شیء عجیبی که انسان‌ها آن را نساخته‌اند!/ عکس

دانشمندان هرم عجیبی کشف کردند که به نظر می‌رسد، ۲۷۰۰۰ سال قدمت داشته باشد. در این میان بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این هرم طبیعی است و ساخته دست انسان نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که سایت Gunung Padang در اندونزی یک «هرم ماقبل تاریخ» مربوط به ۲۷۰۰۰ سال پیش است.در حالی که هرم جوسر در مصر با ۴۷۰۰ سال قدمت به عنوان قدیمی‌ترین هرم جهان شناخته می‌شود یک مطالعه جدید این رکورد را با ادعای قوی «هرم ماقبل تاریخ» در اندونزی با قدمت ۲۷۰۰۰ سال زیر سوال می‌برد.

ظاهرا محققان، شواهد قانع کننده‌ای از یک مکان پیچیده بزرگ سنگی دارند. با استفاده از توموگرافی لرزه‌ای، آن‌ها به این باور رسیده‌اند که حفره‌ها یا اتاق‌های مخفی وجود دارند که «وجود ساختارهای چند لایه» را نشان می‌دهند. سایت Gunung Padang در غرب جاوا، اندونزی، شامل یک سایت برآمده زمین است. اگر در زیر خاک غارها و اتاق های ساخته شده توسط انسان وجود داشته باشد، نه تنها قدیمی‌ترین هرم شناخته شده، بلکه قدیمی‌ترین کاربرد شناخته شده از سنگ تراشی را نیز ارائه می‌دهد که به طور کامل باورهای قبلی پیرامون پیشرفت تمدن در دوران پارینه سنگی را خنثی می‌کند.

این هرم ۲۷۰۰۰ ساله را انسان‌ها نساخته‌اند/ عکس

نویسندگان برای رسیدن به نتیجه‌گیری‌های خود، از فن‌آوری‌های نفوذ در زمین برای کشف آنچه که به اعتقاد آنها چهار لایه ساختمانی است که شامل اتاق‌ها در طول مراحل مختلف ساخت است، استفاده کردند. اولین لایه مربوط به ۲۷۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ سال پیش است. آنها همچنین بر این باورند که این فناوری سنگ‌تراشی‌های حجاری‌شده را نشان می‌دهد، به‌طور دقیق به‌دقت حجاری‌شده و چیدمان صخره‌ها به روشی برنامه‌ریزی‌شده.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =