روایت آماری از برتری محبوبیت شبکه نمایش خانگی بر صداوسیما / سریال‌های اصلی تلویزیون شکست خوردند؟

به بهانه روز جهانی تلویزیون، لایف‌وب به پایش و تحلیل داده‌های منتشر شده درباره سریال‌های در حال پخش از صداوسیما و شبکه‌نمایش خانگی پرداخته است.

گروه فرهنگ و هنر: در این بررسی‌ سریال‌های «سرزمین مادری» و «محرمانه» از صدا و سیما و سریال‌های «زخم کاری: بازگشت» و «مگه تموم عمر چندتابهاره؟» و از شبکه نمایش خانگی بررسی شده‌اند. با توجه به تفاوت بین تاریخ شروع سریال‌ها، تعداد محتوا را به صورت میانگینِ روزانه نمایش دادیم تا مقایسه دقیق‌تر شود

به طور کلی اطلاعات مرتبط با زمان پخش و مجموع محتوا را لایف وب به این شکل دسته بندی کرده است:

از زمان شروع پخش دو سریال مهم صداو سیما، سریال محرمانه مورد توجه کاربران توییتری و سریال سرزمین مادری مورد توجه کاربران اینستاگرامی قرار گرفته است.

اما در شبکه نمایش خانگی، سریال مگه تموم عمر چندتا بهاره؟ آخرین اثر سروش صحت که از روزهای پایانی خرداد ماه پخش می‌شود، در کانون توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. بعد از گذشت ۴۰ روز از پخش اولین قسمت فصل دوم سریال زخم کاری، حجم محتوای منتشر شده درباره این سریال، به اندازه نیمی ازمحتوای سریال سروش صحت رسیده است. سریال مگه تموم عمر چندتا بهاره؟ ۵ ماه است که در شبکه نمایش خانگی درحال پخش است. به نظر می‌رسد که سریال زخم کاری طی هفته های آتی، توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب خواهد کرد.

شبکه نمایش خانگی محبوب‌تر از صداوسیم

داده‌های لایف‌وب نشان می‌دهد، در اینستاگرام زخم کاری بیشتری تولید محتوای روزانه را داشته است. مگه تموم عمر چندتا بهاره؟ و سرزمین مادری فاصله نزدیکتری را به هم دارند و درباره آنها به یک میزان محتوا تولید شده است. کمترین توجه کاربران اینستاگرام نسبت به سریال محرمانه بوده است. به دلیل متفاوت بودن زمان شروع پخش و اکران این سریال‌ها، متوسط تولید محتوای روزانه مرجع بررسی قرار گرفته است.

در اینستاگرام سرزمین مادری و مگه تموم عمر چندتا بهاره تقریبا محتوای نزدیک بهم داشتند و محرمانه با اختلاف زیادی کمترین توجه را در اینستاگرام دارد.

شبکه نمایش خانگی محبوب‌تر از صداوسیم

موضوع سیاسی سریال محرمانه باعث شده که به این سریال در توییتر توجه بیشتری شود اما نسبت بالای محتوای بازنشری به تولیدی، شائبه سازمان یافته بودن این توجه را ایجاد می‌کند.

برآیند این بررسی‌ها نشان می‌دهد که کاربران شبکه‌های اجتماعی به سریال‌های نمایش خانگی توجه بیشتری نشان می‌دهند.

شبکه نمایش خانگی محبوب‌تر از صداوسیم

در بخش‌های دیگری از این داده‌کاوی، میزان مشارکت و توجه به سریال‌ها در دو بستر ایکس و اینستاگرام مورد بررسی قرار گرفته است.

از میانگین لایک هر پست محبوبیت موضوع و از میانگین محتوای هر کاربر اهمیت موضوع سنجیده می‌شود.

سرزمین مادری به دلیل حواشیِ پخش دیرهنگام بیشترین لایک را در توییتر دریافت کرده است و در طرف مقابل زخم کاری و محرمانه کمترین لایک را داشتند.

اینستاگرامی‌ها برخلاف توییتری‌ها پست‌های مرتبط با زخم کاری را بیشتر لایک کرده‌اند.

زخم کاری و مگه تموم عمر چندتا بهاره؟ که در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود، میانگین لایک بیشتری نسبت به سریال‌های صداوسیما دارند.

۲۴۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1839506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =