رفع تصرف فوری اراضی ملی استان اصفهان به ارزش یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان از رفع تصرف فوری ۱۷۰ هکتار اراضی ملی این استان به ارزش یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، سرهنگ امیرسعید باقری فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان اظهار کرد: این یگان وظیفه حراست و رفع تصرف انفال و اراضی دولتی و ملی را بر عهده دارد لذا هرگونه اقدام فیزیکی مانند دیوار و فنس کشی در اراضی ملی و دولتی ممنوع بوده و تصرف اراضی ملی و دولتی به شمار می‌رود.

وی در خصوص مجموعه اقدامات به عمل آمده در راستای رفع تصرف اراضی ملی از ابتدای سال تا کنون بیان کرد: استان پهناور اصفهان از ۲۸ شهرستان و ۱۱۶ شهرِ دارای اراضی ملی و دولتی برخوردار است که در سال جاری ۱۷۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی این استان اصفهان با هوشیاری کارکنان فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان از چنگال متصرفان خارج و رفع تعرض فوری شد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش این اراضی رفع تصرف شده ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، عنوان کرد: برای این اراضی جمعاً تعداد ۵۳ مورد تعرض گزارش و واقع شده بود که با اقدامات به عمل آمده مورد رفع تصرف قرار گرفت و با معترضین برخورد شد.

وی خطاب به مردم استان اصفهان تاکید کرد: قبل از خرید ملک به ویژه در محدوده و حریم شهرها از صحت مدارک اطمینان حاصل کنند و استعلام لازم را از دستگاه های مربوط بالاخص راه و شهرسازی به عمل آورند تا مورد سواستفاده زمین خواران و کلاهبرداران قرار نگیرند.

سرهنگ باقری گفت: مردم عزیز استان اصفهان در صورت مشاهده موارد مشکوک تعرض و یا تصرف به اراضی ملی و دولتی می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز (۲۴ ساعته) با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موضوع را گزارش کنند تا عوامل یگان حفاظت اراضی استان در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =