سید محسن فرجادی

«بازی برای من»، استراتژی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم است و تلاش می کند فعالان سیاسی را به آن مشغول کند. مهم نیست که نتیجه منتهی به پیروزی گزینه مورد نظر رئیس جمهور شده و فرضیه مدل مدودف-پوتین عملیاتی شود، هدف آن است که شرایط به آن سمتی پیش برود که مدیریت غیرمستقیم بر فضای سیاسی کشور اعمال شود.
رئیس جمهور کشورمان نیک می داند که انتخابات ریاست جمهوری آتی باید برای به نتیجه رسیدن از چه موانعی بگذرد.
او بهتر از همه سیاسیون می داند که 9 ماه مانده به انتخابات هنوز تکلیف نامزدهای انتخابات مشخص نشده و نام‌ها و نشانه‌ها واقعی نیست و آنچه این روزها در رسانه ها می گذرد بیشتر به یک نمایش دستپاچه تلویزیونی شبیه است.
امروز بود که اسدلله عسکراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت:«در حال حاضر حدود 25 نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری برای اصولگرایان وجود دارد و اگر منفردان و اصلاح طلبان نیز به آن اضافه شوند حدود 40 نامزد وجود دارد که ما فقط یک نفر را می خواهیم انتخاب کنیم.»
این فضای مشوش یک بازیگر و بازی‌ساز بیشتر نمی تواند داشته باشد. در این فضا هم اصولگرایان باخته اند و هم اصلاح طلبها شانسی ندارند. رقابت درون جناحی، اصولگرایان را به چند رئیس جمهور یکی- دو میلیونی تقسیم می کند و اگر در سبد اصلاح طلبان 20 تا 40 ساله ها رایی نریزند در خوش بینانه ترین شرایط با آرای باطله رقابت می کنند.
همین تصویر اعتماد به نفسی به یاران رئیس جمهور بخشیده تا پس از 92 نیز خود را در پاستور ببینند.

کد خبر 241722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مرتضی IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۸
  11 1
  بله وقتی شرایط برگزاری انتخابات آزاد آقای احمدی نژاد میتونه به ورود یارانش به پاستور خوش بین باشه !!! سال 88 که ایشون با اخلاق خاص خودش فضا روملتهب کرد دوستان اصولگرا خیلی ساده از کنار اون گذشتن اما حالا که به فکر گرفتن قدرت از ایشون هستند کوچکترین اظهار نظر رو هم بدون پاسخ نمیگذارن!! مثلاً میگن مجری نمیتونه از یه نفر دفاع کنه. حالا خواهند دید که دفاع میکنه ،چه جورش هم !!
  • ناهید IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
   4 20
   شک نداشته باش که دولت برای متهم نبودن سالم ترین انتخابات را برگزار می کند.
 • بدون نام IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  5 8
  احمدی نژاد می داند چکار می کند
 • بدون نام IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  8 6
  ایشان ترکیب جدیدی از جناح بندی سیاسی را در کشور ایجاد کرده است. این هنر احمدی نژاد است
 • ناصر IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  16 2
  اصلاح طلب ها وجود دارند و رای بسیار بالایی خواهند داشت. تحلیل غلط است
 • عباس آقا IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
  16 2
  "اگر در سبد اصلاح طلبان 20 تا 40 ساله ها رایی نریزند در خوش بینانه ترین شرایط با آرای باطله رقابت می کنند." عزیز برادر در همه جای دنیا جوانها و ارای آنها اهمیت داره چون تفکر و دانش آنها مسیر و آینده جامعه را میسازد. متاسفانه فضای امنیتی و محدود شده حاکم بر جامعه اجازه حرکت و خودنمایی اصالح طلبان رو نمی ده. سیستمی میتونه ادعای پویایی و بالندگی کنه که به طور پیوسته در حال اصلاح خودش باشه.متاسفانه عده ای هنوز به اهمیت اصلاح پی نبردند. صحبت در این مورد زیاده اما حیف...