مشاور عالی رهبر انقلاب به وزارتخارجه رفت /توصیه های مهم سردار صفوی به وزیرخارجه

فارس نوشت: مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت در شکل دهی به نظم جدید جهانی مؤثر هستند.

سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با حضور در محل وزارت امور خارجه و در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، با مهم ارزیابی کردن عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای که در نتیجه دیپلماسی موفق دولت سیزدهم رقم خورد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با عضویت دائم در سازمان همکاری شانگهای می‌تواند این سازمان را از مسیر ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بریکس و کریدورهای ترانزیتی جنوب به شمال و شرق به غرب متصل کند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی، با تأکید بر اینکه اکثر کارشناسان و حتی مقامات کشورهای غربی و شرقی بر روند تغییر هندسه نظم جدید جهانی در دوره کنونی اتفاق نظر دارند، افزود: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت در شکل دهی به نظم جدید جهانی مؤثر هستند و وزارت امور خارجه با پیگیری سیاست همسایگی، پیوند با قدرت‌های اوراسیا بر اساس منافع مشترک و تهدیدات مشترک یکی از ارکان این تأثیرگذاری محسوب می‌شود.

خبر مهم از دستاوردهای نظامی ایران در هوافضا و ماهواره /دنیا حیرت زده خواهد شد

وی ضرورت فعال سازی جایگاه ایران در کریدورهای تجاری و ترانزیتی و راهبرد اقتصاد دریا محور، با استفاده از شبکه کریدورهای جنوب - شمال و شرق به غرب و همکاری کشورهای موثر در این زمینه را مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این دیدار با تبیین سیاست خارجی طراحی شده در دولت رئیسی در سیاست خارجی متوازن از جمله حوزه همکاری‌های نزدیک و گسترده با همسایگان در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و ترانزیت، دستاوردهای این رویکرد را مورد اشاره قرار داد.

وی با تجلیل از خدمات ارزشمند سردار سرلشکر صفوی، دیدگاه مطروحه وی در قبال ژئوپلیتیک منطقه و تحولات جهانی را ستود.

در این دیدار مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز گزارشی از اقدامات موفق این حوزه ارائه داد.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1821445

برچسب‌ها