چگونه چنین دختران دانایی در این مرز و بوم زندگی می‌کنند و او خود نمی‌داند؛ آن شب تا به پگاه خورشید، مهرداد اشکانی، نخستین پادشاه دودمان اشکانیان در تمام مدت به گفته‌های آنها اندیشید...

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه داستان «آوای جاودان دختران ایرانی و 87 داستان کوتاه دیگر از ایران باستان» نوشته جمعی از نویسندگان با تصحیح حمیدرضا رضوانی اول در 112 صفحه با قیمت 3 هزار تومان از سوی انتشارات نی نگار روانه بازار نشر شد.

 

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «پادشاه مهرداد، تکانی خورد. با خود گفت: چگونه چنین دختران دانایی در این مرز و بوم زندگی می‌کنند و او خود نمی‌داند. آن شب تا به پگاه خورشید، مهرداد اشکانی، نخستین پادشاه دودمان اشکانیان در تمام مدت به گفته‌های آنها اندیشید. فردای آن روز پادشاه ایران با تنی چند از نزدیکان به خانه‌ای که روز پیش ندا از آن شنیده بود رفت و با شگفتی دید آن خانه متروکه است. از همسایگان پرسیدند و آنها گفتند: سال‌ها پیش در این خانه مرد و زنی بودند با سه دختر که فرش می‌بافتند هر سه دانا و از شاگردان ورتا (بانوی فیلسوف و دانشمند آغاز دودمان اشکانیان). همه آنها بدست مزدوران آندراگوراس یونانی به جرم ایراندوستی زنده در کف همان خانه دفن شدند...»

 

ساکنان پایتخت برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه ارسال پستی، می توانند تلفنی سفارش کتاب دهند.

 

291/60

 

 

کد خبر 185967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۲
    10 2
    ای کاش یک روز این ها فیلم شود فیلمی در خور