ثبت هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویدادهای ملی گردشگری

با هدف حفاظت و پاسداشت هنر خوشنویسی و معرفی این ظرفیت به گردشگران «هفته خوشنویسی قزوین» در تقویم رویدادهای ملی گردشگری به‌ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین با بیان اینکه با ثبت این رویداد تا کنون هفت رویداد در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به‌ثبت رسیده‌است، گفت: شهر قزوین از دیرباز مهد پرورش بزرگان خوشنویسی کشور بوده و شاگردان زیادی نیز نزد اساتید نامی در این شهر آموزش دیده و پرچم هنر را در این خطه برافراشته‌اند و به همین دلیل قزوین از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فرهنگی کشور به‌عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نام‌ گرفته‌است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین افزود: همچنین استان قزوین میزبان دوسالانه خوشنویسی کشور به‌دبیری اداره‌کل فرهنگ و ارشاداسلامی است و موزه خوشنویسی قزوین نیز با نمایش آثار هنرمندان برجسته خوشنویسی قزوین و ایران در کاخ‌موزه چهلستون قزوین دایر و میزبان گردشگران بی‌شماری در همه ایام سال است.

خزائلی اظهار کرد: به‌‍منظور حفاظت و صیانت از این میراث ناملموس ارزشمند استان هفته خوشنویسی قزوین که هرساله با اجرای اقداماتی نظیر ‏برگزاری نمایشگاه‌های متعدد خوشنویسی، تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه و… در مهرماه برگزار می‌شود در فهرست رویدادهای ملی گردشگری به‌ثبت رسیده که می‌تواند نقش موثری در معرفی شایسته این ظرفیت و جذب بیشتر گردشگران داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین یادآور شد: پیش از این نیز رویدادهایی چون جشن فندق، جشن سماق، شور زرآباد، سوگواری زنانه حسینیه آقاسیدجمال، مراسم سوم امام و آیین سمنوپزان در این تقویم ثبت شده است.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1922232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =