محمد ایرانی درمطلب تازه ای در وبلاگ خبرآنلاین نوشت: " در صورت بی نتیجه بودن اقدامات اتحادیه عرب، بحران سوریه وارد بن بست سیاسی خواهد شد."

این کارشناس مسائل بین الملل نوشته است: " مواضع میانه و توصیه های دو پهلو در بیانیه اتحادیه عرب حکایت از آن دارد که این اتحادیه هم چنان تمایل به حضور نمایندگان خود در مناطق آشوب زده سوریه دارد. حفظ این ارتباط در محافل سیاسی منطقه دو تحلیل را به دنبال داشته است. دو هفته بیشتر از حضور ناظران اتحادیه عرب در سوریه نگذشته بود که موج انتقاد به عملکرد این تیم فضای منطقه ای و بین المللی مخالف نظام بشار اسد را فراگرفت. پارلمان عربی یا همان اتحادیه بین المجالس عربی به دلیل استمرار خشونت و خونریزی در سوریه خواستار بازگشت ناظران اتحادیه عرب از این کشور شد و حضور آن ها را در سوریه بی فایده دانست."
وی ادامه داده است: " نتیجه دو هفته تلاش ناظران اتحادیه عرب در سوریه یک شنبه گذشته در قاهره در قالب بیانیه اتحادیه عرب صادر گردید. مواضع میانه و توصیه های دو پهلو در این بیانیه حکایت از آن دارد که اتحادیه هم چنان تمایل به حضور نمایندگان خود در مناطق آشوب زده سوریه دارد. حفظ این ارتباط در محافل سیاسی منطقه دو تحلیل را به دنبال داشته است. برخی بر این عقیده اند که عملکرد ناظران رگه هایی از واقعیت موجود در صحنه برخورد های داخلی سوریه را گزارش داده و هر دو طرف تاکنون در متهم نمودن دیگری جانب افراط را برگزیده اند. در پس واقعیت این نگاه نوعی حمایت از استقرار و ثبات در سوریه و جانبداری نسبی از مواضع رسمی در دمشق دیده می شود."
برای مطالعه متن کامل این یادداشت لطفااینجا را کلیک کنید.

کد خبر 194945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =