همایش ملی تاریخ، فرهنگ و هنر قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین از برگزاری همایش ملی «تاریخ، فرهنگ و هنر قزوین» به‌مناسبت گرامیداشت نهم شهریور «روز قزوین» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با اشاره به اهداف برگزاری همایش ملی تاریخ، فرهنگ و هنر در قزوین گفت: هدف از برگزاری این همایش در گامِ نخست، فراهم آوردن فرصت علمی برای پژوهشگران به‌منظور ارائه مطالعات و تحقیقات و نیز شناسایی و معرفی جدیدترین یافته‌های پژوهشی در زمینه تاریخ، تمدن، فرهنگ و هنر استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با برشمردن محورهای همایش مذکور افزود: تاریخ و جغرافیای قبل و بعد از اسلام و دوران معاصر، باستان‌شناسی، معماری و شهرسازی از گذشته تا امروز، موزه‌ها، آثار و اشیای تاریخی، هنر، تاریخ و ادبیات و بررسی آثار ادبی، گویش، زبان شناسی و ادبیات عامه، فرهنگ و مردم‌شناسی، آداب ‌و رسوم، آیین‌ها و مراسم محلی، گردشگری و استعدادهای آن، صنایع و هنرهای دستی، آثار و زندگی مفاخر و مجموعه دولتخانه صفوی به‌صورت ویژه از جمله محورهای این همایش به شمار می‌روند.

خزائلی با بیان اینکه این همایش در تاریخ ۷ شهریور برگزار می‌شود ادامه داد: آخرین تاریخ ارسال آثار به دبیرخانه همایش ۱۰مرداد تعیین شده و علاقمندان به حضور در این همایش می‌توانند آثار خود را با محوریت موضوعات ذکر شده به آدرس ishistory.qazvin@gmail.com ارسال نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره ۰۹۱۹۸۲۰۰۳۳۴ با دبیرخانه همایش در تماس باشند .

او خاطرنشان کرد: همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق لینک https://www.qazvin.mcth.ir/?p=15777 )سایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) شیوه‌نامه ارسال آثار را مطالعه کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه برگزاری این همایش با تلاش و همکاری پایگاه تاریخی شهر قزوین و انجمن ایرانی تاریخ شعبه قزوین صورت گرفته یادآور شد: این همایش به‌دنبال سلسله نشست‌های علمی – فرهنگی قزوین‌نامه برگزار می‌شود و امیدواریم برگزاری آن اقدامی موثری برای معرفی شایسته و حفظ داشته های ارزشمند تاریخی و فرهنگی قزوین باشد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1918894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =