۰ نفر
۲۰ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۴۵

بنا به اطلاع سایت معاونت اداری و مالی صدا و سیما، حمید بقایی 20 روز است بازنشسته شده است.

امید سلیمی بنی: حمید بقایی به پایان خط خدمت رسید. معاون اجرایی رئیس جمهور در حالی بازنشستگی را جشن می گیرد که هنوز در خدمت دولت به سر می برد. ولی بنا به محتویات اعلام شده در صفحه معاونت اداری و مالی سازمان صدا و سیما، حمید بقایی 20 روز پیش، بازنشسته شده است.

 

 

آیا بقایی به خانه می رود؟
در ماه های اخیر، احتمال رفتن بقایی به خانه، بارها از زبان مسئولان مختلف شنیده شد. بیشترین این احتمال، وقتی داده شد که یکی از شعبات دیوان عدالت اداری، حمید بقایی را به دست آنچه خودداری (استنکاف) از اجرای آرای این دیوان، به 4 سال انفصال از خدمات دولت، محکوم شد.
این حکم، هر چند در مرحله تجدید نظر متوقف ماند، ولی بسیاری از ناظران، صدور آن را نقطه پایانی بر همراهی بقایی با دولت دانستند. زیرا رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، از زمانی که به معاونت اجرایی ریاست جمهوری کوچ کرده بود، مخالفتهایی را برانگیخته بود. بسیاری از منتقدانش، حضور وی در معاونت اجرایی را برنتافتند و با انتقاد از این تغییرات، وی را فاقد تجربه، مهارت و دانش کافی برای این پست مهم و استراتژیک خواندند.
با این وجود، بقایی و مدیرکل حقوق میراث فرهنگی دست به اعتراض به حکم دیوان عدالت زدند تا در مرحله تجدید نظر، حکم به بررسی سپرده شود. مرحله ای که تاکنون، طی نشده و هنوز حکم انفصال 4 ساله وی، پابرجاست، هر چند باید برای اجرا، تایید شعبه تجدید نظر این دیوان نیز اخذ شود.
بررسی کارنامه کاری، بقایی نشان می دهد وی از چهره هایی است که سابقه کاری خود را از جبهه های غرب شروع کرد. پس از آن به دولت رفت و مدتی نیز در رادیو به خدمت پرداخت. پس از حضور وی در شهرداری تهران، شرایط برای رفتنش به خیابان آزادی فراهم شد تا رئیس جوان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دست به تغییرات گسترده در معاونان و مدیران میانی این سازمان بزند.
پس از مدتی، بقایی، جای خود را به خیابان پاستور انتقال داد تا در کنار همکار چندین ساله اش، محمود احمدی نژاد، عنوان معاونت اجرایی وی را یدک بکشد.
اکنون، با صدور حکم بازنشستگی بقایی در اول آبان 90، مشخص نیست دولت قصد دارد از خدمات این چهره در پست فعلی استفاده کند و یا بقایی ترجیح می دهد در میان سالی، راه خانه را پیش گیرد و به بازنشستگان مکرم بپیوندد. بعید به نظر می رسد او خانه نشینی را در بحبوبه کارهای دولت، خصوصا با در نظر گرفتن فصل انتخابات مجلس، به در میدان ماندن، ترجیح دهد.

این چهره جنجالی
با وجودی که حمید بقایی، سخنان جنجالی مانند رئیس خود به زبان نمی آورد، ولی به دلیل نزدیکی فوق العاده به رئیس جمهور و بر خوردن در میان چهره های حلقه اول دولت،  به عنوان چهره ای جنجالی معرفی شده است.
اکنون، سازمان صدا و سیما با انتشار عکس وی و تبریک بازنشستگی او، نقطه پایانی را بر خدمات وی گذاشته است. سازمان صدا و سیما، با انتشار متنی که خطاب به همه بازنشستگان خود، نوشته، به بقایی گفته: "خردمندگرامی! ..... بازنشستگی تان مبارک."

45/233
 

کد خبر 184409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام US ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۰
  5 4
  بین اینهمه باز نشسته که به لطف دوستان و خویشاوندان سر کارند چرا به این بنده خدا گیر دادید
 • بدون نام IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۰
  21 0
  مگه صدا و سیما کارمندانش را با چند سال خدمت باز نشسته میکند؟! آقای بقایی الان 42 ساله است و اگر فرض کنیم اورا با 30 سال خدمت باز نشست کرده اند یعنی ایشان از 12 سالگی به استخدام صدا و سیما در آمده بوده؟ اگر فرض کنیم باستناد قانون جدید با 25 سال سابقه هم بازنشسته شده باشند باز هم یعنی در 17 سالگی باستخدام درآمده اند که این هم منطقی نیست! عمده مشاغل صدا و سیما هم جزء مشاغل سخت و زیان آور بحساب نمی آید که بازنشستگی زودرس بدنبال داشته باشد! تا جایی هم که ما خبر داریم ایشان جانباز و آزاده و... هم نبوده اند که از امتیازات آن بخواهند بهرمند شده و سنوات خدمتشان با ضریب محاسبه شود! چه خوب میشود که صدا و سیما یک توضیح کوچک بدهد
 • mahdi NL ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  15 0
  من با ۲۱ سال سابقه و بیماری بازنشسته نمیشم ولی این آقا با این سن و سال راحت بازنشسته میشود و هم زمان در چند جای دیگر هم حقوق میگیرد ، مهرورزی ظاهرا فقط برای بعضی افراد است و از ما ، در ایران فقط در زمان جنگ یاد میشود. با توجه به کامنت های گذشته میدانم چاپ نمیکنید ولی باز میگویم تا منفجر نشم.
 • میثم IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  5 0
  باشه
 • ایرانی GB ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
  9 0
  مگه چند سالشه، که انقدر زود بازنشته شد؟ خدا شانس بده
 • واجو IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۱
  0 0
  در سایت مربوطه، در تاریخ 1391/1/21 نام این بنده خدا در بین بازنشستگات 1390/8/1 دیده نمیشه