۲۷ نفر
۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
جناب آقای مدیر عامل! منزل مالک اشتر چند متر بود؟

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران اظهار داشت: مسئولانی که از طرح ساخت خانه ٢۵ متری انتقاد می‌کنند بروند در نجف منزل حضرت علی را ببینند که اندازه آن چقدر بوده است و اساسا ساده زیستی یکی از ارکان شریعت ما است.

ظاهرا طبق محاسبه مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمران تهران، منزل حضرت علی(َع) در نجف چیزی در حدود ۲۵ متر و یا کم تر بوده. و بر همین اساس ایشان از طرح ساخت خانه های بیست و پنج متری برای مردم ایران دفاع کرده اند. خب، مبارک است. لابد ایشان که مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمران تهران هستند چیزی می دانند که ما نمی دانیم. فقط یکی دو نکته ریز و مبهم در این طرح بدیع و بزرگ وجود دارد که انشاءالله با توضیحات روشنگرانه ایشان رفع می شود.

اول از همه این که بر فرض صحت چنین ادعایی منزل یک حاکم اسلامی بیست و پنج متر بوده و اگر قرار باشد به حضرت علی تاسی کنیم در حقیقت حاکمان باید خانه هایشان بیست و پنج متری باشد و نه مردم و یا پیروان حضرت علی. مگر این که مدیرعامل محترم در تحقیقات ویژه تاریخی خود به این نتیجه رسیده باشند که فی المثل خانه مالک اشتر و یا حجربن عدی نیز بیست و پنج متری بوده که اگر حقیقتا این گونه بوده باشد به نظرم بهتر است کل خانه های مردم ایران را خراب کنیم و برای برپایی یک حکومت مبتنی بر شریعت که مدیر عامل محترم فرموده اند ساده زیستی از ارکان آن است اقدامی جدی صورت دهیم.

دوم این که حقیقتا دوست دارم صورتی از دارایی های جناب مدیرعامل منتشر شود تا ببینیم خود ایشان چه قدر به احکام شرعی پایبندند. به هرحال هرجور حساب کنیم مدیر عاملی که قرار است برای سرنوشت میلیون ها ایرانی و نحوه زیست آن ها تصمیم بگیرد رعیت حساب نمی شود. رعیت من و امثال منیم که پس از سی و اندی سال کار دو شیفته و سه شیفته از پس کرایه خانه خودمان هم برنمی آییم. ایشان حاکم هم که نباشند مثل خیلی از مردم کوچه و خیابان محکوم هم محسوب نمی شوند و اگر قرار باشد از حیث طبقه اجتماعی چیزی در حد و حدود متوسط جای بگیرند خانه ایشان باید چیزی در حدود پنجاه متر باشد. یعنی نه بیست و پنج متر خانه حاکمان و نه مثلا صد متر و یا هفتاد و پنج متر خانه مردم عادی. پنجاه متر. بیش تر از این باشد باید طی یک اقدام انقلابی و شرعی منزل ایشان مصادره شود تا همگان بدانند ساده زیستی یکی از ارکان شریعت ماست!

مشکل از جناب مدیر عامل نیست. مشکل از بی قاعدگی و بی سامانی و بی در و پیکر بودن اوضاعی است که به هرکسی اجازه می دهد حرف بی ربطی بزند و بی آن که پاسخگوی اعمال و گفتارش باشد برود پی کارش. اگر آن روزی که معجزه هزاره سوم همین طور الابختکی و از سر باد هوا گفت: زمین که زیاد داریم و هر ایرانی باید یک ویلای هزار متری داشته باشد، نهادی، مرجعی، بزرگی، پیدا می شد و یقه اش را می گرفت که روی چه حسابی به مردم وعده بی خود می دهی، امروز کار به این جاها نمی کشید که جناب مدیر عامل در توجیه طرح مزخرف خود ما را به حضرت علی(ع) حواله دهد.

حوصله ندارم به بقیه حرف های مدیرعامل بپردازم. حالم بد می شود. اما بدترین قسمتش همین خرج کردن از آخرین ذخیره های باورهای قدسی و معنوی مردم این سرزمین است. بس است دیگر، بس است. شماها به چیزی باور ندارید و به راحتی هر چیزی را به زبان می آورید اما باور بفرمایید علیرغم جهد و کوشش جدی شما و امثال شما برای ریشه کردن اعتقادات این مردم هنوز هم هستند کسانی که صادقانه و عاشقانه به یک چیزهایی باور دارند. بی خیال آن ها شوید. بگذارید زندگی شان را بکنند. اصلا خانه های بیست و پنج متری که چه عرض کنم خانه های ده متری بسازید. گورخوابی و اتوبوس خوابی و کارتن خوابی و پشت بام خوابی را رواج دهید اما شمارا به هرچه باور دارید دست از سر علی و اولاد علی بردارید.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1824652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 103
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • DE ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  81 4
  حتما این اتفاق میافته در دولت مردمی ومجلس ...
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  112 0
  چرا مملکتی که ادعای در پناه امام زمان بودن را دارد اینچنین مدیرانی باید داشته باشد اشکال از کجاست
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  ما که خودمان عرضه نداریم کاش امام زمان زودتر می آمد تا مردم از دست این مدیران راحت میشدن
 • ناشناس IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  66 0
  لطفا سرمایه مملکت را به هدر ندهید. خانه ۲۵ متری یک دخمه ای است که فقط ظرفیت آن نقش انباری ایرانیها را بازی می‌کند. البته فرهنگ ما این است ولی پر بی حساب هم نیست. کسانیکه قبلا واحدهای اپارتمانی را دو یا بیشتر کرده اند، الان پشیمان هستند. این یعنی یک تجربه عملی برای مردود بودن خانه ۲۵ متری است. صورت مساله با این تصمیمات پاک نمی‌شود. یا نسازید یا درست بسازید.
 • عبرت IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  105 1
  بسیار سنجیده و درست مطالبی جناب موسوی به رشته تحریر درآوردند اما حیف که این چنین برخی مسوولان حیا را قورت دادن یه لیوان آب هم روش...
 • آرش سماواتی IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  77 1
  احسنت.یک نفر باید به اینان میگفت از1400سال پیش الگو نگیرید.برویدزندگی امام صادق را بخوانید تا تفاوت را با زندگی امام علی ببینید آنهم بعد از100سال نه 1400سال.
 • ناشناس IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  6 148
  خوشگل با اون ریش انبوه و موهای افشون به متراژ خونه مالک اشتر چکار داری ضمنا مراقب باش ...
 • مهدی IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  31 7
  با توجه به تعداد زیاد زندگی های مجردی پایتخت ساخت خانه های کوچک می تواند از حجم بالای درخواستها کم کرده و کسانی که بدنبال خانه های مناسب هستند راحت تر و منصفانه تر به مقصود برسند.طبیعیست که هیچ آدم عاقلی چنین واحدهایی را به خانواده ها پیشنهاد نمی دهد
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  94 1
  مزخرف می گویند. امام علی به خاطر جنگ هایی که در آنها شرکت داشت به خاطر نخلستان هایی که آباد کرد و داشت ، به خاطر چاههای آبی که حفر کرد و داشت جزو اشخاص ثروتمند صدر اسلام بود و امام علی در 25 سال بعد از رحلت پیامبر تا زمان خلافت بیکار نبود بلکه خلق ثروت می کرد که بسیار هم پسندیده و درست بوده است . امام شاید ساده زیست بوده آنهم به تعریف امروزی اما ساده زیستی امام انتخاب بوده و نه اجبار . تاریخ را هر زمان هر طور که به نفعشان بوده به خورد ملت می دهند. و از ملت و تاریخ و امام و خدا شرم ندارند
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  5 47
  خانه 25 متری هم خوب است ..بسازید بدید مردم زندگی کنند فقط تهران نباشه لطفاً..هرجایی غیر از تهران..
 • یونس IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  35 1
  چه خوب گفتی.
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  42 0
  احسنت
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  76 1
  ضمنا حضرت علی پیاده به سر کار می رفتند و موبایل نیز نداشتند. قابل توجه جناب مدیرعامل که با خودرو سازمانی و موبایل هوشمند ر کار تشریف می برند.
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  94 1
  مسئولین مملکت ما نه سواد دارند نه تجربه و نه عرضه. باور کنید عرضه ساخت همان آپارتمانهای 25 متری را هم ندارند. اینها اگر تقوا داشتند مسئولیت نمی پذیرفتند و مردم را بازیچه آمال دنیوی خود نمی کردند.
 • محمد رضا IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  53 0
  گوش اگر گوش این آقا و ناله اگر ناله ماست آنچه البته به جایی نرسد فریادست. سخت نگیرید. ایشان قطعا مزاح فرمودن وگرنه هیچ آدم عاقلی اینجوری روح خودش و اجدادشو آباد نمیکنه.
 • ایران مظلوم IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  41 0
  مثل همیشه عالی بود
 • ایما IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  55 1
  درود برشرفت لطفا عکس سند خونه ایشون روبزارید فکرنمیکنم بیشتراز50مترباشه البته سرویس بهداشتیش چقدر مابدبختیم
 • حمید حاجی آقا IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  69 0
  آقا دمتون گرم خوب با خاک یکسانش کردین تا دیگه دم از ساده زیستی مردم بدبخت نزنه اینها باید خودشان را اصلاح کنند نه برای مردم شعار بدن از مردم شرافتمندوصبور ایران به استثنا این مسعولین ... هیچ جا بهتر گیر نمیاوریم
 • معلم IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  67 4
  سلام برادر عزیز اینها فقط اسم اسلام را بر زبان می آورند و در عمل برخلاف دستورات اسلام و قرآن و چهارده معصوم رفتار می کنند. مشکل اصلی اینجاست. اگر به دستورات قرآن و چهارده معصوم عمل نمایند برای هیچ مسلمانی در هیچ مسئله ای کوچکترین مشکلی وجود نخواهد داشت. رباو نزول، نیرنگ و دروغ، اشرافی گری و حقوقهای نجومی و به مردم مانند برده نگاه کردن کار عادی شده است.... انشاالله که خداوند منجی ببشریت را هرچه زودتر برساند.
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۲
  72 1
  سیدجان عالی قلم زدی. دست مریزاد