فارس نوشت:

بازار جهانی نفت پس از 4 روز به علت افزایش نگرانی‌ها در مورد اعمال تحریم خارجی بیشتر علیه ایران و اوضاع مصر شاهد افزایش قیمت این کالای اساسی بود.

با انتشار خبرهای مربوط به تحریم‌های جدید علیه ایران و اعتراضات مصر، نگرانی‌ها در مورد اختلال در ذخایرنفت افزایش یافت و این امر سبب افزایش قیمت نفت برای نخستین بار در 4 روز گذشته شده است.
به گزارش بلومبرگ، پس از اینکه آمریکا، انگلیس و کانادا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کردند، قیمت نفت خام 1.1 درصد افزایش یافت. در مصر نیز معترضان پس از درگیری با نیروهای امنیتی برای پنجمین روز در میدان التحریر جمع شده‌ و خواستار خلع قدرت شورای عالی نظامی مصر شدند.
یک کارشناس مسائل نفتی گفت: تحریم‌های جدید علیه ایران و بازگشت مردم به خیابان‌های قاهره، خطرهای جغرافیای سیاسی را یادآوری می کند که بر این بازار تاثیر می‌گذارد.
آمریکا و انگلیس و کانادا تحریم‌های جدیدی روز گذشته علیه بانک مرکزی ایران و صنعت نفت این کشور به منظور قطع مبادلات مالی بین‌المللی ایران اعمال کردند.
ایران دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک است که سال گذشته روزانه 4.25 میلیون بشکه نفت استخراج کرد.
در بازار آن‌لاین نیویورک هر بشکه نفت 96.55 دلار به ازای مبادله شده است و قیمت نفت دریای برنت نیز 108 دلار به ازای هر بشکه مبادله شده است.
/3131

کد خبر 186394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =