۰ نفر
۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۱

مشاور رسانه ای احمدی نژاد به دلیل چاپ مطالب خلاف موازین اسلامی به 6 ماه و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی به 6 ماه دیگر، حبس و همچنین سه سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم شده است

مشاور رسانه ای رئیس جمهور به یک سال زندان محکوم شده است. بنا به رای شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران علی اکبرجوانفکر به یک سال حبس و سه سال محرومیت از فعالیت مطبوعات محکوم شده است.

وی هفته گذشته به دلیل توهین به حجاب در ویژه نامه خاتون توسط مطبوعات منصفه مطبوعات، گناهکار شناخته شده بود.
به نوشته ایسنا، سرپرست روزنامه ایران در خصوص اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه‌نامه «خاتون» به 6 ماه حبس و در مورد اتهام انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه به 6 ماه حبس محکوم شد که بر اساس این رای، وی مجموعا به تحمل یک سال حبس محکوم شده است.
جوانفکر از اتهام تحقیر و توهین به جنس زن تبرئه شده است.
شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران همچنین سرپرست روزنامه ایران را به سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم کرده است.
مطابق قانون، این رای ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ در دیوان عالی کشور قابل تجدیدنظر خواهی است.
در خبر دیگری، دفتر سخنگوی قوه قضائیه، توقیف روزنامه اعتماد را به دستور دادستان تهران، تایید کرد. به نوشته ایسنا، روزنامه «اعتماد» از سوی دادستانی تهران توقیف شده است. دفتر سخنگوی قوه قضائیه ارایه توضحات بیشتر در این باره را به اعلام نظر دادسرای عمومی و انقلاب تهران موکول کرد.
روزنامه اعتماد دیروز در صفحه نخست خود، مصاحبه ای از علی اکبر جوانفکر را درباره عملکرد قوه قضائیه و سخنان دادستان کل کشور منتشر کرده بود.
45/233
 

کد خبر 185776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی سراف رازاردکانی IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۲
    0 2
    با پژوهش به عمل اورده دانش قضای الهی به صورت جامع درکشوروجودنداردوبسیاری ازقوانین قضایی کشور خلاف اسلام است که مسول ان نمایندگان مجلس می باشند.وقتی مجلس شورای اسلامی است محتوای قوانین نیز باید اسلامی باشدتا موجب ظلم به مردم ونظام نشود.درحالیکه بسیاری موارد ازجمله قانون مطبوعات خلاف اسلام است که باید ازطریق قران کریم اصلاح شود.