فارس نوشت:

ساندی اکسپرس طی گزارشی از ابتکار ایران ایر برای دور زدن تحریم ها اعلام کرد این شرکت توانسته همچنان پروازهای خود به انگلیس را ادامه دهد.
 شرکت هواپیمایی ایران ایر با پیدا کردن راهی برای دور زدن تحریم ها همچنان پروازهای خود به انگلیس را ادامه می دهد.
ساندی اکسپرس اعلام کرد هواپیماهای شرکت ایران ایر از سه ماه پیش تاکنون از دریافت سوخت در فرودگاه هیترو لندن منع شده اند اما فعالیت های پروازی ایران ایر در مسیر تهران لندن همچنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش اگرچه فرودگاه هیترو به دلیل ترس از مجازات های آمریکا ارائه سوخت به ایران ایر را متوقف کرده است اما فرودگاه های دیگری هستند که روابطی با آمریکا ندارند و بدون نگرانی سوخت مورد نیاز هواپیماهای ایرانی را تامین می کنند.
در عین حال این مسئله هزینه های ایران ایر در مسیر تهران لندن را افزایش داده است. هواپیماهای این شرکت که از فرودگاه هیترو به مقصد تهران به پرواز درمی آیند سفری 40 دقیقه ای را در درون خاک انگلیس آغاز می کنند و در فرودگاه بین المللی کنت در مانستون به زمین می نشینند. این هواپیماها در این فرودگاه کوچک سوختگیری می کنند و پس از وقفه ای یک ساعته به مقصد تهران به پرواز در می آیند.
فرودگاه کنت در مالکیت شرکت نیوزیلندی اینفراتیل قرار دارد و گفته می شود با مشکلات مالی مواجه است. یک سخنگوی این فرودگاه تاکید کرد سوختگیری هواپیماهای ایران ایر در این فرودگاه مغایرتی با قوانین و مقررات ندارد. وی افزود: ما به همه مقررات سازمان هوانوردی غیرنظامی پایبند هستیم. هیچ دلیل وجودی ندارد که این کار را انجام ندهیم. ما به عنوان یک فرودگاه کوچک باید از هر طریقی که می توانیم درآمد کسب کنیم. هواپیماهای ایران ایر به طور منظم برای سوختگیری در این جا فرود می آیند.
یک سخنگوی سازمان هوانوردی غیرنظامی انگلیس نیز در این باره گفت: ما وارد سیاست نمی شویم که آیا درست است با توجه به تحریم های انگلیس علیه ایران هواپیماهایی در این فرودگاه فرود بیایند یا نه.
فاصله فرودگاه کنت با هیترو 80 مایل است و هواپیماهای ایران ایر پس از سوختگیری در این فرودگاه سفر 2760 مایلی خود به ایران را که 6 ساعت به طول می انجامد آغاز می کنند.

/39/39

کد خبر 186926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام BE ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
  26 2
  فرودگاه کنت همونجایی نیست که چند هفته قبل یه هواپیمای ایرانی اونجا چرخش باز نشد و مسافرا منتظر شدن تا یه هواپیما از تهران بیاد ببردشون؟
 • بدون نام IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
  4 0
  اين ها فکر می کنند هنر می کنند بريد ياد بگيريد از کشور کوچک قطر
 • بدون نام IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
  4 0
  دليلش كمبود سوخت در مسير برگشت واعلام ان به برج مراقبت است كه باعث مي شود مشكلي براي فرود نداشته باشند و دولت انگليس هم ايرادي نگيرد