محمد ایرانی کارشناس مسائل بین الملل در یادداشت تازه خود در وبلاگ خبرانلاین این پرسش را مطرح کرده است: آیا تحریم ها بی اثر است یا خیر؟

عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین نوشته است: تحریم جمهوری اسلامی توسط غرب امری ناپسند وشوم است امااین که بگوییم تأثیری برکشور ومردم نداشته ونخواهد داشت بنظرم امری است نیزناپسند. روزگذشته مطلبی را درهمین سایت خبرآنلاین باعنوان وآدرس لینک زیر خواندم و نتوانستم بی تفاوت از آن ردشوم .تحریم جمهوری اسلامی توسط غرب امری ناپسند وشوم است امااین که بگوییم تأثیری برکشور ومردم نداشته ونخواهد داشت بنظرم امری است نیزناپسند. "
ایرانی می افزاید: " اساساً راه جدی مقابله با هربحران وهردشواری ابتدا پذیرفتن اصل بحران است نه انکارآن. امروز شما برای رفع نیازهای روزمره خود به کمترجایی است که مراجعه کنید ودرپاسخ به این پرسش که چرا نرخ ها روزانه افزایش می یابد یا چراورودبرخی کالاها با مشکل مواجه است یابحث ال.سی وانتقال ارز وحواله را مطرح کنید وبلافاصله درپاسخ نشنوید که مگر شما دراین کشور زندگی نمی کنید این نتیجه تحریم هاست والبته برخی سخن از سوءمدیریت داخلی وسه هزارمیلیارد و... نیز بمیان می کشند. بنظرم بهتر است با مردم این حامیان واقعی انقلاب وکشور روراست باشیم واگر بدلایلی اعلام واقعیت ها را به مصلحت ندانیم لااقل قلب حقایق نکنیم وبه بی اعتمادی که این روزها رواج یافته نیفزاییم چه همین مردم واقعیت ها را از درون جامعه بهتر درک می کنند ومی پذیرند."
برای مطالعه متن کامل این یادداشت لطفا اینجا را کلیک کنید.
 

کد خبر 186385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =