۰ نفر
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴
۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

احترام به دیگران از جمله شاخص های اخلاقی است که در اخلاق اسلامی و احادیث و روایات بسیار تاکید شده است.

در روایات بسیار داریم که به دیگران احترام بگذارید تا با شما نیز همان گونه رفتار کنند و از ایده‌های خود صحبت کنید و در اعتقادات خود ایستادگی داشته باشید تا بتوانید احترام دیگران را به خودتان جلب کنید.
به گزارش «مبلغ»، اینکه برای همه مورد احترام باشید و جلب احترام دیگران را به راحتی با رفتارتان انجام دهید در این بخش ۵۰ راه ساده ولی در عین حال موثر و فوق العاده پیشنهاد شده است.

۱. احترام بگذارید

احترام به ۲ روش عمل می‌کند اگر می خواهید احترام ببینید، باید احترام بگذارید. مردم طوری رفتار می‌کنند که با آن ها رفتار می‌شود پس با همه با احترام رفتار کنید.

۲. به خودتان احترام بگذارید

اگر به خودتان احترام نگذارید، امیدوار نباشید از دیگران احترام ببینید. پس خودتان را به خاطر آنچه هستید دوست داشته باشید. عشق و احترام دیگران را خواهید دید.

۳. ثابت قدم باشید

هرچه می خواهی بگو. افراد عموما به کسانی که در رویکرد خود ثابت قدم هستند اعتماد و اعتقاد دارند. در هر کاری که می گویید ثابت قدم باشید و انجام دهید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۴. تواضع را تمرین کنید

بدانید شما بهترین نیستید و همیشه حق ندارید. هر کس به شما چیزی یاد می‌دهد. فروتنی داشته باشید و بدانید هر فرد چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد. نقص‌های خود را بپذیرید، اما به طور مداوم روی کاستی‌های خود تمرکز کنید. فروتن باشید اما اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

۵. صادق باشید

افراد به کسانی احترام می‌گذارند که صادق و قابل اعتماد هستند.

۶. مثبت گرا باشید

افراد همیشه جذب مثبت گرایی می‌شوند. آنها به مردم خوش بین و دوست دارند اطراف افراد مثبت باشند.

۷. مودب باشید

رفتار خوب همیشه مورد احترام است. پس دقت کنید آنها را تمرین کنید.

۸. کمک کنید

همیشه به افرادی که در حال مبارزه هستند کمک کنید. چه آنها کمک را قبول کنند یا نکنند اما همیشه به خاطر خواهند داشت که به آنها کمک کردید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۹. صادق باشید

از وسوسه انجام کاری که احساس خوبی نداشته و یا خوب به نظر نمی‌رسد خود داری کنید. صداقت همیشه مورد احترام است.

۱۰. زندگی خود را اولویت بندی کنید

مهمترین چیزها را در زندگی خود شناسایی کنید و آنها را اولویت قرار دهید. افرادی که اولویت‌شان را می‌دانند توسط دیگران مورد احترام قرار می‌گیرند.

۱۱. همیشه یک کد اخلاقی داشته باشید

چرا ایستاده‌اید؟ شما واقعا به چه چیزی اعتقاد دارید زمانی که اصول و ارزش‌های خود را دارید، می‌دانید چه نوع شخصی می‌خواهید باشید و از هیچ داوری نترسید.

۱۲. برای چیزی که به آن ایمان دارید ایستادگی کنید

کسی نباشید که به سادگی با هر چیزی که دیگران می‌گویند، بدون فکر موافق باشید مردم به کسانی احترام می‌گذارند که به آنچه می‌گویند، اعتقاد دارند.

۱۳. از ایده‌های خود صحبت کنید

مردم به شما احترام می‌گذارند وقتی افکار خود را بیان می‌کنید و از بیان آن نمی‌ترسید. افراد با عقاید و ایده‌های قوی توسط دیگران مورد احترام هستند. بنابراین، نظرات خود را بیان کنید و در صورت نیاز ایده‌ها را به اشتراک بگذارید.

۱۴. برای خود صحبت کنید

همیشه راحت نیست تا برای خود صحبت کنید بنابراین افرادی که بتوانند صحبت کنند، با احترام زیاد به دیگران نگاه می‌کنند. دیپلماتیک بودن خوب است، اما وقتی کسی با شما بدرفتاری می‌کند و یا از شما سو استفاده می‌کند، ساکت نشوید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۱۵. بایستید

وقتی بی‌عدالتی در اطراف خود دیدید مقابل او بایستید. اگر می‌خواهید احترام بیشتری ببینید، افرادی که توانا نیستند را کمک کنید. از مواجه با آن اجتناب نکنید، اما این کار را با روش محترمانه انجام دهید.

۱۶. پیمان خود را نگه دارید

تعهدات خود را جدی بگیرید. به وعده‌ها و تعهدات خود احترام بگذارید. هرگز آنها را از روی بی‌علاقگی قبول نکنید. هم چنین سعی کنید وعده‌های زیادی ندهید زیرا دشوار است همه وعده‌های خود را نگه دارید.

۱۷. قابل اعتماد باشید

به روشی رفتار کنید که مردم بتوانند به شما اعتماد کنند و اطمینان حاصل کنند و هرگز اعتماد خود را از دست ندهند. افرادی که قابل اعتمادند همیشه مورد احترام هستند.

۱۸. به زمان به دیگران احترام بگذارید

به زمان دیگران احترام بگذارید. کسی رو معطل نکنید. به قرار ملاقات دیر نرسید وقت مردم را با صحبت در مورد چیزهای بی‌اهمیت به هدر ندهید.

۱۹. احساسات خود را کنترل کنید

صرف نظر از شرایطی که در آن هستید، باید مطمئن شوید که خونسردی خود را از دست ندهید و به احساسات خود اجازه دهید که کنترل خود را به دست بگیرند. اگر این کار را بکنید، برای دیگران دشوار است که با نور مثبت به شما نگاه کنند.

اگر در محیط استرس زا کار می‌کنید، استرس می‌تواند به عنوان محرکی برای از دست دادن خونسردی شما عمل کند. سعی کنید واکنش فوری خود را محدود کنید. همیشه سعی کنید و با مردم در حالت آرام و کنترل شده صحبت کنید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۲۰. استفاده از کلمه من را تحت نظر داشته باشید

افراد معمولا تمایل به استفاده از " من " دارند وقتی احساس می‌کنند افرادی که صحبت می‌کنند قدرتمندتر از آنهاست. زمانی که بیشتر از " من " از " من " استفاده می‌کنید، نشان می‌دهید که شما قدرتمندتر از فردی هستید که با آن ها صحبت می‌کنید. این باعث می‌شود که شما احترام کمتری به دست آورید.

۲۱. فعال باشید

صبر نکنید تا دیگران به شما راه حل نشان دهند و یا در هنگام مشکل شما را نجات دهند از مهارت و دانش خود برای انجام کارها و حل مسائل استفاده کنید. این عادت را ایجاد کنید که کارها را به تنهایی حل کنید. از مبارزه نترسید.

۲۱. راحتی را کنار بگذارید

مردم به کسانی احترام می‌گذارند که ریسک می‌کنند و با چالش‌هایی رو به رو هستند.

۲۲. در کار خوب باشید

اگر در کار واقعا خوب هستید، شهرت بر شما مقدم خواهد بود. مردم برای کارشان به شما احترام خواهند گذاشت.

۲۳. مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارید

دانش و مهارت‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و به آنها در رسیدن به موفقیت کمک کنید. مردم همیشه به شما برای کمک به آن ها احترام می‌گذارند.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۲۴. حرفه‌ای باشید

باید در محل کار حرفه‌ای باشید. از رفتارهای بیجا در مهمانی‌ها کاری اجتناب کنید. این ممکن است بر شهرت شما تاثیر بگذارد. به خودتان یادآوری کنید که حتی اگر در محوطه‌ای خارج از محوطه کالج برگزار شود، مربوط به کار است.

۲۵. لباس مناسب بپوشید

دقت کنید که لباس تمیز بپوشید و مرتب به نظر برسید. ناخن‌های خود را تمیز کنید؛ موهای خود را شانه و مطمئن شوید که نظافت دهان انجام داده‌اید.افراد اگر ببینند که به ظاهرتان اهمیت نمی‌دهید، به شما احترام نمی‌گذارند.

۲۶. استانداردهای بالایی را تنظیم کنید

همیشه مطمئن شوید که اهداف خود را برآورده می‌کنید. استانداردهای بالایی را برای خودتان تنظیم و هر روز با آن ها آشنا شوید.

۲۷. مسئولیت‌پذیر باشید

مسئولیت حرفه‌ای و شخصی را به عهده بگیرید. افراد مسئول مورد احترام دیگران هستند.

۲۸. در معرض انتقاد قرار بگیرید

افراد معمولا به کسانی احترام می‌گذارند که بازخورد منفی را کنترل می‌کنند و آن ها را به چیزی مثبت تبدیل می‌کنند.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۲۹. حرف‌های منفی خود را باور نکنید

وقتی با خودتان حرف می‌زنید، این حرف را باور نکنید. نقاط قوت خود را فراموش نکنید و همیشه از اشتباهات خود یاد بگیرید. اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید که در آغوش گرفتن شکست‌ها و کاستی‌های و کار کردن روی آنها، شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد.

۳۰. اشتباهات خود را اعتراف کنید

وقتی اشتباهی مرتکب می‌شوید، خود را تسلیم کنید. قبول کنید وقتی که اشتباه می‌کنید. این نشان می‌دهد که شما مطمئن و متواضع هستید. و مردم عموما به این مساله احترام می‌گذارند.

۳۱. روشنفکر باشید

زمانی که ذهنتان باز است، پذیرای ایده‌های دیگران هستید. این باعث می‌شود مردم به شما احترام بگذارند. آنها می‌خواهند با هم کار کنند، همچنین زمانی که اعتراف می‌کنید که چیزهای زیادی برای یادگیری دارید و به یادگیری از افراد اطراف خود ادامه می‌دهید، به شما کمک می‌کند دانش خود را رشد دهید.

۳۲. سپاسگذاری

برای تمام چیزهایی که در زندگی دارید ممنون باشید. این کار کمک می‌کند فردی متواضع شوید.که معمولا مورد احترام است.

۳۳. به دنبال بازخورد باشید

زمانی که برای کار خود به دنبال بازخورد هستید، به افراد نشان می دهید که فکر نمی کنید کامل هستید و به دنبال پیشرفت و رشد هستید.

بازخورد بدهید. ارایه بازخورد سازنده گاه گاهی به مردم نشان می‌دهد که شما متعهد به کمک به همه اطرافیان هستید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۳۴. یاد بگیرید نه بگویید

هنگام نه گفتن به مردم احساس گناه نکنید . بدانید نیازی نیست با هر چیزی که مردم از شما می‌خواهند موافقت کنید. برخی اوقات نه گفتن احترام می‌آورد تا موافقت با همه چیز. وقتی نه می‌گویید نشان می‌دهید که نمی خواهید اعتراف کنید که برای همه چیز وقت ندارید. مطمئن شوید که آن را به آرامی اما محکم بگویید.

۳۵. در زمان نیاز کله شق باشید

مردم با وجود انتقادها به کسانی احترام می‌گذارند که از سازش یا تغییر امتناع می‌ورزند.

۳۶. محکم بایستید

زمانی که در صحبت دقیق و محکم هستید، هیچ جایی برای سو تفاهم وجود ندارد. افرادی که در رویکرد خود محکم هستند مورد احترام دیگران قرار می‌گیرند.

۳۷. مراقب افراد اطرافتان باشید

تمرکز روی خودتان را رها کنید و شروع به مراقبت از افراد اطراف خود کنید. وقتی به آنها نیاز دارید ، نگرانی خود را نشان و به افراد اهمیت دهید.

۳۸. جزئیات کوچک و زیبایی را در مورد افراد به یاد آورید

به جزئیات کوچک در مورد افراد مثل نام بچه‌شان، نام حیوان خانگی آنها و یا جزئیات مربوط به آخرین تعطیلات آن ها توجه کنید. از آن ها در مورد این چیزها سوال کنید. این باعث می شود آن ها احساس ویژه ای داشته باشند، و همچنین نشان خواهد داد که زمان را برای به یاد آوردن و مراقبت کلی از آن ها در نظر گرفته‌اید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۳۹. فکور باشید

دیدگاه دیگران را قبول کنید و بدانید هر عقیده‌ای باارزش است.

۴۰. افراد را تایید کنید

افراد را با لبخند گرم تصدیق کنید و به آنها احوال پرسی کنید. زمانی را صرف کنید که از آن ها بپرسید چگونه این کار را انجام می‌دهند. زمانی که از آنها در مورد زندگی‌شان سوال می‌کنید، باعث می‌شود که آن ها احساس خاصی بکنند. آنها همیشه به شما احترام می‌گذارند چون احساس خوبی پیدا کرده‌اند.

۴۱. مردم را به خاطر کارشان تحسین کنید

زمانی که مردم را به خاطر کارشان تحسین می‌کنید، آن ها را تشویق کنید که سخت‌تر کار کنند. حتی اگر می‌خواهید از آن ها انتقاد کنید، آن را با تعریف و تمجید از کاری که خوب انجام داده‌اند، ترکیب کنید. از سرزنش مردم به خاطر اشتباهات‌شان در ملا عام اجتناب کنید و راه حل‌ها و قدم‌های لازم برای پیش‌گیری از اشتباهات در آینده را ارائه دهید.

۴۲. با دیگران صبور باشید

بدانید افراد سطوح مختلفی از یادگیری دارند و در نتیجه با وظایف و مشاغل جدید سازگار می‌شوند. از این رو، هنگامی که هر قدم از تکالیف جدید خود را بر عهده دارند، صبور باشید و از آن ها قدردانی کنید. زمانی که با مردم شکیبایی داشته باشید، به آن ها نشان می‌دهید که به آنها اعتماد دارید و مردم برای این کار به شما احترام خواهند گذاشت.

۴۳. به دیگران گوش دهید

از حرف زدن در تمام مدت خودداری کنید. با دقت به مردم گوش دهید. افراد می توانند به مردم علاقه داشته باشند و با دقت به آنچه که باید بگویند گوش دهند. این کار به شما کمک می کند آن ها را بهتر درک کنید. همچنین، یک لحظه گوش دادن قبل از صحبت کردن همیشه باعث می شود دیگران به شما احترام بگذارند.

۴۴. افزودن ارزش

بر افزودن ارزش به دیگران تمرکز کنید. اساسا، این در مورد افزودن چیزی ارزشمند به جامعه یا دنیا با ارائه راه حل یک مشکل و یا کمک به دیگران است. وقتی به زندگی دیگران ارزش می‌گذارید، آن ها به شما احترام خواهند گذاشت.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۴۵. عذرخواهی را کنار بگذارید

افرادی که مرتب معذرت‌خواهی می‌کنند بدون اینکه زیاد فکر کنند، معمولا مورد احترام نیستند. در زمان نیاز معذرت‌خواهی کنید. از عذرخواهی کردن برای چیزهای بی‌اهمیت خودداری کنید.

۴۶. از شایعه پراکنی اجتناب کنید

به افراد احترام بگذارید حتی اگر آن ها را دوست نداشته باشید. اگر مساله‌ای را با کسی دارید، با آن صحبت کنید. پشت سرشان حرف نزنید، خودتان را جای آن قرار دهید.

۴۷. از قضاوت درباره دیگران خودداری کنید

افراد قضاوت کننده هستند، اما تلاش کنید درباره دیگران قضاوت نکنید.

۴۸. از خیلی خوب بودن اجتناب کنید

تفاوت بین خوب بودن را تشخیص دهید. سعی نکنید تمام مدت با مردم مهربان باشید تا احترام بیشتری ببینید. بدانید نمی‌توانید همه را شاد کنید. بعضی اوقات وقتی نسبت به افراد خیلی خوب هستید، ممکن است فکر کنند رفتارتان ساختگی هستید.

۵۰ راه عملی ساده برای احترام به دیگران

۴۹. سعی نکنید همه را راضی کنید

گاهی سعی کنید همه را راضی کنید، به هیچ وجه حقیقت ندارد.

۵۰. الهام بخشیدن به دیگران

با افراد در مورد علایق و اهداف خود بدون این که دست نگه دارید، صحبت کنید. برای افرادی که در اطراف هستند الهام بخش باشید. دیگران را تشویق کنید تا رویاهای خود را دنبال کنند و به جاه‌طلبی‌های دست یابند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1919221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =