۸ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۳

4 سال است که سرویس توزیع محتوای Akamai ، گزارشات خود را درباره اینترنت که شامل لیستی از کشورهای دارا و فاقد اینترنت است، منتشر می‌کند.

ماندانا سجادی: امروز دسترسی به اینترنت در اکثر نقاط جهان – حتی کشورهای در حال توسعه- میسر است. درست مثل داستان‌های علمی تخیلی یک دهه پیش. اما این امکان و سرعت اتصال به اینترنت در همه جا یکسان وجود ندارد. بیایید امیدوار باشیم که در جریان دانلودهای روزانه و به روز رسانی نرم افزارهای‌مان خارج از این حلقه قرار نگیریم.
 
بر اساس گزارش Akamai، کره جنوبی با متوسط پهنای باند Mbps 17.5 برای هر کاربر و پیک پهنای باند Mbps 47.9 در بالاترین رده قرار دارد. با این سرعت می‌توان یک فیلم معمولی را با بالاترین کیفیت (HD) تنها در 30 دقیقه دانلود کرد! فکر می کنید دانلود یک آهنگ معمولی چقدر طول می‌کشد؟ کمتر از 3.5 ثانیه!
 
 
آخرین رده این لیست از آن کدام کشور است؟
کشور هایی مانند کوبا، جزایر سلیمان، کومور، تیمور شرقی، اریتره، چاد، نیجر، مالی، گینه، سیرالئون، بروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو(زئیر سابق) که میانگین سرعت همه این کشور ها زیر Kbps 300 است. فیلم دانلود کردن در این مناطق بیشتر از 30 ساعت طول می کشد.
 
آمریکا در کجا این لیست قرار گرفته است؟
 Akamai به ایالات متحده آمریکا با میانگین سرعت Mbps 5.8 رتبه سیزدهم را داده است. دانلود فیلمی با کیفیت HD در این کشور یک ساعت و نیم زمان می‌برد البته به طور متوسط و در شرایط برابر. آمریکایی‌ها با این پهنای باندی که دارند فقط می‌توانند یک فیلم را در زمان واقعی‌اش دانلود کنند و هنگام دانلود هم نباید کار دیگری انجام دهند.
 
این اطلاعات چگونه به دست آمده‌اند؟
Akamai برای بدست آوردن این اطلاعات موقعیت جالبی را تجربه کرده است. در حالت نرمال بدست آوردن اطلاعاتی این چنینی نیاز به برقراری ارتباط با هزاران ISP و ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، داشتن ارزیابی‌های منظم از داده‌های مشتری‌ها- اطلاعاتی که کمپانی معمولا از ترس آشکار شدن آنها برای رقبایشان دوست ندارند ارائه دهند- و همچنین اندازه‌گیری سرعت عملکرد اینترنتی که کاربران تجربه کرده اند، دارد.
اماAkamai به این خاطر که یکی از بزرگترین شرکت‌های تحویل محتوا در جهان است به راحتی توانست این اطلاعات را بدست آورد. Akamai کارش را با خدمات معکوس (آینه ای) شروع کرد. با این ایده که اگر شرکتی بخواهد اطلاعاتش برای آمریکا یا در سرتاسر جهان روی اینترنت بگذارد، چرا به جای سپردن اطلاعات به یک سرور سریع ذخیره اطلاعات در کمپانی HQ آنها را در Akamai ذخیره نکند؟ این کمپانی اطلاعات را به صورت کاملا شفاف در سرتاسر جهان منعکس می کرد. به این معنی که نه تنها تقاضاهایی نظیر دریافت ویدئو، به روز رسانی نرم افزارها و دانلودهای رایگان در میان هزار سرور توزیع می شد بلکه اکثر کاربران برای دریافت این اطلاعات نمی‌خواستند به بخشی از اینترنت متصل شوند. احتمالا اطلاعات را از سروی که بیشتر به آنها نزدیک بود دریافت می‌کردند.
اپل از اولین سرمایه گذاران Akamai بود و فعالیت‌های تجاری آنها در طول دهه گذشته به حدی رونق گرفت که ترافیک وب سایت‌شان با دو تریلیون تعاملات اینترنتی در روز در حدود 15 تا 30 درصد از کل ترافیک وب را به خود اختصاص داد. نتیجه‌ای که از شرکت اپل به دست آمد چشم انداز خوبی از اینکه چطور ترافیک اینترنت در مقایس جهانی رشد می‌کند به Akamai داد.
 Akamai همچنین طیف گسترده از محتوای وب را پوشش می‌دهد. این کمپانی فقط جریان ویدئویی و به روز رسانی‌های نرم افزارها را مدیریت نمی کند بلکه مانند یک سرویس انعکاسی (آینه ای) برای سایت‌های مختلف و حتی سایت‌های مانند فیس بوک ، توئیتر و Netflix عمل می کند.
بنابراین Akamai طیف گسترده ای از ترافیک سایت‌ها را تحت کنترل دارد.
 
پرسرعت‌ترین کشورها
بر اساس داده‌های Akamai  ده منطقه‌ای که پرسرعت‌ترین پهنای باند را به خود اختصاص داده اند عبارتند از:
 
1 کره جنوبی
2 ژاپن
3 هنگ کنگ
4  هلند
5  لتونی
6  سوئیس
7 ایرلند
8 چمهوری چک
9  رومانی
10 بلژیک
 
البته بین کره جنوبی با سایر این کشورها تفاوت قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. متوسط پهنای باند کره جنوبی Mbps 17.9 است در حالیکه این رقم برای ژاپن تنها Mbps 9.1 است. و این یعنی متوسط پهنای باند کره دو برابر (92 درصد) بیشتر از ژاپن است. بنابراین کره جنوبی سردسته همه کشور هاست. در سه ماه آخر سال 2011 ژاپن و هنگ کنگ تقریبا میانگین سرعت برابری داشتند، هرچند در حالیکه که نمودارها برای ژاپن رشد سالیانه 10درصدی را نشان می‌دهند، سرعت پهنای باند هنگ کنگ 2.6 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
ما معمولا این طور فکر می کنیم که پهنای باند منبعی است که همیشه در دسترس مردم است و روز به روز ظرفیت بیشتری را به آنها ارائه می‌دهد و این حقیقت دارد که همه این ده کشور سال به سال سرعت اینترنت خود را بهبود می بخشند. اما کره جنوبی و ژاپن تنها کشورهایی بودند که بین سه ماه سوم تا سه ماهه اخر سال 2011 پهنای باند اینترنت‌شان ارتقا پیدا کرده بود. سایرین کاهش هم داشتند به خصوص جمهوری چک و هنگ کنگ که هر سه ماه به سه ماه پهنای باندشان 12 تا 14درصد کاهش  پیدا می‌کرد.
این کاهش می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که این گزارش قصد ندارد وارد جزئیات آن شود و به خاطر داشته باشید که Akamai مستقیما با خود ISP ها، ارائه دهندگان خدمات و کاربران نهایی گفت‌وگو نکرده است. بسیاری از کشورها به حدی کوچکند که امکان دارد پهنای باندشان به راحتی با سیگنال یک کمپانی بزرگ یا حتی حادثه‌ای طبیعی شکسته شود. به طور مشابه، تغیرات و دگرگونی‌های سیاسی هم می‌تواند روی پهنای باند تاثیر بگذارد. مثلا سرعت اینترنت کشور لیبی که قبل از انقلاب تنها Kbps 256  بود، 250درصد افزایش پیدا کرده است.
در مقیاس گسترده‌تر، پهنای باند اینترنت حتی به این خاطر که مردم روز به روز به جای تلفن ثابت بیشتر از موبایل و شبکه Wi Fi استفاده می‌کنند هم ممکن است کاهش پیدا کند.
اما فاکتور مهم دیگری که باید به آن توجه کرد: استفاده از میانگین برای ارائه آمار همیشه باعث انحراف می‌شود، مثلا اگر شما 9 نفر داشته باشید که با سرعت Mbps1 به اینترنت وصل می‌شوند و تنها یک نفر که از سرعت Mbps 20 استفاده می‌کند ؛ میانگین آن تقریبا می‌شود Mbps 3. پس صحبت از میانگین سرعت اینترنت این 10 نفر باعث نادیده گرفتن تجربه واقعی سرعت اکثریت می‌شود. بنابراین اینجا لیست دیگری هم آورده‌ایم که به ترتیب اینکه چه میزان از کاربران سرعت بالای Mbps  5 دارند مرثب شده است.
1
کره جنوبی
2  هلند
3 ژاپن
4 هنگ کنگ
5 بلژیک
6 سوئیس
7 لتونی
8 رومانی
9 جمهوری چک
10 دانمارک
 
 
کره جنوبی باز هم با داشتن کاربرانی که 85 درصدشان با سرعت بالا Mbps  5 به اینترنت متصل می شوند اول است. آمریکا در این مقایسه به رتبه ای بالاتر از 13 دست یافته است ، دوازدهم، اما هنوز برای رسیدن به جایگاه دهم با 44 درصد از کاربرانی که با سرعت بیشتر از Mbps 5 به اینترنت وصل می شوند کم است.
در رده دهم هند قرار دارد که Akami سرعت اتصال به اینترنت در این منطقه را 839 Kbps نشان می دهد اما هند سال را پیش را به گونه ای به پایان رساند که تنها 0.5 کاربرانش می توانستند با سرعتی بالاتر از Mbps 5 از اینترنت استفاده کنند. و 27 درصد کاربرانش سرعتی پایین تر از Kbps 256  داشتند.
 
پرسرعت‌ترین شهرها
Akami تلاش کرد تا اطلاعاتی هم درباره شهرها بدست آورد و نتایجی که حاصل شد بسیار تعجب بر انگیز بود.
در سطح جهانی ژاپن در راس همه شهرهای جهان قرار دارد اما با داشتن پهنای باندی که به جای داشتن اتصالات طولاتی مدت و پایدار، شبکه تنها قادر است تکه تکه اطلاعات را دریافت کند.
ژاپن درسه ماه آخر سال پیش 36 شهر از 50 کشور پر سرعت دنیا را به خود اختصاص داد. کره جنوبی در مقام ششم و آمریکا در مقام چهارم قرار دارد.
 
درباره موبایل چطور؟
از آنجایی که بیشتر مردم در زندگی روزمره خود برای استفاده از اینترنت به موبایل‌های‌شان اتکا می‌کنند، احساس می شود که مقداری از ترافیک بالای اینترنت به این علت است. Akami برای بدست آوردن اطلاعاتی در این زمینه از سونی اریکسون که یکی از بزرگترین سارندگان تجهیزات پهنای باند موبایل است کمک گرفت. بیشتر این اطلاعات درباره حملات صورت گرفته توسط کاربران تلفن همراه بود. آیا باور می کنید ایتالیا در این زمینه سردمدار باشد؟ 24 درصد از کل حمله های ترافیکی در ایتالیا از طریق موبایل ها صورت گرفته بود. چین با 9.2 درصد در مقام دوم قرار داشت.
 
کوتاه از پهنای باند
ویلیام گیبسون می نویسد: آینده همین جاست، فقط برابر تقسیم نشده است. گزارشAkami  نشان داد که دسترسی به اینترنت پر سرعت در سراسر جهان رشد سریعی داشته است و تقریبا اکثر کاربران هر روز به پهنای باند متوسط دسترسی پیدا می‌کنند. امروز دسترسی به اینترنت در اکثر نقاط  جهان – حتی در کشور های در حال توسعه-  میسر است. درست مثل داستان‌های علمی تخیلی یک دهه پیش. امروز در عصر جدید ارتباطات و رسانه‌ها، هیچ پرسشی درباره ظرفیت‌های پهنای باند بی‌پاسخ نمانده است.
اما این پهنای باند و سرعت اتصال به اینترنت در همه جا وجود ندارد. بیایید امیدوار باشیم که در جریان دانلودهای روزانه و به روز رسانی نرم افزارهای‌مان خارج از این حلقه قرار نگیریم.
 40121
کد خبر 210925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 129
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جواد IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  540 5
  از سرعت اینترنت خودمون بنویسد بهتره
  • بدون نام IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   91 2
   اي ول به مترجم خبر كه ايرانو سانسورش كرده
  • رضايي IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   55 3
   حالا اين اينترنت چي هست اصلا؟
 • بدون نام IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  411 4
  ایران را حساب نکردن چرا؟!!
  • بدون نام IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   361 4
   چون ایران اصلا سرعت نداره شایدم به خاطر اینه که اینترنت ملیه و جهانی نیست :دی
  • بدون نام IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   61 1
   چون سرعت اینترنت ایران خیلی بالاست خجالت میکشن باخودشون مقایسه کنن
  • حامد از اراک IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   63 3
   برای ایران باید 0<----------lim speed (حد وقتی به سمت صفر میل می کند) استفاده کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • لس IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
   8 0
   مگه ایران انترنت داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  398 4
  خدایا یعنی میشه ما هم قبل مرگمون این چیزا رو ببینیم!
  • امیر IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   36 2
   عمرا - این از اون حرفا بود
  • بدون نام IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   33 1
   عزیزه من ازین آرزوهای باور نشدنی نکن :دی
  • چی توز IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   38 1
   حرف دل همگان رو زدی...ایول
 • رضا IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  293 5
  واقعا" دست وزير ارتباطات درد نكنه ما هم كه فكر كنم از آخر اول هستيم .
 • محمدرضا IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  292 7
  واقعا متاسفم براي خودمون كه يه آهنگ 4 مگ رو تو 3 4 دقيقه دانلود ميكنيم اونم تازه با سرويس 2MB !!!!
  • بدون نام KW ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   266 9
   آقا واقعا خوش به حالت. اينترنت 2 مگ داري و اعتراض مي كني؟؟؟؟ بيا ببين ما داريم با دايل آپ چي مي كشيم
  • بدون نام IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   26 9
   از IDM استفاده کن. خیلی سرعت دانلود را بالا می برد.
  • بدون نام IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   34 4
   فیلتر شکنتو عوض کن درس میشه
  • بدون نام US ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   31 8
   اینترنت 2mbداری؟از کجا آوردی؟ برای من که 128 اورجیناله مخابراته.))))))
  • بدون نام IR ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   42 2
   سرعت که کنده یکطرف تازه 95درصد سایتها و وبلاگها هم فیلترهستند.از هیچ پیشرفت علمی /خبری/ هنری روز دنیا خبردارنیستیم. بخدابیماری اسردگی درایران داره بیداد میکنه.روز بروز داره بیشتر میشه.آخه مگرآدمها چندبارشانس زندگی کردن دارن؟
 • h IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  222 4
  ایران از اخر اول شده!!!!!!!!!!!
 • حسین IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  202 2
  تا ما یادمون میره از این خبرا می زنی :( داغ دلمونو تازه می کنی :( اینترنت خفن نخواستم همینو درست کنن به خدا پیر شدم
  • بدون نام KW ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   164 2
   اين كه درست نمي شه حسين آقا. بزار ببينيم بقيه دنيا چه خبره
 • بدون نام KW ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  154 1
  طبق اين گزارش ما از کشور هایی مانند کوبا، جزایر سلیمان، کومور، تیمور شرقی، اریتره، چاد، نیجر، مالی، گینه، سیرالئون، بروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو(زئیر سابق) که میانگین سرعت همه این کشور ها زیر Kbps 300 است بالاتريم و فیلم دانلود کردن در این كشور ما به جاي 30 ساعت 29 ساعت و 59 دقيقه طول می کشد.
  • ehsan IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   21 0
   من موندم تو این اسما عجیب غریب رو از کجا اوردی من برا اولین بارمه اسم این کشور ها به گوشم میخوره ای خدا ما چه قدر بدبختیم که کشورمون از این کشور های جهان 10 عقب افتاده
 • بدون نام KW ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  86 4
  اين كه آمار استفاده كنندگان از موبايل براي دسترسي به اينترنت اينقدر زياد شده واقعا جاي شگفتي دارد
 • مجیدپرسپولیسی IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  اگه من در کره به اینترنت دسترسی پیدا کنم درجا سنکوب میکنم . من حاضرم یه ماه تو کره زندگی کنم حتی غذاهای با گوشت گربه اشون رو هم بخورم ولی بتونم یه بار اینترنت با سرعت بالای 10مگابیت استفاده کنم !!
  • بدون نام KW ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   42 76
   حالا خدايش ديگه نمي شه گوشت گربه خوردن رو با اينترنت پر سرعت داشتن مقايسه كرد :((((((
  • علی از کره KR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   23 1
   آقای مجید پرسپولیسی، خدمتتان عرض شود که تو کره جنوبی کسی گوشت گربه نمی خوره. منی که اینجا دارم زندگی می کنم اصلا همچین چیزایی اینجا نیست. این جور اخبار و اطلاعات معلوم نیست از کجا در می آید تو ایران که شما هم می گید. خوبه که تو ایران کلی سریال کره ای هم پخش می شه.
  • مجیدپرسپولیسی IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   17 0
   علی جان منظورم چیز دیگه ای است یعنی من حاضرم زندگی مشقت بار در غربت رو تحمل کنم ولی بتونم اینترنت فوق پرسرعت استفاده کنم خوب شد شما کره زندگی میکنید تا به عنوان یه ایرانی سوال کنم میشه بفرمایید سرعت دانلود شما چند هست؟
 • اسکاج IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  148 2
  لطفاً جایگاه ایران را هم اعلام کنید.
  • بدون نام IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   186 2
   این که سوال نداره. ببین اقتصاد ما کجا هست . رتبه اینترنتمون هم اونجا میشه . فوتبالمون هم اونجا هست. ...و قس علیهذا.
  • بدون نام IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   121 4
   از اخر اوله
  • بدون نام IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   14 1
   در نقض پاسخ دوست بالایی باید بگم ما بالاترین ادعا رو در بین مردم دنیا داریم!! خداییش ما که اینهمه ادعامون میشه برای مردم دنیا چکار کردیم! بگو برای خودمون چکار کردیم؟!
  • بدون نام IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   17 0
   فوتبالمون از اقتصادمون خیلی بهتره. اینترنتمون از اقتصادمون یه کم بهتره. لااقل تو فوتبال موریتانی رو میشه 2هیچ برد. تو اینترنت یا اقتصاد میشه؟
  • حمید.. IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   17 1
   همون جایی که عرب نی انداخت
 • میثم IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  68 9
  موضوع چیه..!؟
  • بدون نام IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   10 0
   لیلی زن بود یا مرد؟! اخوی!
 • امیر IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  121 2
  بر طبق اصول جهانی ایران در هیچ دسته بندی قرار نمی گیرد. کانه لا اینترنت فی الایران موجود اخی توفی!
  • بدون نام IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   95 6
   عوضش مي خوان بهمون اينترانت بدن در حد بوندس ليگا
  • بدون نام IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   13 0
   ما تو خونه کامپیوتر هامون با هم اینترااااااااااااااااااانت(ابنبات چوبی!!) هستند وسرعت از کره هم بیشتر ولی چیزی تو کامپیوترهامون نیست و بعدش فهمیدیم فقط خودمونیم!
  • نوید IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   13 1
   نه بابا اینترنت ملی در حد اوبرلیگاست
 • محمد علی IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  158 1
  و ایران با سرعت متوسط زیر 50 کیلو بایت در شرایطی قرار داشت که مسئولان این تحقیق از میزان سرعت بدست آمده شرمنده شده و از آوردن نام این کشور در رده بندی جهانی خودداری کرده و برای مردم ایران آرزوی صبر و بردباری نمودند...!! در آخر نیز یاداور می شوم فاتحه ای برای جانباختگان راه اینترنت پر سرعت در ایران خوانده شد!
  • بدون نام IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   119 3
   هاهاها نه هنوز از چاد جلو تريم
 • شاگرد 10 بار رفوزه IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  آقا ما بگیم؟ آقا ما بگیم؟ ایران بیشترین سرعت رو داره !
 • بدون نام IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  169 3
  فكر نمي كنم جايي در دنيا باشد كه مردمش اينقدر به اينترنت علاقه مند باشند و مسئولانش اينقدر به خواسته آنها بي توجه!
 • رضايي IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  128 6
  کدام کشور پرسرعت‌ترین اینترنت را دارد؟ ايران!!!
  • بدون نام IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   15 0
   خیلی جالب بود نظرت! ما کی اینهمه با تولیدات و اختراعات غربی ها پز میدیم! ادعامون هم میشه احترام هم که سرمون نمیشه! اینم روش! ایران پر سرعت ترین اینترنت (اینترانت نه ها! شبکه ملی اطلاعات نه! اینترنت ملی نه) رو داره!!! صادر هم میکنیم اینترنت پر سرعت رو!
 • بدون نام NL ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  127 3
  بخدا یک بار یک فیلم 175 مگی 30ساعت طول کشید
  • بدون نام US ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   2 6
   احتمالا از free دانلود استفاده کردی بایدازgold downloadدانلود میکردی درسته سرعت پایینه ولی نه اینقدر که 30 ساعت طول بکشه من تو2 ساعت دانلود میکنم
  • بدون نام IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
   17 0
   دوست عزیز من کارم ! تحصیلم! و اگاهیم به اینترنت جهانی بسته است! اینترنت کتابخانه ی منه! شعور من از اینترنته! کتابهای منو نگیرید ازم!
  • بدن نام IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۳
   1 2
   آخه دروغ به این بزرگی؟
 • ali sj IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  با کیفیت ترین اینترنت رو ایران داره خبرانلاین پرسرعت بدون فیلترینگ کدوم کشور 2 تا مزیت بالا رو داره؟ خیلی ناشکری خبر انلاین
 • رضا IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  15 0
  جایگاه ایران اینقدر پایینه که حتی تو رده بندی هم جا نگرفته.ولی فکر می کنم یه فیلم رو بخوای دانلود کنی به عمر ما ها که قد نمیده،میتونیم دانلود رو بزنیم تا نوه هامون بتونن فیلم رو ببینن!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  12 0
  ایران هم ارزان است و هم پر سرعت.مثلا شما می توانید یک خط 128 را با ماهی 10000 تومان اجاره کنید(بیشتر خواستید می توانید چند خط 128 بگیرید که قانون هم محترم شمرده شود).فقط یک مسئله کوچک هست که زیاد هم مهم نیست آن هم داشتن 100 تا شریک دیگر است (این خلافیت در توزیع باعث افزایش بهره وری بوده و در دنیا منحصرا به ما تعلق دارد.)که اتفاقا مثل شما 10000 تومان ناقابل را داده اند.یادتان باشد شما تنها کشوری هستید که در آن نه یک گرسنه وجود دارد و نه یک آف لاین واین آمارهای بی ارزش که واقعیت ها را در نظر نمی گیرد ساخته و پرداخته دشمن است.فیلم هم اگر خواستید یک دستگاه دیجیتال بگیرید و 24 ساعته فیلم آموزنده نگاه کنید تا اخلاقتان خوب شود.پس یادتان باشد هیچکس تنها نیست و حداقل 100 شریک اینترنتی دارد !
 • نادر DE ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  21 0
  اگر از وزیر مخابرات سوال کنی کلی دلیل میاره که ایران در رده اول است.همه دنیا دارند اشتباه میکنند
 • نادر DE ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  11 0
  می خواهیم با این اینترنت قطب اول جذب توریسم باشیم . شوخی نمیکنم برای توریستهای که می خواهند از همه دنیا بی اطلاع باشند
 • نادر DE ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  17 0
  باید اینترنت ایران را جزو عجایب هشتم گذاشت زیرا برای سایت های مجاز هم با فیلتر شکن رفت
 • بدون نام GB ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  14 0
  فقط اینترنت خودمونو عشقه آدم رو پیر میکنه
 • بدون نام IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  6 0
  دلا اندوه سرعت کشت مارا.خبر آنلاین زود باز میشه .......نه سرعت خوبه!!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  5 0
  عوضش اینترنت ما هندلی است و نشون می ده ما از دوره قاجار اینترنت داشته ایم. به این می گن اینترنت زیرخاکی که جزو میراث ملی است.
 • بابک IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  11 0
  ما همه چیزمون مثل همه چیزمونه ...........
 • عباس ES ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  14 0
  خجالت کسیدی سرعت ایرانو بگین، یا ترسیدین ممیزی بشین
 • بدون نام IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  10 0
  خوب شد روشنگری کردید تا حالا فکر میکردم ایران رتبه اول است
 • مهرداد IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  11 0
  القای بحران؟کـــــــدوم بحـران!!!!
 • بدون نام IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  5 0
  سرعت اینترنت ایران در حد زتابایت در ثانیه است نمی دونستی؟
 • بدون نام IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  8 0
  ایران نمیخاد رتبه اش رو اعلام کنه یه وقت بقیه بهشون بر نخوره...وگرنه ما که سریم....داریم شکسته نفسی میکنیم
 • امین IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  10 1
  من این آمار رو قبول ندارم . اینترنت ما با سرعت 444444444444 گیگابایت پرسرعت ترین اینترنت جهان است .
 • عباس IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  10 0
  واقعاً نوشتن این مطلب و قرار ندادن ایران در بین کشورهایی با سرعت اینترنت پایین خیلی رو میخواد به مولا!!!!!!
 • jn IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  10 0
  فکر کنم بهتر بود اول سرعت خودمون رو بگید نه سرعت کشورهایی مثل آفریقای جنوبی .
 • بسیجی IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  4 24
  واقعا خنده داره امریکا که این همه ارعاش میشه سیزدهمه اینا تو فقط اسمشون بلنده
  • بدون نام IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   5 1
   طبق آمار سایت www.netindex.com میتونی مراجعه کنید براساس تست هایی که کاربران از سایت speedtestانجام داده اند ایران در سرعت دانلود از آخر 15 جهان است و آمریکا در سرعت دانلود 36 جهان آمار بین 174 کشور جهان گرفته شده
 • امینamin71 IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  4 1
  شکــــــــــــ ندارم ایران آخرع
 • بدون نام IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  7 2
  قرتی ها اینتر نت پرسرعت مال بیکارهاست اونا بیکار زیاد دارن برای سرگرمی اینترنت پرسرعت دارن که هی فیلم دانلود کنند شما چی!
 • بدون نام IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  6 1
  به گزارش دولت دانلود یه blueray در ایران در حدود 13 ثانیه طول می کشه البته اگه کشتی نباشه
 • کریم IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  19 0
  بابا ما اینترنتو می خوایم چیکار؟ مگه اون کشورها که اینترنت دارن خیلی پیشرفتن؟؟؟ مثلا ژاپن کجاش پیشرفتس؟؟ عوضش ما تورم داریم 30 در صد
 • امیر IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  11 0
  آخه واقعا یکی بگه اینترنته داریم؟
 • بدون نام IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  12 0
  واین هم امار به ترتیب پایین ترین سرعت 1-ایران 2- ایران 3-بازهم ایران بازهم سرعت اش از کشور مابیشتر منظور ایران بوده
 • بدون نام IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  19 0
  یک فیلم اچ دی درکره 30 ایران 2 اولی واحد به دقیقه ودومی به سال است!!
 • بدون نام CA ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  7 1
  امروز مصادیق رایانه ای وب سایتی را فیلتر کرد که حداقل 12 نفر (5 خانواده) و یه نفر هم که تو راه بود از طریق اون امرار معاش می کردن. و کالاهایی که توش بودن شامل مصادیق رایانه ای نمی شد و مثل بسیاری از وب سایت ها لوازم افزایش شهوت نمی فروخت. منم دیگه به عنوان مدیر این سایت خسته شدم از بس اینور و اونور دویدم واسه این مصادیق. دیگه سایت ول می کنم. کار و زندگیه این 12 نفر هم این مصادیق لطفا تامین کنه. از این مملکت می رم و به پشتمم نگاه نمی کنم. ملیتمم تغییر می دم ... خبرآنلاین خواهش می کنم تایید کن
 • بدون نام IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  10 0
  اجازه بدید یه دو سه تا هندل دیگه بزنم ، راه که افتا................................
 • حمید.. IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  14 0
  خداییش اینترنت پرسرعت یعنی چه؟ یکی معنی کنه ما که تا حالا نه دیدیم و نه میدونیم چیه فقط هرماه پول الکی بابتش میدیم.
 • حافظ IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  9 0
  یه جورایی نزدیک به سرعت ماست
 • بدون نام IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  12 0
  به جان مادرم من دارم با 50 kbps دانلود میکنم
 • مبین IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  6 0
  با این سرعتی که ما داریم حتی بالا اومدن صفحه پیوندها ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ سال طول میکشه
 • بدون نام IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  24 0
  البته یادمون نره که ایران بیشترین صبر کاربران اینترنتی داره
 • بدون نام US ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  4 1
  توی سایت اصلی بین 50 کشور اندازه گیری شده رتبه 50 را دارد. حتی بعد ازنیجریه. اگر بقیه کشورها رو حساب میکردن احتمالا توی ردیف های آخر بود. http://royal.pingdom.com/2010/11/12/real-connection-speeds-for-internet-users-across-the-world/
 • بدون نام IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  4 6
  سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه سرعتی خوب در ایران حساب می شود،
 • میثاق IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  9 0
  جالبش اینه که با این همه به مدیر آی تی کشور 100 میلیون هم پاداش میدن !!!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  10 0
  فکر کردم منظورتون از پرسرعت ترین کشور ایران عزیز خودمونه... آخه ما در همه چیز دنیا رو پشت سر گذاشتیم حتی در واردادت چوب بستنی و دسته بیل
 • شجاع IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  25 0
  متاسفانه یه ترس مخفی وجود داره از اینکه جوانان ایرانی با سرعت بالا به اینتنت وصل شوند این حق هر فردی هستش که از دولت بخواد ظرفیت های کامل زندگی را برایش محیا کند دولت در قبال این خدمات هزینه می گیرد باری این هزینه حلال نیست چون کسی از این نحوه خدمت دولت راضی نیست من میترسم خبر ان لاین این مطلب رو سانسور کنه اما تحمیل خدمات به مردم یک کشور یک نوع نقض حقوق بشر ه خدا ما همینجا از تو تو رامیخواهیم آسمانت سخت دور است
  • بدون نام IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
   4 0
   afarin
 • محمد IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  15 0
  فکرشو بکنید اینترنت 17 مگ مخابرات به ما بده اونوقت ماهی چقدر باید پول بدیم ؟ شاید سه هزار میلیارد تومن !
 • آشنا IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  8 1
  بابا داریم کفر نعمت میکنیم یه دفعه ای دیدید خدا اینم ازمون گرفت !!! نه غلام ؟
 • بدون نام IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  11 0
  همینکه نمیتونید در مورد ایران ایران جیزی بنویسید خودش نمایتگر اینه که صداقت در انتشار اخبار وجود ندارد.
  • بدون نام IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۷
   1 0
   دوست عزیز، اگه به انتهای خبر دقت کنید این مطلب ترچمه است. اینقدر هی همتون گیر ندین که چرا راجع به ایران ننوشتی ! بعدشم، اینترنت ایران مگه نوشتن داره؟؟
 • بدون نام IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  11 0
  چرا ایران رو سانسور کردید؟ هیچ میدونید سرعت اتصال من به انترنت چقدر هستش؟ 28kbps و سرعت دانلود من هم 3.6-3 kbps می دونید این یعنی چی؟.......................................................................
 • من US ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  7 0
  جرا درباره ايران ننوشتيد ? خوشً به حال كره جنوبي
 • ehsan IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  13 0
  اصلا اینترنت چه موجودی هست ؟؟ اینا در مورد چی دارن صحبت میکنن؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • محمود IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 2
  سلام.اقا من که از سرعت نتم راضیم.سرعت من 256 اشتراکی اما سرعت دانلودم از 80 ته 120 متغیره.یه فیلم hd نهایت تو 3ساعت دانلود میکنم البته حجم بالای 2گیگ.چرا همتون اینقدر شاکیین بابا.
 • ابراهیم IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  2 0
  خوش به حال گینه، سیرالئون، بروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو حتما سرعتشون از ما بیشتره
 • masham ES ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  5 1
  آقا فتوشاپه.
 • بدون نام IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  3 1
  بچه باور دارید من رفتم اینترنت 512 کیلو بایتی خریدم ولی سرعت دانلودش 50 کیلو بایت در ثانیه ی ?!?
  • بدون نام IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
   3 0
   واقعآ خوش به حالت 50 کیلو بایت سرعت دانلود میدونی یعنی چی ؟؟
 • پرشین IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  1 0
  http://www.speedtest.net/result/786259165.png امیدوارم یه روز نصیب همه بشه.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  9 0
  روش اساسی برای افزایش تضمینی سرعت اینترنت در ایران: کابل مودم رو خم کنید، اینترنت پشت سیم جمع می شه... بعد یهو ولش کنین! اینترنت با فشار میاد تو مودمتون و حالشو می برین! تذکر! سیمو زیاد نگه ندارین، ممکنه فشار اینترنت خیلی زیاد بشه، بترکه کف اتاقتون اینترنتی بشه!
  • Davoud IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
   5 0
   دادا پشنهاد جالب برای اینترنت سیمی بود. فقط اگه میشه یه راه حل هم برای اینترنت بیسیم (وایمکس) بگو سرعتم خیلی بالاست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • منصور IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  2 2
  من موندم شماها از همین ایران خودمون صحبت میکنید؟بابا داره وضع بهتر میشه قبلا دیال آپ داشتم با سرعت دانلود 3-4 الان اینترنت 2 مگابایت محدود دارم با سرعت دانلود 250.2 ماه پیش یه رکورد هم زدم اینترنت 4 مگابایت محدود گرفتم با دانلود 550کیلوبایت بر ثانیه
 • عباس IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  0 4
  مگه حالا چندتا کشور در 200 کشور کوچک و بزرگ صاحب اینترنت پرسرعت هستند . که بعضی از کاربران ایران را متهم به نداشتن اینترنت پر سرعت می کنند. در چرا شما سایت خبر از هزینه پر سرعت در این کشورها و دیگر کشورهایی که نامشان در لیست شما نیست اشاره ای نکرده اید.
 • Davoud IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  6 0
  من خودم وایمکس گرفتم با سرعت اسمی 512، بعد تست سرعت که میگیرم سرعت دانلودم حدود 16 هستش!!! بعد از پشتیبانی که میپرسم میگه درسته؟؟؟!!! حداقل سرعت شما باید 128 باشه که هست؟؟؟؟؟ فقط نمی دونم این 512 که میگن و پولشو میگیرن چیه؟؟؟ بعد شما میآید درباره اینترنت و سرعت صحبت میکنید!
 • بدون نام IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  2 0
  چه قدر کامنت در باره اینترنت؟
 • علی US ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۶
  1 2
  خدای دارم سکته می کنم یکی منو ببره به کره جنوبی یک کمی فقط اینترنت 17 .... می خوام کمکم کنید
 • فروغ السلطنه GB ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۷
  6 1
  من 1024 دارم، اما فقط اسمشه! فقط بلدن پول بگیرن و دیگه هیچی! همموم سرِ کاریم، اساسی.
 • معلم IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۷
  5 2
  عشق من دیال آپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • من IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۷
  2 0
  یه مطلب هم بذارید به عنوان کدام کشور کم سرعت ترین اینترنت را دارد؟ تا ایران بتونه خودی نشون بده (( البته کم سرعت ترین و گران ترین))
 • علی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
  1 4
  کی میگه سرعت اینترنت تو ایران کمه. من یه فیلم 400MB رو تو 1 ساعت و نیم دانلود کردم تازه با IDM هم سرعت به 800kbps می رسه. دل همتون بسوزه....
 • علوی IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۶
  1 1
  من اینترنت 512 گرفتم سرعت دانلودش اکترا 5 تا 10 کیلوبیت هست واقعا شرم آوره هر سرعتی که میخرین اکترا در عمل ده برابر کمتره اونوقت انتظار دارین این نقشه و اعداد درست باشه!!!!!!!!!!!!!!
 • I IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
  0 0
  فکر میکنن حالا سرعت اینترنت رو ببرند بالا ما الان میریم کل راز های محرمانه کشور مون رو برای آمریکا ارسال می کنیم و بعد میشینیم با ملکه انگلیس چت ویدیویی با کیفیت بالا می کنیم!!!
 • بدون نام IR ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۲
  0 1
  ايشالا خودتون و دانلود فيلمتون به پاى هم پير بشيد.!!
 • جواد IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۰
  1 2
  هرکی میگه سرعت اینترنت در ایران کمه اشتباه میکنه بلکه مزخرفه
 • مسعود IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۸
  0 0
  یه زمانی (تا یه سال پیش)که در دانشگاه ما(امیرکبیر) سرعت اینترنت خوب بود و با پیشرفت کشور عزیزان سرعت را پایین نیاورده بودند ما تا سرعت دانلود 5mb/s را تجربه کردیم و میانگین یکی دو مگ سرعت دانلود بود ولی الان دیگه به درد خیلی از دوستان مواجه شدیم...!
 • کاوه IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۱
  1 0
  ایران کجاست؟ من اینجام
 • کاوه IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۱
  2 0
  ایران کجاست؟ من اینجام
 • اینترنت پرسرعت IR ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۱
  0 0
  انقدر ایران ایران نکنین امار 2013 اومده سرعت اینترنت ایران با لاک پشت مقایسه شده تو یه رده اند کو اون زاپنو چین ببینن کجان ایران نخواست خودی نشون بده حالا هی ایرانو مسخره کنین
 • مهری A1 ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۰
  1 6
  بنده خداها برین خداتونو شکر کنین که مثل بعضی کشورا بی اینترنت نیستیم از سر هممون اضافیه
 • ahmad IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۶
  1 0
  اقا یه فیلم 800 مگی با adsl 256 چقدر طول میکشه تا دانلود شه
 • شیرزاد آذری IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۳
  2 0
  ماتا2000سال دیگه به سرعت ژاپن نمیریسیم
 • میلاد A1 ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
  2 0
  اینترنت در گذشت خانواده های محترم:فرزند ملی اراده ملی نیروی ملی ادرس ایران نزدیک سرور ها دعوت شدگان:زابن کره امریکا
 • کورش IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  0 0
  حالا چرا به شوخی مسخره می‌کنید، سرعت اینترنت داخلی جدی جدی مسخره است، از سرعت بگذریم در حجم هم دزدی میشه یک فایل 400 مگابایتی را شب برای دانلود می‌گذاری صبح پامیشی میبینی 5 گیگ از اینترنت مصرف شده اون هم زمانی که وای فای خاموش بوده و هیچ سرویسی برای آپدیت فعال نبوده، اگر وای فای روشن باشه همسایه ها بیشتر از خودت مصرف می‌کنند. من روی مودم مک آدرس را فعال کردم که فقط تجهیزات وای فای خودم را بهش معرفی کنم ظاهراً فایده‌ای نداشت. با نرم افزار سینک میشه تعداد افرادی که به مودم وصل شده اند را دید. به محض روشن شدن وای فای سرعت مصرف 4 الی 5 برابر میشه.
 • چی بگم؟ A1 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
  0 0
  سلام برهمگان اول یه تنفس عمیق بکشید اقا این اینترنت ما داریم؟ نه این اینترنته؟باید به این گفت ....نه اینترنت بعدشم سرعت کجا بود اخه خدایش؟؟؟من برم کلیه هامو بفروشم برم کره فعلا بای همگان