ایسنا نوشت:

علی اصغر سلطانیه گزارشات منتشر شده درباره‌ی تحرکات اخیر در پارچین را کذب خواند.

 خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش از وین به نقل از مقاماتی که به نام‌شان اشاره نکرد مدعی شد که نظارت ماهواره‌یی افزایش فعالیت‌ها در پارچین را نشان می‌دهد.

یکی از این مقامات بر اساس تصاویری که مدعی است کشورش از طریق ماهواره دریافت کرده ادعا کرد ظا هرا تهران در تلاش است با پاکسازی این سایت و انتقال هرگونه شواهدی از تحقیق و توسعه‌ی هسته‌یی، آثار مرتبط را از بین ببرد.

مقاماتی از دو کشور دیگر افزایش تحرکات را تایید کردند اما گفتند دلیلی ندارد باور کنند که این امر به چنین فعالیت‌هایی مرتبط باشد.

سه مقام یاد شده مدعی شدند که تصاویر ماهواره‌یی پارچین از جمله نشان می‌دهد رفت و آمد تعداد غیرمعمولی خودرو به این سایت صورت می‌گیرد.

یکی از مقامات این تحرکات را که در تاریخ 4 و 5 نوامبر ثبت شده است، غیرمعمول خوانده و افزوده است که کشورش آن را نشان دهنده‌ی تلاش ایران برای پاکسازی ذرات مرتبط با کارهای مرتبط با تسلیحات در نظر می‌گیرد.

مقامات دیگر نیز مدعی افزایش غیرمعمول فعالیت‌ها در این تاریخ شدند اما به نتیجه مشابه مقام قبلی نرسیدند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد اما علی‌اصغر سلطانیه ـ نماینده ایران در آژانس ـ این گزارشات را "قصه‌های کودکانه خواند" و به آسوشیتدپرس گفت که چیزی درباره‌ی چنین فعالیتی نشنیده است.

سلطانیه این ادعاها را "مضحک" خواند.

/212 212

 

کد خبر 185993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =