کتاب «راه و رسم همسرداری در جامعه امروز» نوشته «امین الله اکبری» از سوی انتشارات «قدیانی» منتشر شد.<BR>

فارس گزارش داد: کتاب «راه و رسم همسرداری در جامعه امروز» دارای 6 بخش اعم از «اهداف و فلسفه ازدواج و ویژگی‌های همسران»، «مراسم و آداب ازدواج و نحوه رسیدن به آرامش و سکون»، «وظایف مرد در قبال همسر خود (زن‌داری)»، «اهمیت و جایگاه زنان و وظایف آنان در رابطه با شوهرداری»، «تعدد زوجات و مسئله ازدواج موقت» و «مسئله طلاق و راه‌های جلوگیری از آن» است.

 

فصلی از این اثر به «اهمیت عفت و چشم‌پوشی از غیر شوهر» اختصاص دارد که در آن آمده است:

 

عفت یعنی حفظ خویش از افراد نامحرم و بیگانه و چشم‌پوشی از غیر شوهر و وفاداری کامل نسبت به همسر. در زندگی خانوادگی، کمال روحی مرد غیرت داشتن او در مورد همسرش و کمال روحی زن عفت او است که این ویژگی خانواده را به سوی وحدت روحی، صمیمیت و عشق بین زن و شوهر سوق می‌دهد و از به تباهی کشیده شدن خانواده و جامعه جلوگیری می‌کند.

مردی که نسبت به همسرش غیرت نورزد و او را به حال خود رها کند، در واقع نگران او نیست و او را متعلق به خود نمی‌داند و اگر نگران باشد و زن را تنها دوست و شریک زندگی خویش بداند نسبت به او غیرت می‌ورزد و هرگونه ارتباط غیراخلاقی و غیرعقلانی وی با دیگران را بر نمی‌تابد. او زیبایی‌های همسرش را در تمام زمینه‌های کلامی و رفتاری و ارتباطی و ظاهری تنها برای خودش می‌خواهد و این حق طبیعی او است و این زن است که باید این زیبایی‌ها را مخصوص شوهرش بداند و عفت پیشه سازد و از نشان دادن آن زیبایی‌ها در جامعه بپرهیزد و محل بروز و ظهور تمام آنها را در خانه و برای شوهر خود قرار دهد و باعث افتخار فرزندانش باشد.

 

 

در توضیح ناشر برای معرفی کتاب نیز می خوانیم: خانواده خشت اول بنای جامعه است که اگر درست کار گذاشته شود، جامعه با ساختاری درست شکل خواهد گرفت، وگرنه بنایی سست است که سرانجام فرو خواهد ریخت، لذا اسلام توجه زیادی به خانواده معطوف داشته و بر زن و مرد چیزهایی را واجب ساخته است که سلامت و سعادت آنها را تضمین و تأمین می‌کند. اسلام برای هر یک از زن و مرد حقوق واجب در نظر گرفته که با رعایت آنها، استقرار و پایداری این کانون تضمین می‌شود و آنان را تشویق کرده است که وظایف خود را انجام دهند و از کوتاهی‌های یکدیگر چشم‌پوشی کنند.

برخورداری از همسر خوب و شایسته در زندگی، یکی از نعمت‌های بزرگی است که خداوند به بندگان خود عنایت فرموده و برای رسیدن به چنین نعمتی، تعالیم ارزشمند و حیات‌بخش اسلام که در آنها ملاک‌ها و معیارهایی را در امر انتخاب همسر بیان داشته است، باید بر روابط خانوادگی هر فرد مسلمان حاکم باشد و بی‌گمان کسانی که در زندگی زناشویی جویای رسیدن به سعادت و خوشبختی هستند، هم در انتخاب همسر و هم در نحوه تنظیم روابط خانوادگی، بایستی از رهنمودها و دستورهای اسلام و بزرگان و عالمان دین پیروی کنند.خوشبختانه تاکنون در زمینه زناشویی و روابط همسران کتاب‌های متعددی نوشته شده و کتاب حاضر نیز سعی کرده است با بیانی ساده و روشن برای مردان و زنانی که قصد ازدواج و یا تشکیل خانواده داده‌اند، حاوی نکات ارزنده‌ای باشد.

این کتاب مجموعه‌ای از مطالب تجربی و تحقیقی نویسنده است که سال‌های متمادی به عنوان مدرس مسائل خانواده در خدمت پدران و مادران و فرزندان عزیز آنها بوده و در ان، با توجه به تجربیات و اندوخته‌های علمی و عملی خود، توصیه‌ها و سفارش‌هایی قابل اجرا برای زیباتر و معنوی‌تر کردن زندگی خانوادگی همه بزرگواران جویای خوشبختی ارائه داده و امیدوار است مورد قبول واقع شود و تأثیرگذار باشد.

 

انتشارات «قدیانی» کتاب «راه و رسم همسرداری در جامعه امروز» را در 208 صفحه و با قیمت 5000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

 

 

ساکنان تهران برای تهیه این کتاب و هر محصول فرهنگی دیگر (در صورت موجود بودن در بازار) کافی است با شماره 20- 88557016 تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب را تلفنی سفارش بدهند.

6060

کد خبر 243586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =