مقاومت باورنکردنی تسلا زیر آوار سنگین ساختمان/ ادعای عجیب ایلان ماسک ثابت شد/ عکس

گجت‌نیوز نوشت: اخیراً یک تسلا مدل ۳ از ریزش آوار دیواری بزرگ در چین جان به سالم برده است؛ اتفاقی که می‌تواند یکی از ادعاهای ایلان ماسک را ثابت کند.

اگر اخبار خودرو و دنیای اتومبیل‌ها را دنبال کرده باشید، قطعا میدانید که تا به اینجا شاید نواقص فنی یا تصادفات شدید محصولات تسلا بیشتر تحت پوشش رسانه‌ها قرار گرفته باشند؛ از تصادف مرگ‌ بار تسلا مدل ۳ تا تصادف زنجیره‌ای ناشی از خطای سیستم رانندگی خودکار تسلا و تصادف با ماشین پلیس و چندین زخمی! با وجود این، اخیراً یک تسلا مدل ۳ به شکلی در برابر ریزش آوار یک دیوار متشکل از هزاران آجر مقاومت نشان داده است که می‌تواند باعث تعجب عده بسیاری شود.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر جنجال‌برانگیز که مدیریت تسلا را بر عهده دارد، در گذشته مدعی شده بود سقف خودروهای این شرکت می‌تواند وزن یک فیل بزرگسال را تحمل کند. حالا یک تسلا مدل ۳ طی حادثه‌ای در چین توانسته است زیر آوار یک دیوار فرو ریخته بر اثر سیل تا حد چشمگیری سالم باقی بماند، در حالی که بقیه خودروها حتی اگر کامل تخریب نشده باشند، آسیب شدیدی دیده‌اند؛ همین شاید گواهی بر این باشد که ادعای ماسک مثل خیلی از گفته‌های دیگر او، صرفاً سر و صدایی برای تبلیغات محصولات شرکتش نبوده است.

مقاومت باورنکردنی تسلا زیر آوار سنگین ساختمان/ ادعای عجیب ایلان ماسک ثابت شد/ عکس

البته منظور این نیست که این خودرو تسلا زیر آوار کاملاً سالم مانده، بلکه علی‌رغم وزن شدیدی که به آن تحمیل شده، کلیت بدنه خود را حفظ کرده و در مقایسه با بقیه خودروها با کمترین آسیب مواجه شده است. با این حال، به‌وضوح حتی اگر این خودرو قابل تعمیر باشد، با هزینه تعمیر به‌شدت بالای آن خرید یک خودرو جدید توجیه بیشتری خواهد داشت.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1812041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =