دولت آمریکا با هدف تحت فشار گذاشتن ایران برای متوقف کردن برنامه انرژی هسته‌ ای تحریم‌های بیشتری را در رابطه با جمهوری اسلامی اعمال کرد.

  به گزارش خبرآنلاین، آن طور که خبرگزاری آسوشیتدپرس مخابره کرده است: وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های مالی جدیدی را علیه 11 شرکت ایرانی اعلام کرد.
 
خزانه‌داری آمریکا همچنین چهار مرد از جمله یک اتریشی و سه ایرانی را با اتهامات مشابه تحریم کرد.
 
دیوید کومن، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی گفت:‌ ما به افزایش فشار بر ایران مادامی که از پاسخگویی به نگرانی‌های جامعه بین المللی درباره برنامه هسته‌یی پرهیز کند، ادامه خواهیم داد.
 
ایسنا نیز در این باره نوشت: این در حالی است که ایران با ارائه یک بسته پیشنهادی جامع آمادگی خود را برای رفع نگرانی ادعایی به اصطلاج جامعه جهانی اعلام کرده است، اما 1+5 که خود را نماینده جامعه جهانی می‌دانند هنوز پاسخی به این بسته پیشنهادی تهران نداده‌اند.
 
براساس این گزارش، خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت‌های مختلفی را شرکت پیش‌رو دولت ایران و شرکت‌های تحریم شده خوانده است؛ از جمله شرکت‌هایی در هنگ‌کنگ، سوئیس و مالزی و این به معنای آن است که اکنون این شرکت‌ها هدف تحریم‌های موجود قرار می‌گیرند که علیه شرکت‌های والدشان اعمال شده است.
 
بنابر گزارش رویترز در این اقدامات خزانه‌داری آمریکا، شرکت ملی نفت‌کش ایران، 58 کشتی متعلق به آن و 27 شرکت وابسته آن را دولتی اعلام کرده است تا از آنچه تلاش ایران برای تغییر نام کشتی‌ها برای تحریم دور زدن تحریم خوانده شده، جلوگیری کند.
/27212
 
کد خبر 227620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =