واحد مرکزی خبر نوشت:

رسوایی نخست وزیر قطر که دهها میلیون ریال قطری  برای سرنگونی خانواده حاکم بر کویت هزینه کرده است بر ملا شد.
 به گزارش پایگاه اینترنتی خبری نهرین نت عراق، حمد بن جاسم که وزیر امور خارجه قطر نیز است برای جلب نظر برخی شخصیتهای کویتی به منظور براندازی خانواده آل صباح در کویت و اقدام علیه ناصر محمد نخست وزیر مستعفی کویت و اجرای برخی برنامه های سیاسی به نفع دوحه دویست میلیون ریال قطری به یک شخصیت کویتی پرداخت کرده است .
سعدون حماد از نمایندگان مجلس کویت از تشکیل کمیته تحقیق در جلسه آینده مجلس خبر داد تا درباره سپرده های داخلی و خارجی تحقیق شود .
وی افزود در پی انتشار خبری از دریافت دویست میلیون ریال قطری توسط یک شخصیت کویتی برای تشکیل کمیته تحقیق از نمایندگان امضا جمع آوری خواهد کرد.
سعدون گفت :"ما از انتشار خبر اقدام نخست وزیر قطر به واریز دویست میلیون ریال به حساب یکی از شهروندان کویتی به تاریخ یکم سپتامبر سال دو هزار و یازده غافلگیر شده ایم زیرا همزمان با تاریخ استیضاح نخست وزیر است آیا این پول برای خرید دوستی های سیاسی در کویت است ؟"
سعدون گفت:" هر کسی که دریافت دویست میلیون ریال را تکذیب می کند او را به چالش می طلبم اگر تکذیب کند اسم کامل وی را با اسناد اعلام خواهم کرد ".
وی از رهبری سیاسی کویت خواست در قبال مداخلات قطر در کویت ساکت نشینند و باید از طرق مختلف از جمله دیپلماتیک درباره این اطلاعات اطمینان حاصل شود .
وی با اشاره به مداخله قطر در امور کویت گفت :"ما با مداخله هر کشوری در امور داخلی خود مخالفیم".
حمد بن جاسم نیز در تلاش برای کاهش خشم گسترده مردم از مداخله قطر در کویت علیه کسی که سند حاوی امضای وی و تحویل دویست میلیون ریال قطری را منتشر کرده شکایت کرده است.
وی گفته است این دویست میلیون ریال به یک " مسلمان " داده شده است.
مشاری العصیمی وکیل حمد بن جاسم در کوید به روزنامه الوطن کویت گفت قصد دارد روزنامه‌ای را که این موضوع را منتشر کرده است مجبور کند خبرش را تکذیب کند و گام بعدی نیز شکایت و دریافت غرامت از این روزنامه خواهد بود .
گفتنی است قطر در کویت سابقه مداخله دارد و تلاش کرده است برخی شخصیتها و نمایندگان از جریان وهابی تکفیری را بخرد و برنامه های خود را علیه خانواده حاکم بر این کشور اجرا کند به خصوص آنکه مبلغ دویست میلیون ریال قطر به  حساب یک شهروند کویتی واریز و به نام نخست وزیر و وزیر خارجه قطر به وی تحویل داده شده است.
جریان وهابیت در کویت همچنان به صورت غیر مستقیم و در خدمت به برنامه های عربستان و قطر یک طرح سیاسی و رسانه ای را علیه خانواده آل صباح اجرا می کند.
حمله رسانه ای به ناصر المحمد نخست وزیر سابق کویت با هدف مقدمه چینی برای گرفتن سمت نخست وزیری از خانواده آل صباح و اختصاص آن به اکثریت پارلمانی بود به خصوص آنکه جریان وهابی و هم پیمانانش در مجلس اکثریت را تشکیل می دهند بنابراین سمت نخست وزیری به جریان تندروی وهابی می رسد.26149

کد خبر 188021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۵
  7 0
  این قطرفسقلی هم شیطون شده ها
  • بدون نام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
   1 0
   با پول ما که در جیب قطره معلومه شیطون میشه
 • بدون نام IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
  2 0
  این دست عربستان است که از آستین قطر بیرون آمده است . چندی پیش نیز افشاء شد که قطر پول ساخت یک شهر ک پنجاه هزار واحدی را در اسرائیل پرداخت کرده است .ریشه تمامی این مسائل در پیشینه و ماهیت پنهان عربستان سعودی خلاصه شده است. بخشی از پیشینه آل سعود به نقل سایت تابناک در تاریخ ۰۸ خرداد ۱۳۸۷ : ناصر السعيد نويسنده سرشناس عربستاني در کتاب «تاريخ آل‌سعود» که در دهه‌هاي هفتاد ميلادي قرن گذشته به رشته تحرير درآمد. به ارتباط نزديک، اما محرمانه ميان خاندان «آل سعود» با «بن گوريون» بنيانگذار رژيم اسرائيل پيش و پس از راه‌اندازي اين رژيم اشاره کرده و بيان مي‌کند: بن گوريون براي تأسيس رژيم مورد نظر خود، مورد حمايت مستقيم «آل سعود» قرار گرفت. ناصر سعید به رغم اقامت خارج از عربستان سعودي، پس از چاپ