جریمه ۲۲میلیاردریالی برای کشتارگاه متخلف در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از بازرسی‌های شبانه کشتارگاه‌های مرغ استان و مجازات ۲۲میلیارد ریالی یک کشتارگاه متخلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا حسن‌پور، مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین در تشریح این خبر گفت: در ادامه بازرسی‌های سرزده از واحدهای تولیدی و خدماتی، بخش‌های مختلف کشتارگاه‌ها از جمله؛ روند ورود مرغ زنده و خروج مرغ کشتار شده، میزان حمل و توزیع در مقصد مطابق مجوزهای دامپزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

او افزود: در بازرسی از یک کشتارگاه با بررسی مستندات موجود، تخلف عرضه خارج از شبکه ۳هزار کیلوگرم گوشت مرغ محرز شد که پرونده در شعبه تعزیرات حکومتی تشکیل، شرکت متخلف به پرداخت ۲۲میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

حسن‌پور گفت: برای صیانت از حقوق شهروندان، تامین امنیت غذایی و تنظیم بازار، نظارت بر نحوه عرضه کالا بر اساس نرخ مصوب و شیوه‌نامه‌های صنفی، گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی به صورت گسترده و شبانه‌روزی از واحدهای صنفی عرضه مرغ و تخم مرغ، مرغ‌داری‌ها و کشتارگاه‌ها بازرسی می‌کنند.

این مسئول نظارت بر عرضه بهداشتی و سالم مرغ، پیشگیری از اقدامات غیرقانونی و افزایش کاذب قیمت، رعایت توزیع گوشت مرغ گرم مورد نیاز مردم با قیمت مصوب را از اهداف این بازرسی‌ها برشمرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف؛ گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار و... به صورت حضوری یا از طریق سامانه۱۳۵ تعزیرات حکومتی را جهت رسیدگی فوری به این مرجع گزارش کنند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =