۰ نفر
۱۰ دی ۱۳۹۰ - ۲۳:۵۴

مهر نوشت:

نخست وزیر عراق با خط قرمز دانستن ثبات و حاکمیت ملی این کشور حمله به نیروهای امنیتی، مردم و ساختارهای این کشور را خیانت بزرگ توصیف کرد.

به گزارش پایگاه النهرین،"نوری المالکی" گفت : خروج نیروهای آمریکایی از عراق سبب شده است که کشور به حالت طبیعی خود بازگردد و هر گونه اقدام خرابکارانه ضد مردم، نیروهای امنیتی و تاسیسات زیربنایی خیانت بزرگ به شمار می رود.

مالکی اظهار داشت : با همه عاملان اقدامات تروریستی، تحریک کنندگان و حامیان مالی تروریستها در داخل و خارج با قدرت برخورد خواهد شد و از امروز هیچ توجیهی برای اقدامات تروریستی و حمایت از آنها وجود ندارد.

وی گفت : ما خواهان روابط با همه کشورهای دنیا و طرفدار سیاست حسن همجواری هستیم و در جبهه بندی های خارجی مشارکت نخواهیم کرد.

مالکی بیان کرد: عراق، مردم، امنیت، ثبات، منافع عالی و حاکمیت آن به مثابه خط قرمزی است که هیچ فردی نمی تواند از آن عبور کند.

نخست وزیر عراق اظهار داشت : عراق زمانی از دیکتاتوری حزب واحد، فرقه گرایی و حضور طایفه و رهبر واحد رنج می برد، اما هم اکنون همه اقشار در قدرت مشارکت دارند.

وی بیان کرد: قانون اساسی در همه مسائل حرف آخر را می زند و اختلاف نظر و تناقض در موضع گیری ها در نظام دموکراتیک طبیعی است، البته به شرطی که به ترور و عملیات مسلحانه کشیده نشود.

نخست وزیر عراق اظهار داشت : روز 31 دسامبر که پایان خروج نظامیان آمریکایی از عراق است روز ملی محسوب می شود.

وی گفت : عراق با وجود همه توطئه ها و طرحهایی که هنوز ادامه دارد توانست عافیت سیاسی، امنیتی و اقتصادی خود را به دست آورد.

مالکی اظهار داشت : عراق مراحل دشوار متعددی شامل نابودی نظام دیکتاتوری سابق، جنگ داخلی و خروج نظامیان خارجی از عراق را پشت سر گذاشت.26149

کد خبر 191985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =