عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی نسبت به هرگونه بنغازی سازی حلب از سوی غرب و آمریکا هشدار داد و این کار را بازی با آتش دانست.

به گزارش خبرآنلاین، جواد جهانگیززاده در نطق میان دستور امروز خود با اشاره به حوادث سوریه گفت: کشور مقاوم سوریه این روزها شرایط بسیار مهمی را طی می کند. صف آرایی ها در موضوع سوریه جدی تر گشته و جالب تر آنکه شعارهای ادعایی غرب مانند وجود اختلافات فرقه ای در این کشور و پیگیری دموکراسی به دلیل شفاف شدن صحنه، پوچ بودن ادعاها را بیشتر برملا ساخته است.
وی تصریح کرد: امروزه جبهه غربی مانند امریکا، اسرائیل و برخی کشورهای غربی دارای سابقه طولانی استعمار و مرتجعین پادشاهان مادام العمر منطقه ای در مقابل جربان مقاومت و حاکمیت بشار اسد قرار گرفته اند. ادعای تلاش برای ایجاد اصلاحات در سوریه توسط غربی ها، این سوال را به ذهن متبادر می سازد که چرا غرب گمان می کند برای ایجاد اصلاحات باید از سرنیزه ها و بمب گذاری ها استفاده کند؟ چرا چشمان غرب به بحث تغییرات در حاکمیت سلطنت نشینان و هم پیمانان غرب در منطقه بسته است؟
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حلب را تکیه گاه اقتصادی سوریه عنوان کرد و افزود: نوع موضع گیری های امریکا و کشورهای غرب نشان از توطئه جدید در منطقه است که برگرفته از سناریوی لیبی و بنغازی سازی این شهر مهم سوریه می باشد. در حالیکه وضعیت سوریه متفاوت از لیبی است.
نماینده ارومیه بنغازی سازی حلب را بازی با آتش دانست و تاکید کرد: کشورهای مرتجع منطقه باید بدانند که رفتارهای ماجراجویانه این کشورها می تواند دامن آنها را نیز به آتش برافروخته شده بکشاند و شرایط را برای رهبران غیر مردمی منطقه سخت کند.
وی در ادامه به گرانی های اخیر اشاره کرد و گفت: در جلسه اخیر مجلس مسائل مربوط به ضرورت حمایت جدی از بخش تولید، صنایع دامداری، موضوع شیر و پروتئین، توجه ویژه به موضوع گندم و مشکل سیلوداران و ارائه نسهیلات به کارآفرینان صنعتی به صورت شفاف بیان شد. همچنین در جلسه بعدی مجلس با هیات وزیران نیز این موضوع توسط رییس مجلس مورد تاکید قرار گرفت. انتظار از دولت محترم است که سریعا تصمیم گیری کرده و حرکت پرفشاری را برای حل مشکلات مردم آماده کند. مجلس آماده همکاری است.
جهانگیرزاده در ادامه با اشاره به وضعیت اسفناک دریاچه ارومیه خطاب به دولت گفت: این دریاچه زمردگون در آتش بی برنامگی ها و بی توجهی در حال خشک شدن است. آیا مطلوب نبود به جای طرح های غیرعملیاتی و احساسی این ذخیره گرانقدر را مراقبت می کردیم هرچند باز زمان باقی است و می توان این نگرانی ملی را از میان برد.
 29220
کد خبر 232265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =