افزایش پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی از افزایش پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه مشهد در فروردین‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، محمود امانی‌بنی با اشاره به میزان تغییرات پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس در فروردین‌ماه امسال اظهار داشت: در فروردین ماه ۴ هزار و ۸۴۷ پرواز در این فرودگاه نشست و برخاست داشته که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین ۶۴۸ هزار و ۲۱۱ مسافر در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد جابه‌جا شدند که این تعداد نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی در ادامه با بیان اینکه در فروردین‌ماه ۳۹۶۷ پرواز داخلی نشست و برخاست کردند که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته افزایش ۴ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: همچنین در فروردین‌ماه ۵۳۵ هزار و ۸۹۹ مسافر داخلی جابه‌جا شدند که نسبت به دوره زمانی مابه در سال گذشته حدود ۳ درصد افزایش داشته است.

امانی‌بنی درباره میزان تغییرات پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی مشهد گفت: در فروردین‌ماه امسال ۸۸۰ پرواز خارجی در فرودگاه مشهد نشست و برخاست داشته که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته افزایش ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد. از سوئی دیگر ۱۱۲ هزار و ۳۱۲ مسافر پرواز خارجی در فرودگاه مشهد تردد داشتند که این تعداد حاکی از رشد ۶۲ درصدی آن نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته است.

بنا به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه بیشترین پرواز داخلی در فروردین‌ماه مربوط به مسیر مشهد - تهران با ۹۰۰ پرواز و ۱۲۷ هزار و ۲۴۶ نفر مسافر و بیشترین سهم پرواز خارجی مربوط به مسیر مشهد-نجف با ۱۴۰ پرواز و ۱۸ هزار و ۸۴۹ نفر مسافر بوده است، یادآور شد: پیک پرواز و مسافر تا پایان فروردین‌ماه مربوط به جمعه ۲۴ فروردین‌ماه با ۱۹۹سورتی پرواز و ۲۷ هزار و ۷۳۹ نفر مسافر بوده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1912571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =