با انجام این کارهای ساده بیشتر عمر می‌کنید

مهر به نقل از هلث دی نیوز نوشت: مطالعه جدید گزارش می دهد که فعالیت های کوتاه مدت یک تا سه دقیقه ای هم می تواند منجر به کاهش شدید خطر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ زودرس شود.

محققان فعالیت بیش از ۲۵۰۰۰ نفر را در بریتانیا ردیابی کردند که همگی دارای ابزارهای بودند که حرکت آنها را تا فاصله ۱۰ ثانیه زیر نظر داشتند.

محققان دریافتند که فعالیت‌های کوتاه مدت کمتر از ۱۰ دقیقه باعث کاهش قابل توجه حملات قلبی و سکته مغزی و همچنین مرگ به هر دلیلی می‌شود.

«متیو احمدی»، محقق ارشد از دانشگاه سیدنی در استرالیا، گفت: «مزایای افزایش سلامتی که آنها دریافت کردند، همگی از فعالیت‌های زندگی روزمره مانند بازی با کودکان، باغبانی و کارهای خانه ناشی می‌شد که در فواصل کوتاه با شدت شدید همراه بودند.»

وی در ادامه افزود: «مطالعه ما نشان داد که مزایای سلامتی که به طور سنتی به فعالیت‌های مبتنی بر ورزش نسبت داده می‌شود را می‌توان از طریق فعالیت‌های روزمره نیز به دست آورد. این یک یافته خوب بود، به ویژه برای بزرگسالانی که نمی‌توانند به طور منظم ورزش کنند.»

پژوهشگران دریافتند اگرچه حتی فعالیت‌های کوتاه مدت نیز سودمند است، اما هر چه مدت زمان طولانی‌تر باشد، شرکت‌کنندگان در وضعیت بهتری قرار دارند.

در مقایسه با افرادی که فقط یک دقیقه یا کمتر فعالیت داشتند: افرادی که به طور منظم ۵ تا ۱۰ دقیقه فعالیت داشتند، ۵۲ درصد کاهش خطر مرگ زودرس و ۴۱ درصد کاهش خطر حمله قلبی و سکته داشتند.

کسانی که به طور منظم بین ۳ تا ۵ دقیقه فعالیت داشتند، ۴۴ درصد کاهش خطر مرگ زودرس و ۳۸ درصد کاهش خطر حمله قلبی و سکته داشتند. افرادی که ۱ تا ۳ دقیقه حرکت داشتند، ۳۴ درصد کمتر در معرض مرگ زودهنگام و ۲۹ درصد کمتر در معرض حمله قلبی یا سکته بودند.

یافته‌ها نشان داد که شدت فعالیت مهم است.

بیشتر بخوانید:

نخوردن این وعده غذایی چاق‌تان می‌کند

شب‌ها به‌هیچ عنوان لب به این غذاها نزنید

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1821239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =