تعداد کشته شدگان در انفجارهای روز جمعه دمشق همچنان رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و با استناد به آمار اعلام شده از سوی تلویزیون سوریه تا کنون بیش از 30 نفر در این انفجارها کشته و نزدیک به 60 نفر زخمی شده اند. 

براساس این گزارش وقوع 2 انفجار در دو خودروی بمبگذاری شده در  مقرهای امنیتی سوریه در دمشق پایتخت این کشور را به لرزه در آورد.

درهمین حال به گزارش فارس انفجار نخست  ساختمان وزارت اطلاعات و امنیت عمومی سوریه در نزدیکی میدان "کفرسوسه" را هدف قرار داد و انفجار دوم نیز یک ساختمان امنیتی دیگر در نزدیکی هتل "الکارلتون" در دمشق را هدف قرار داده بود.
تلویزیون سوریه نیز گزارش داد که دو عملیات تروریستی یکی در ساختمان وزارت اطلاعات و امنیت عمومی و دیگری در یکی از بخش‌های فرعی امنیتی رخ داد و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که سازمان تروریستی القاعده در این حملات دست داشته است.
این در حالی است که خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بدون اشاره به آمار دقیق کشته‌های حمله تروریستی اعلام کرد که در این دو حمله تعدادی مردم و غیرنظامی کشته شدند که بیشتر آنها را غیرنظامیان تشکیل می دهد.

این حملات در شرایطی صورت می‌گیرد که هیئتی از اتحادیه عرب دیروز با هدف فراهم کردن مقدمات لازم برای سفر هیئت ناظران این اتحادیه به سوریه وارد دمشق پایتخت این کشور شد.

4949

کد خبر 190705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =