دست خالی و میدان دادن به هر فردی برای اجرا، از انتقاداتی است که به تلویزیون وارد می‌شود، هرچند همواره به بحث‌های زیرساختی، مدیریتی و محتوایی این سازمان هم انتقادهای زیادی وارد می‌شود، اما این روزها چیزی که بیشتر در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، نبود مجریان برتر است، مجریانی مثل رضا رشیدپور که در هفته‌های گذشته صحبت از بازگشت او بود اما حواشی به قدری پیش رفت و یک مجری دیگر چنان باب توهین به هنرمندانی چون رشیدپور را باز کرد که او هم در نهایت تصمیم گرفت که به تلویزیون بازنگردد.

به همبن بهانه هم نوشت: «تلویزیون، سرمایه معنوی مردم و خانه من است. هرچقدر چراغش روشن‌تر و مخاطبش بیشتر باشد، دل من هم گرم‌تر خواهد شد. با کمال میل، دوست دارم که برنامه‌های امیدبخش و مطالبه‌گر برای مردم نازنینم بسازم و اجرا کنم که این وظیفه من است و هیچ منتی بر گردن مخاطبان گرانمایه و یا مدیران ارجمند نیست.

واقعیت آن است که احساس می‌کنم در موقعیت حاضر، حضور من به جای آنکه سبب ساز نشاط و یا امید باشد، دستمایه تشویش ذهن مخاطب و تشدید دو قطبی‌های غم‌انگیز خواهد شد. آفت بزرگ برای کشور عزیزمان همین حاشیه‌ها و دو قطبی سازی‌ها و … است؛ بنابراین ضمن تقدیر مجدد از مدیران گرامی، به ویژه مدیران ارجمند شبکه سه سیما که صادقانه برای این رخداد تلاش کردند، همچنین قدردانی فراوان از همکاران بی‌نظیرم در شبکه سه و به ویژه مسابقه سیم‌آخر، توفیق این خدمتگزاری را به زمانی مناسب‌تر موکول می‌کنم.»

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1804813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 137
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یاور IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  به درک اصلا مهم نیست این افراد داخل صدا وسیما یادگرفتندومجری شدند ازروزاول بلدنبودندحرف بزنند خیلی افرادمتعهدداریم که خوب اجرا میکنند ولگد هم به کشورنمیزنند
  • مستمری بگیر IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   درک رفتی و برنگشتی بی ادب
  • محمدروزبهانی IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   یاورجان کاش مثل کسانیکه کور و کرشدن و در روز عاشورا امام حسین رو سربریدن و میگفتن فقط حق با ماست نباشین و یمقدار گوش شنوا داشتین
  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   اینها هم به کشور لگد نزدن. به افرادی مثل شما لگد زدن
  • عباس IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   شما ناراحت نشید بزار برند یکی دیگه میاد مثل دنیا یکی می‌ره یکی به دنیا میاد دنیا بیا برو هست حالا بریم نریم
  • یاسر CA ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
   کاش کمی ادب داشتی و ذره ای شعور!
  • ناشناس IR ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
   واقعا متاسفم برات که نمیفهمی و درک نمیکنی که این مجری برای چی از صدا و سیما خداحافظی کرده .بخاطر مردم .شما و امثال شما برای بدبختی مردم جشن میگیرید بس کنید این همه حمایت کورکورانه از مسئولین بی کفایت و بیسواد رو .مسئولینی که بچه هاشون تو امریکا زندگی میکنن ولی صبح تا شب به من و شما میگن بگیم مرگ بر امریکا
  • یاور IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
   39 8
   معذرت میخوام . بله درسته اشتباه از من بود. هدایتم کردین .
 • بی نام IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  آن زمان که بودند برنامه شان را کپی می دانستید و آنها را حکومتی ، حالا چرا نگران نبودنشان هستید؟
  • سیداسدحسینی IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   دمت زیادگرم
  • عرفان IR ۰۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
   چون از روی عقل حرف نمیزنن.
 • ناشناس IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  سلام من نمیدونم رفتن مجریان سیاسیس است یا چی ولی میدونم جناب رئیسی علیرغم اینکه انسان بسیار شریفی هستند و ما دوستش داریم اما متاسفانه مدیران کارامدی در دوره ایشون سرکار نیومدن و همه از عملکرد برخی مدیران بسیار ناراحت و ناراضی هستند چون برخی از این مدیران همان افراد نااهلی هستند که امام (ره) در وصیت نامه سیاسی عبادیشون به اونها اشاره فرمودند و هشدار دادند اینها افراد خوش ظاهر بد باطنی هستند که بزرگترین ضربه ها رابه انقلاب زدند که حتی دشمنان نتوانستند ایجاد جونارضایتی مهمترین کاری است که انجام میدهند نمونه یک سر به دانشگاه ارومیه بزنید در طول سالیان دراز همچین مسئولینی نداشتیم که در لفافه دین هر کاری انجام دهند در حالی که حتی نماز خواندن یا نمیدانند و یاتظاهر به نماز در صف اول می کنند تخصص ندارند اما متعهد نیستند که اقرار کنند و کنار بکشند امیدواریم جناب آقای رئیسی رئیس جمهور محترم اقدام عاجل نموده برای دور بعد حرفی برای گفتن داشته باشند . نیروهای ارزشی همه سلاخی می شوند چه کسی دفعه بعد پرچمدار حمایت از ولایت خواهد بود افرادی که بی ادعا امدند و صادقانه کار کردند اکنون به زور دارندحذف م
  • ناشناس IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   نه معلوم خوب پاچه خواری آفرین شما ها رو فعلا لازم دارن
  • منصور IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
   68 37
   برای کامنتای پاچه خاری چقدر میگیری؟
 • کوروش IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  صرف نظر از بحث های سیاسی چرا فکر می کنید هرکی رو تلوزیون گنده کرده حالا تلوزیون به اوبدهکار است . انها نمک نشناس هستندو فرصت طلب
  • من منم IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   عزیز چرا شما ها تلویزیون و که مال مردم رو با یک فکر و یک عقیده هدایت میکنید هیچ کس حق ندارد برای مردم تصمیم بگیرد
  • گل IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   😂😂😂😂تو چقدر حقیری بیچاره
 • هادی GB ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  آقای جبلی خودتون بمونید به همراه آقای فروغی تازه به دوران رسیده و حلقه تنگ و پایدار اطرافتون!! متاسفم به حال رسانه میلی صدا و سیما که با تنگ نظری امثال شماها هر روز ریزش مخاطب دارد. عادت کرده بودیم سالهای سال برنامه های ورزشی رو با حضور مجریان توانمندی چون فردوسی پور و جاودانی و...‌ببینیم که اکنون به دست جوانکهای تازه به دوران رسیده همسو با خودتون افتاده!
  • بیخیال بابا!! IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
   54 21
   چرا ناراحت میشوید ، رفتند که رفتند !!اصلا مهران ر ، را برای همچین کارهایی تو بانمک خوابانده بودند !!!ایشان جای همه را در آنجا میگیرند ،مخاطب که مهم نیست ،!! شاید آدم فضایی ها ببینند !!
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  جایگزین ایشان در گزارش ورزشی خدا رو به ما میسپاره 🤣🤣🤣عادل خان کحایی
  • علیرضا IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   عادل کیه؟ 😂
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اینقدر مردم سختی عذاب دادین که هر کسی سمت شما باشه مورد نفرت مردم قرار میگیره نمی تواند در جامعه راحت باشه واقعا ما مردم ایرن با این همه ثروتی که خدا در این مملکت برای زندگی خوب به ما عطا فرموده چرا باید اینقدر در رنج سختی باشیم یک عده رانتخوار اختلاسگر دزد هزار جور بی عدالتی دیگه نونشون تو خون ما مردم بزنند
  • ناشناس IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   انقدر مثل تَلخک ها آه و ناله ی دروغین سر نده .. مشکلات مثل همه دنیا هست .. ولی این خود زنی‌های الکی شماها تکراری شده !!
 • محمدمبرا IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  مجری‌های جدید جاشون میگیرن ، بهتر از گذشته ،
  • GB ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   مهران رجبی نمونش
  • US ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   انشاالله جوانها میان ازگذشته بهتر
  • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   آره مجری‌هایی مثل خودتون که خیلی راحت به ملت توهین کنند و تا کسی حرفی نزنه هزار تا انگ بهش بزنید.
 • ایرانی IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  مجریان به خاطر حال بد مردم نرفتند، برای جیب‌شان رفتند. بیرون از سازمان صدا و سیما، درآمد بیشتری می‌توانند داشته باشند.
  • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   بهرحال اینگونه رفتار از سوی کسانی که در حلقه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، برای لیبرالها و اصلاح‌طلبان نوعی کاهش سرباز نظام از سوی ایشان تلقی شده و برایش خبرهای خاص و تحلیل و تجزیه می‌روند. در حالیکه نمی‌دانند این نظام خدا و مردم را دارد که رهبرشان در دست با تدبیرترین سیاستمداران حاکم در جهان است. اینان که نظام را ترک کردند فقط از جنبه تبلیغاتی به درد شما رسانه های ضد نظام می‌خورند.
  • IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   احسنت... ما ملت کی به مجریا نمایندگی دادیم که از طرف ما اظهار نظر کنن. برای جیبشون میرن و برای خود شیرینی میگن حال مردم بده . این آشغالا باید از طرف خودشون حرف بزنن نه ما ملت ... ضمن اینکه غلط میکنن میگن حال مردم بده. حال ما خیلی هم خوبه. یه سری به آمارهای بین المللی در مورد درصد خودکشی ها ، تعداد زندانی ها ، تعدا کارتخواب ها و... بزنید و ایران رو با کشورایی مثل آمریکا مقایسه کنید تا ببینید به لطف خدا و علیرغم مشکلاتی که داریم چقدر بهتر از کشورهای پر ادعا داریم زندگی میکنیم....
  • بدبخت یارانه نگیر IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   بد قضاوت نکنید منم در دادگاه عمومی فهمیدم حق با پول داره
 • IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  آقا لطفا کمی مغرضانه صحبت کردن رو بذارین کنار کاری به خط مشی غلط صدا و سیما ندارم اینکه اینا به خاطر مردم رفتنچرت اضافه است اینت به دو دلیل میرن ۱_عدم پذیرش پیشنهاد مالیشون توسط صدا و سیما یا عدم توافق ۲_دریافت یا ایجاد زمینه دریافت پیشنهاد بهتر توسط سایر رسانه ها این میخاست بره ۶ ماه پیش میرفت نه الان
  • LT ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
   39 62
   شماموقعی که مدرسه می رفتین تصمیمش ازقبل بودامازمان شروع مدرسه اول مهر
 • مهربان IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  چه خووووب که رفت
 • IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  نه که 5سال قبل 10 سال 20 سال قبل و... حال ملت خوب بود برای همین ایستاده بودن دوبله سوبله حقوق و مزایا می گرفتن الان که رسیدن به سن بازنشستگی یاد مردم افتادن.چه بهتر که امثال جاودانی و خیابانی با سبک اجرا و صدای روی مخشون (به طور ویژه خیابانی) زودتر رفع زحمت کنند به امید رفتن محمدرضا احمدی و سیانکی با صدای توی مخشون. اینم مد این روزهاست که هرکسی خونه مادرش قهر کرد ژست معترض بگیره مبادا از قافله لایک و فالور عقب بیفته.معترض واقعی مردم که مدت هاست ریخت امثال جاودانی رو هم ندیدن توی تلویزیون.
  • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   پیمان یوسفی رو یادت رفت.صدای تلویزیون رو میبندم وقتی گزارش میکنه. گدر اعماق تاریخ مونده و ذره ای هم به روز نشده مثل کل سیستم و مدیریت صدا و سیما
 • IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  بای بای
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  یک اموزش به مهران رجبی بدین بزارید جای این مجری همه کانال ها رجبی رجبی اینجا رجبی انجا رجبی همه جا
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  .... کی به تو اجازه داده به جای مردم ایران اظهار نظر کنی
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اخه یکی نیست خودش رو بندازه بیرون . متاسفا برای رسانه ملی که افراد بی کفایت مدیریتش رو به عهده میگیرن .
 • محمود IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  سلام.عاقبتشون به خیر بروند تا عده ای جوان با ایده‌ای جدید بیاین
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  چرا زمان روحانی با این همه بدبختی صداشون در نمیومد؟ چون دولت روحانی التماس غرب و آمریکا و.... می‌کرد و ذلیل بود و اینها هم ذلیل بودن؟ و اقتصاد هم نابود کرد ولی جیک این سلبریتی ها در نیومد. چون همفکر حسن کلید بودن و تمام بدبختی ها و ذلتها رو تحمل میکردن؟ دلار از ۲۸۰۰ تومن رسید به ۳۰۰۰۰ هزار تومان یعنی بیشتر از ۱۰ برابر؟ ولی لال بودن سلبریتی های فاسد و ساده لو؟؟؟؟؟ الان دلار ۴۸۰۰۰ تومن یعنی ۲ برابر هم نشده؟؟؟ ولی توری جلوه میدن انگار تمام بدبختی های عالم از دولت مردمی و پاک و عزتمند رئیسی هست؟ و تو زمین دشمنان ایران بازی میکنن؟ در حالی که دولت دکتر رئیسی داره عالی عمل میکنه و خرابی های دولت قبل هم به بهترین شکل جمش کرد؟ نمونش= کرونا روزی ۸۰۰ نفر فوتی داشتیم در دولت حسن کلید؟ دکتر رئیسی کمتر از ۴ ماه صفر کرد؟؟؟؟؟؟
  • RO ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   چقدر این مزخرفات تکراری رو تو هر کامنتی کپی میکنید ؟!
  • علی IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   درود برشرفت...واقعا لیاقت داری با این نظرت..شیرمادرت حلالت...لبیک یاخامنه ای
 • قشقایی IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  درود برشرفتان. نوربرتاریکی پیروزخواهدشد
  • IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   قطعا همینطوره . مثل پیروزی ایران بر آمریکا
  • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   مساله این شما نمیدونی کدوم طرف نور کدوم طرف تاریکی
 • فرشید IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  راه باز جاده دراز نیاز به وطن فروش نداریم
 • ناشناس IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  چرا میخواین به مردم تلقین کنید حالشان بده ؟ چرا حالمون بده؟ مگه ما گرانی ندیدیم . مگه کمبود و گرانی فقط در ایران هست ؟ همه دنیا دچار کمبود و گرانی است . ما همینکه میتونیم در کشورمون زندگی کنیم با امنیتی بیشتر ازامریکا و کشورهای دیگه خوشحالیم . ما کمبودها و گرانی را مقصرش تحریم های امریکای جنایتکار میدانیم . ما خدارو داریم . ما امام زمان و امام رضا رو داریم . ماعشق امام حسین و حضرت قمر بنی هاشم رو در دلهامون داریم . ما حالمون خوبه . پولمون کمه .نونمون کمه ولی حالمون بد نیست .
  • محمد IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   درود به شرف تان ...
  • من IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   آفرین درسته حالمون عالیه. فقط حال سلبریتیهای زیاده خواه بده
  • مهدی IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   درسته ما میریم بهشت اوتا میرن جهنم پس هرچی وضعیت بیشتر بد باشه ما جایگاهمون توی بهشت بهتره ...
  • GB ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   تو رویاهات خوش باش داداش، چه میدونی نسل های بعدی چی خواهند گفت بهت
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
   احسنت واقعا همینه که شما فرمودین
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
   26 15
   خوش به حال شما که حالت خوبه ما که همه بدبختی ها رو کشیدیم و وقتی فرصت و موقعیت رفتن رو داشتین نرفتیم چون عاشق ایران بودیم اما الان با مدرک دکتری توو نیازهای اولیه بچه هامون موندیم.من نمونه ای از مردم هستم که حالم بده توو این اوضاع اقتصادی
 • IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  مهران رجبی رو بزارید جاش....
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  الکی مدام نگید ببیننده کم شده کسی اگر ببیننده بود هست واگر غرب زدگانمون فرصت دیدن تلویزیون ندارند چون فقط ماهواره نگاه میکنند پس بیهوده گویی نکنیم
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  به درک که میرن اونم به خاطر حال بد مردم، عجب
 • شاهین IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  ربطی به حال مردم نداره هر کی میتونه بره بهتره
 • ب م IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  سلام آقای جبلی ،هر کی دوست دارد برود نیرو در بیرون زیاد است و هر کس میتوند کارهای اونها را انجام دهد.
 • مهدی IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  100 7
  نابسامانی و نه " نا به سامانی" حرف ب در این واژه حرف اضافه نیست و حرف ب صفت ساز و قید ساز به واژه می چسبد مانند بشکوه (شکوهمند)، بسامان(سماندهی شده)، بخرد (خردمند) ، بنیرو(نیرومند)، بنام (مشهور و نامور) ، مطبوعاتی ها بیشتر از دیگران باید پاسدار دستور زبان پارسی و دبیره آن باشند چون دیگران از شما یاد می گیرند. با سپاس
 • R IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  ایشون مثل اینکه بازنشسته شدن....حالا هرکی بازنشسته بشه هم میگید کناره گیری کرده ؟؟؟... زیر آبی میرید
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  بنازم به شعور کسانی که درک درستی از اوضاع کنونی مردم وهموطن هایشان دارند ولعنت خدا بر نافهمان بر
 • عادل IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  هرکس دلش بامردم ایران نیست بره گم شه
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  کم کم خود جبلی مجری خواهد شد و برای دوستان ارزشی برنامه اجرا خواهد کرد
 • جعفری IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  یک مجری خیلی معمولی رفته چقدر غوغا میکنید..؟؟؟!!!!
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  سلام خدا به همراهش، ولی دنیا به آخر رسیده؟ جذابیت های زندگی در خارج از کشور شاید بهتر داخل باشه اما هیچ جا وطن نمیشه.
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  درود بر مجریان باشرف که می بینند حال روز مردم خوب نیست و ...
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  تلویزیون دیگه دیدن نداره مجریان خبره همه رفتن کسی نیست ی مشت مجری بیسواد اومده
 • جعفری IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  هیچ وقت یادمان نمی‌رود این مجری حق مجتبی ملکی راپایمال کرد،خدا بهش رحم کند،خودش میدونه درکجا وکی بوده.
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  4 ماه 6 روز 17 ساعت 87 دقیقه و 321 ثانیه گذشته هر روز ی سایت خبري تیتر میزن ی مجری دیگر خدا حافظی کرد !!!!!!!!!!!!!
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  مردم مردم ، تا حالا یاد مردم نبودند ؟ یهو یاد مردم میافتند
 • جلال IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اگر از ابتدا مو شکافی می شد و افراد خائن و عناصر دشمن نفوذ نمی کردند الان با این مشکلات مواجه نمی شدیم. اما هنوز دیر نشده !
 • ایرانی IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  شک نکنید هیچکدام به خاطر مردم قطع همکاری نکرده اند. . فقط بخاطر حسودی باهمدیگر و میلیارد دستمزد می روند .. مشکلات مردم حدو وحساب ندارد ولی اینها قبلا گرفتن سهم خواهی خودشان را شک نکنید .. مگر اوضاع مالی بدی دارند چرا وقتی بخاطر گزارش دوساعت دو میلیون میگرفتند نمیگفتن صرف معیشت مردم شود و یک میلیون بگیرند ..
 • سامان IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  خواست مردم ،یعنی مخاطبان واقعی تلویزیون حذف این جماعت خود باخته و غرب پرست بود.کسی که کلاه قرمزی رو تولید می‌کنه ؟تنها دلیلش برای اینکه در ایران بمونه ؟پول کندن از این مردم مستضعف برای پر کردن شکم و امیال دنیایی زن و بچش در آمریکاست.ما کسی رو میخوایم که صادقانه و از ته دل برنامه اجرا کنه،نه با ریا ،از ته دل ایرانی باشه نه فقط به اسم.
 • صمد IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  تا ادم فروشی تو ملکت نونش داغه حال این مردم از این بدترم میشه ،فعلا یه عده با فروختن هموطن نون میخورن ،هیچ وقت هیچی پایدار نبوده اینم تموم میشه ،ولی روسیاهیش به یع عده میمونه که ایران رو نابود کردن بخاطر عقاید غلطتشون
 • احمد IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  شما خودتون مهمترین عامل حال بد مردم هستین منکر بی عرضگی مسئولین نیستم ولی اینا واسه حال بد مردم نیست که می‌روند منافعشون در اینه، مردم یه بهونن
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  دلش برامردم نمی سوزه جیبش پره شده عمو
 • ناشناس IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اونها به خاطر حال بد مردم نمیرن شکمشون سیره بارشون رو بستن وگرنه خواهید دید سر از کجا دربیارن خودشون آتیش بیار معرکه هستن همیشه
 • فرشید IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  84 18
  تورو خدا نرو خاطرات سی ساله گذشته من و تلویزیون . آقا با شخصیت دوست داشتنی من
 • علی IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  صدا سیما جای هر کسی نیس.باید وطن پرست باشد.اما بادرود رفتن روی آنتن.وجد گیر می شن.
 • محمد داودآبادی IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  40 90
  سلام خداقوت بنظر من این آقای منفعت لازم رو تا حالا از صدا و سیما بردند یادش بخیر وقتی شهرداری بودم. اینا هر روز می‌آمدند و از شهرتشون استفاده میکردند و هم برا خودشون و دوستانشون و برا مشتریانشان پروند بدست پیگیر بودند و منفعت کسب میکردند حالا یا جای با منفعت بیشتر پیدا کردند یا ...؟
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اگر مخاطبان مهم هستند بهتر است رییس سازمان را عوض کنند چون دیگر مخاطبی نمانده
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  خب برن...اینها تو صدا و سیما مشهور شدند ، حالا که میخان برن پناهندگی بگیرن حرف مفت می زنند. همین کرمی و ارجمند مگه نبود، اینهمه گفتند حال مردم بده و ما ناراحتیم، اونطرف دویدند رفتند عروسی ساسی مانکن و عشق و حال...
 • علی IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  67 99
  من ایشون باهم رفتیم سرکار الان منهجده ساله بازنشسته شدم وایشون هنوز به صدا وسیما چسبیده. بگو ته دیگشم خوردی برو بسلامت درم پشت سرت ببند
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  عیب نداره بریداستراحت کنید تا جا برای جوونای با استعداد باز بشه.
 • حسن IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  54 94
  حال مردم بد باشد حال آنها که بد نیست شاید برای حال مردم کیسه دوخته اند
 • لوپ لوپ IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  55 94
  به خاطر حال مردم نه عزیزم اگه حال مردم بود باید زودتر میرفتن بخاطر اینکه از قافله ریا دروغ و وطن فروشی جا نمانن میرن اینا نان به نرخ روز میخورن تو این ۴۰ سال خوردن شهرت پیدا کردن بایدم برن دیگه وقته بازنشستگی با عرض پوزش از تمام هموطنان از ما ایرانی‌ها منافق تر و خودفروخته وجود نداره
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  93 20
  مهران رجبی هست کافیه
 • گگه IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  38 88
  برود دیگر برنگردد. اگر برگشت ، می گویند! برگردد ، خر گردد
 • مهتاب IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  بسه دیگه ..برن استراحت..نوبت جوونهاست.
 • علی IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  از کجا میگن حال مردم خوب نیست؟ از یک جهت بله درست میگند وضع اقتصادی به واسطه تحریمهای ظالمانه خیلی بده لاکن این آدمهای مشهور منظور دیگه دارند حاضرم سوگند بخورم این جماعت مرفح دغدغه مردم را ندارند و فقط ژست میگیرند این آشغالها اگه استالین هم از گور بیاد بیرون نوریش را میکنند. ضمننا مردم از نظر ایشان کسانی هستند که ما به اونها میگیم برانداز و مزدوروطن فروش و جنود شیطان و در مجموع جماعت ۴درصدی
 • حسن IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  44 86
  صداوسبما باج نمیده
 • IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  46 94
  رفت که رفت احتمالاً پول بیشتری اون طرف بهش میدن اینقدر جوون خوب داریم جایگزینش بشن
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  58 87
  مطمئن باشین این ها دلشون به حال مردم نسوخته.
 • حسنی IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  49 90
  چهره شدن اینها به برکت همین صدا وسیما بوده مثل اینها همان است که کسی اسم فرزندشون گذاشته بود رستم! وقتی بچه بزرگ شده بود جرات نداشت صداش کنه
 • زارعی US ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  ادم های اصیل وباصداقت هررفتا رناخوشایندراتحمل نمی کنند حداقل کارترک میدان میباشد
 • مصباح الهدی IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  سلام واژه نخ نمای (به خاطر حال بد مردم) من را اگر جزو این مردم کف خیابان حساب کنید حالم خیلی هم خوب است و لطفا خیانت خودتان را نذر حال بد مردم نکنید
 • حسین IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  90 82
  در تمام جهان مجری درجه یک به تلویزیون می آورند.من یک زمانی به حضور رامبد جوان خندوانه نگاه می کردم.به حضور فردوسی پور و... ولی الان اصلا سمت تلویزیون نمی روم
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  40 69
  برادران و خواهران عزیز برای مهاجرت دیگر نیازی نیست در کشورهای مختلف جلو سفارتهای خارجی گردن کج کنید فقط کافیه یه جوری استخدام صدا و سیما خودمان بشوید بلافاصله خود بخود راهی اونور ابها خواهید شد
 • داود IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  53 84
  مثل اینکه بو ویزا انگلیسی میاد
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  49 7
  پس منم میرم. هرندی دربست...!!!
 • ناشناس IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  26 83
  آقای اکبری تو هم منافعت در دوستی و همراهی با ورزشکاران وطن فروش بود . وگرنه بسیاری ورزشکار با ایمان که دین خود را با قهرمانی و مدال و شُهرت نباختند و به وطن خود خیانت نکردند. تو قرار بود ورزشکار خائن را معرفی کنی وقتی نکردی یعنی تو هم یک حقوق بگیر بیت المال اسلام هستی که به دین خود از پشت خنجر میزنی .. لعنت خدا بر خائنین و کافران مسلمان نما
 • خون آبی IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  58 70
  لطفا منت بر سر مردم ایران نگذارید بعد از سی سال سابقه کار و در مرز بازنشستگی بخاطر حال مردم از گود خارج شده ..حاج آقا رضا جان ...... ...برو این دام بر مرغ دگر نه .... که عنقا را بلند است آشیانه
 • آرین IR ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  40 84
  بهتر جیبشون پر شده صد نسل آینده شان هم تامین شده بزارید چند نفر بیکار بیاین سروسامان بگیرن
 • حمید IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  47 87
  تصفیه صدا و سیما زودتر از اینها لازم بود.نمیشه حقوق از اینجا بگیرن، دستور از جایی دیگه!
 • محب IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  آخرش هم ۲۰ تا شبکه ۲۴ ساعته حسینیه معلی و پاورقی فقط پخش میکنن ، وسطاش هم خود پیمان جبلی توپ قرمز میزاره رو دماغش و ادا در میاره که دل ملت همیشه در صحنه خوش باشه !!!! راستی مختار یادم رفت !!!
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  48 91
  ب درد نخور
 • ناشناس IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  91 27
  جبلی و همفکرانش فکرمیکنند صداوسیما ارث پدری اونهاست درصورتیکه این مملکت برای همه هست و همه درآن سهم دارند
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  50 96
  پیام هارو خوندم عجب ملت بدی داریم چه طور قبلا کسی از رفتن نمیگفت حالا که میگن برای پول هست شما بمونید باشهبازی جونتون انشالله برنامه ورزشی هم دست میگیرید وقت بخاطر ریزش مخاطب عدم دریافت تبلیغات ورشکسته شد بگید به درک
 • امید IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  80 25
  خاک بر سر مملکتی که مردمش دو قطبی بشن و بگن یا جای ما اینجاس یا اونا...
 • محمد IR ۲۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  حالمان خوبه اینها مزدور شدن
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  85 39
  متاسفانه چند صباحی دیگر جبلی می ماند وحوضش وقتی کارگردان های فیهم وکاربلد پاپس می کشند ببین چه اشوبی است در صداوسیمای میلی جبلی
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  12 69
  درسته.... حال ملت من خیلی بده ومیدانم..... واین حق ما نیست...... نه کوروش جانان
 • تاریخ IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  9 69
  رفت و آمد امری طبیعی است. ولی یکدست سازی پروژه ای احمقانه است.
 • هادی IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  84 16
  درود به شرفت هموطن
 • تربتی IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  99 31
  اینها طالب مجریان بله قربان گو هستند.
 • حمید IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  81 24
  آخرش جبلی میمونه و ساربونش
 • مهدی IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  44 90
  خدا پدرت رو بیامرزه .کاش اون سالها که متلویزیون تماشاچی داشت به خاطر مردم می رفتی که روی مخ نباشی...
 • متین IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  79 10
  مهران رجبی رو بزارین
 • مرتضی IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  20 82
  سوال اینجاست که با رفتن مجری ها حال مردم خوب می شود ؟ ویا تغییری در اوضاع ایجاد می شود شاید این مجری دلیل دیگری برلی رفتن دارد
 • رحیم US ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  98 38
  تلویزیون جای کوتوله های نان به نرخ روز خور است نه آدمای بزرگ و اصیل
 • مهدی IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  رفت که رفت مگر مردم ایران چه مشکلی دارند مردم بهانه میکنن تا آقایان مثل مهران رجبی یا شهبازی باشه احتیاج به هیچ مجری نداره صداوسیما مجری های دوست داشتنی
 • دوست IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  اگه مردم برات مهم بودند تا اخرش می ایستادی ...مردم را لطفا بهانه نکنید
 • رضا IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  58 87
  خخخخ حال بد مردم یا کاسبی با مردم،
 • تبریزی IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  93 33
  خیلی سالاری جناب جاودانی عزیز. انشاا..همیشه شاد و سلامت و خوش باشید . دمت گرم .توی قلب مردم جا داری به مولا
 • حسن IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  رییسی که نتواند چهارتا مجری را جا به جا کنه که رییس نیست دستش درد نکنه آدم ها جدید تفکر جدید و سلیقه بقیه مردم هم دیده بشه بهتره
 • ناشناس IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۲
  61 8
  به قول شاعر بازمنو هشتی رفتی تنهاگذاشتی رفتی
 • اقوی همساده IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  92 25
  تلویزیون ایران که میبینم انگاری به شعورم توهین میشه.مخاطب چی فرض میکنند که هر چه میرسند به خوردش میدن.ما تو این مملکت داریم زندگی میکنیم و بعضیمون خارج از کشور رفتبم
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  درود به شرف هرکی طرف مردمه💯
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  68 9
  افرین
 • گمنام IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  18 69
  از مسئولیت پذیری بیش از حده که میرن!
 • حسن IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  73 61
  خبر آنلاین، تو چرا فشار می خوری؟
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  53 89
  حال بد مردم بهانه است جنگ رسانه ای و خوش خدمتی به غرب نشانه است.
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  حال مردم خوبه! حال شما خوب نیست
 • محمد GB ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  سازمانی که با بوجه عمومی اداره می شود وبانظر یک عده محدود کار میکند وبدرد نمی خورد بهتر تعطیل شود
 • یک هموطن IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳
  16 2
  خبرآنلاین مواظب باش اعتماد به خودت را کمرنگ نکنی. تایید های مثبت ومنفی بر روی نظرات منطبق با نظرات واقعی مردم باشد.